Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Trochę mam wątpliwości

Czy możn wybudować dom na bud.gosp i ile to może kosztwać ?

Polecane posty

Gość Trochę mam wątpliwości

Mam na wsi budynek gspodarczy duży z solidnymi murami o dł. 16m i szer 8m. Budował go mój dziadek z mocnych pustaków , solidnie. chciłabym na nim wybudowaćsobie piętro i poddasze. Ja myślicie czy wyjdzie to taniej niz jakbym zaczynała od podastaw budowe domku małego domu do 100 m2 pow uzytkowej ??? Budynek ma solidie zrobioną dekę i już dziasiaj mialabym "sutereny" bo w ty miejscu kiedyś była stania i piwniczka. Stajnia jest wybetonowana, ściany mocne i jest to duża przestrzeń. Obok jest "piwniczka" w której kiedyś kwaszno kapustę i składywano zimniaki :) Budynek stanowi jedną solidną bryłę i troszkęszkoda byłoby mi tych funadmentów. Ma to sens ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trochę mam wątpliwości
Pytam dlatego że dzisiaj mieszkam w domu u teściowej i nie czuję się tam jak u siebie, bo niestety teściowa daje odczuć, że to ona jest najważniejsza w domu i często zaprasza uciążliwych gości. Podjełam więc decyzję o wybudowaniu sobie swojego domu albo małego , albo dobudować parter do budynku gospodarczego. Nie dysponuję zbyt dużą kwotą bo 150tyś ale nie chce tez budować pałacu tylko domu z 2,3 pokojami. Po prostu chce mieć coś swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malq
Wg mnie Taniej bedzie wybudować nowy budynek. Aby przerobić bud gosp na mieszkalny musisz też zrobić projekt (tak jak przy nowym budynku), ale poza tym zapłacisz dodatkowo za: ekspertyzę techniczna obiektu, inwentaryzację (trzeba zbadać stan techniczny, nośność elementów konstrukcyjnych). Po tym możliwe że bez dodatkowego wzmocnienia fundamentów i ścian nie bedziesz mogła wybudować dodatkowego pietra i jeszcze poddasza. Wzmocnienie To są dodatkowe koszty. Lepiej wiec wybudowac nowy budynek, a ten gospodarczy zostawic ma garaz, warsztat, pralnie z suszarnią itp lub zrobic zmiane sposobu uzytkowania na pokoje goscinne, lazienki i kuchnie pod agroturystyke. Poza tym łatwiej jest wybudować nowy od podstaw niż remontowac stary budynek.. chyba że nie ma innej możliwości.. to wtedy tylko zrób dobrą kalkulację i znajdz dobrego fachowca/.. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że ratować, budować na starym lub dobudowywać w poziomie. Pod warunkiem, że istniejący budynek jest suchy a ściany mocne. Jeśli w budynku wilgoć ( kiedyś izolowano poziomo papą, izolacji pionowej często brak - u nas nie było ani jednej, ani drugiej , ale ściany solidne) trzeba zrobić drenaż i mieć gdzie tę wodę odprowadzić. Potrzebujesz dobrego projektanta i czasu na solidne przemyślenie, czego pragniesz. Ja nie chciałabym kuchni na piętrze, lubię z większością prac wychodzić swobodnie na zewnątrz. Ale Ty może nie masz takiej potrzeby. Podsumowując - nie wiem, czy taniej ale na pewno ciekawiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najbardziej'
ja mam sasiadow co ze stodoly maja piekny domek nieznam szczegu low ale wiem ze nie poniesli takich kosztow jak przy normalnej budowie fundament byl dobry mury tez dach zrobili nowy i oczywiscie w srodku zmiany po prostu super domek wiec sie nie zastanawiaj ja wprowadzilam sie do swojego 95 metrowego domu miesiac temu i wiem co to za szczescie wiec trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×