Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malq

Wyposażenie kuchni...Sprzęt kuchenny.. jakie...?

Polecane posty

Gość malq

Witam.. Jakich firm i jakie modele polecacie na : kuchenki, mikrofalówki, lodówki zmywarki itp..? jakie są w utrzymaniu, użytkowaniu, trwałością jakością i rachunkami za prąd? Również zlewozmywaki, baterie i dodatki do nich? Jakie są wg Was lepsze w użytkowaniu: ceramiczne, ze stali, emaliowane, granitowe, kompozytowe, chromoniklowane itp.. z Jakimi komorami? typowymi czy innymi? Chodzi mi o praktyczne zastosowanie. Jakie się sprawdzają a jakie mają ograniczenia w użytkowaniu..Jakie wady i zalety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypowiem sietylko o zlewozmywaku z kompozytu - nigdy wiecej . Jak był nowy i piękny to wygladało że dokonałam dobrego wyboru , ale jak zaczełam go normalnie użytkować - masakra .: bierze " wszystki kolory potraw ,zacieki z kawy , z herbaty - po 2 latach wyglada jakby miał z 50 lat . Jedyne co pomaga to zlanie go wybielaczem , ale za to mam wrażenie , że przez to jeszcze szybciej te plamy sie robią . Teraz już kombinuję ,zeby zmienić go na porządny stalowy zlew , łatwy w utrzymaniu . a mozę jest jaki sposób na ten cholerny kompozyt ? ktoś zna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do komór to mam dwie - bo jednak są bardziej użyteczne i zawsze mogę coś na jednaj postawić jakbym nie miała miejsca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stronger
jak lodówka to tylko z firmy ''polar"; polska solidna firma i jakosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez sensu tego typu pytania. Wszystkie sprzęty mają taką sąmą trwałość i zależy od użytkowania. Nie ważne jaka marka i tak wytrzyma góra 5-6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malq
dzięki.. zastanawiałam się nad kompozytowym. bo koleżanka chwaliła że dobry i niedrogi, miała porowaty bo niby trwalszy od gładkiego z połyskiem.. ale jakoś mi sie to nie widzi.. nie wiedziałam czy to prawda ale gdzieś wyczytałam że podobno drobinki w środkach czystości ścierają jego powierzchnię, natomiast w gładkich mogą się przebarwiać i są wrażliwe na wysokie temperatury.. jak widać jednak to prawda skoro już przetestowałaś.. dzięki za cenną radę:). Podobnie myślałam o 2 komorowym, bo na nim można położyc jeszcze dodatkowo deskę do krojenia i płytę do odstawiania naczyń, czyli dodatkowy blat roboczy w razie potrzeby.. niestety mam mały ankes kuchenny i muszę jakoś to wszystko pomieścić, aby było funkcjonalnie, niedrogo i służyło mi na dłuższy czas.. zastanawiam się też nad baterią z wyciąganą wylewką..lubię gotować i piec, ale z czasem na to jest różnie..dlatego też zastanawiam się nad kuchenka.. czy zwykła elektryczna czy płyta indukcyjna (chyba to drugie, bo zaoszczedza czas i rachunki mniejsze, bezpieczniejsza chyba.. gazu niestety nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malq
dla mnie pytanie ma sens... kilka lat temu kupiłam jednoczesnie pralkę i lodówke pewnej firmy.. nie popytałam forumowiczów o opinie.. i niestety.. w pralce na jednym z programów po 1 właczeniu nie działała wirówka, na drugim programie coś się przestawiało, na innym się nie wyłączała.,, itp Jak oddałam na gwarancję to jeszcze gorsze cuda miałam// a o zwrocie nie było mowy.. a z lodówka do ok 2 lat było ok.. poźniej warzywka na dole zaczeły przymrażac, albo latem wszystko sie psuło i chlodzenia praktycznie nie bylo.. wędlina dzien dwa i do wyrzucenia.. i teraz juz tej firmy napewno nie kupie.. chyba ze mialam wyjątkowego pecha.. rozumiem po 8 latach.. ale po niecałych 2? Nie zamierzam kupować takiego sprzętu który po pól roku -roku będę musiała wymienić bo się nie będzie nadawał do użytkowania. Chcę sprzęt pod stałą zabudowę, z uwagi na zajęta pod to mniejszą przestrzen, a wymiana sprzętu to kolejny koszt z przeróbką zabudowy. Poza tym nie zawsze to co piszą na etykietach jest zgodne z prawdą. Ważna więc dla mnie jest opinia innych użytkowników. Z góry dziekuję wszystkim za pomoc i uwagi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malq, jeśli planujesz gruntowny remont kuchni i zmianę całego sprzętu AGD, to warto rozważyć kupienie wszystkich urządzeń od jednej firmy, albo - jeśli nie - to chociaż w mniej więcej jednym kolorze i stylu. Sprzęt oprócz funkcjonalności musi też ładnie wyglądać, w końcu kuchnia to jedno z najważniejszych (o ile nie najważniejsze) pomieszczenie w domu :) W jakim stylu chciałabyś urządzić swoją kuchnię? Raczej tradycyjnym, ciepłym - tzw. angielskim, czy może bardziej minimalistycznym i nowoczesnym? Jeśli chodzi o lodówkę to zwróć uwagę na system No Frost - bardzo przydatny "bajerek" dzięki któremu już nigdy nie będziesz musiała rozmrażać lodówki, bo lód nie osiada na ściankach, a szron na produktach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja to na allegro kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie niezbędne urzadzenia kuchenne można znaleźć na www.gastromarathon.pl. Posiadaja ogromny wybor i wszystko wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×