Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dangol2

urlop wypoczynkowy a urlop bezpłatny

Polecane posty

Gość dangol2

kochani mam problem , pracuje jako instruktor nauki jazdy , mamy określoną liczbe godzin w miesiącu do wyjeżdzenie , tak jak w większośći firm , 5 dni w tyg po 8h( system zadaniowy), ale na chwile obecną nie ma kursantow i nie mam szans na wyrobienie limitu , w takiej sytuacji szef wypisuje urlop wypoczynkowy zeby sie godziny zgadzały , wydaje mi sie , ze to wbrew prawu , wole zeby mi mniej zapłacił ( bo mamy płacone na godziny) niz tracic urlop nie ze swojej winy, chciałabym zeby na te dni po podsumowaniu miesiąća ktorych nie wyrobiłam wziąść urlop bezpłatny , czy mam szefowi złozyc jakies pismo ? jak to wygląda ? moze ktos sie orientuje , moze mi szef odmowic urlopu bezpłatnego? za sensowne odpowiedzi , dzięki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka_1981
nie mam osobiście doświadczenia z urlopem bezpłatnym, ale z tego co przeczytałam w Kodeksie Pracy o taki urlop składasz u pracodawcy pisemny wniosek z uzasadnieniem, jednak decyzja należy do pracodawcy i może Ci go odmówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka_1981
i jeszcze jedno...urlop bezpłatny nie wlicza się do czasu pracy tak jak urlop wypoczynkowy, który liczy się jak 8 godzin/dzień, dlatego podejrzewam, że Twojego pracodawcy to nie usatysfakcjonuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw trzeba
wykorzystac urlop wypoczynkowy natomiast później możesz wziąć urlop bezpłatny. Urlop bezpłatny liczy się 8 godz dziennie :P to do limitu czasu pracy. Nie zapłacą za ten urlop, ponieważ to URLOP BEZPŁATNY:D Np. : w miesiącu trzeba przepracować 168 godz. Wziłęaś 1 dzień urlopu bezpłatnego - wypłatę masz za 160 godz :) Pracodawca nie może wyslać pracownika na urlop wypoczynkowy , może tylko wtedy gdy masz urlop planowany (10 dni). Ale jak znam życie to bywa bardzo róznie, wszystko im wolno (pracowadcom oczywiście) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej idź do PIP
Idź i spytaj się Państwowej Inspekcji Pracy, najbliższej Ciebie, albo zadzwoń jeśli masz do nich daleko. Oni udzielają porad prawnych w sprawie prawa pracy za darmo. Będziesz miala pewność jak jest. Mnie też na siłę pracodawca wysłął na urlop i to zadzwonił po godz.20 w niedzielę żebym jutro i pojutrze do roboty nie szła 😠 jakbym przynajmniej wczesniej wiedziała to bym sobie ten długi weekend zagospodarowała, a tak to mi to rozwalił debil. I jeszcze w piątek się pytałam co ma zaplanowane to że on nie wie i żeby normalnie przyjść w poniedziałek. Chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×