Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kragmat

Dziecko ma miesiąc czy można podać kleik ???

Polecane posty

Gość kragmat

Jak w temacie, dziecko jest często głodne i widzę że ma duży apatyt, wszystko co znalazłem to są kaszki i kleiki ale to od 4 msc.życia, jest coś na teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam ubranka dla chlopaka
normalne mleko modyfikowane z numerem 1..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dosypywałam łyżeczkę kleiku
ryżowego do mleka, bo sięnie najadal. pediatra mi tak polecila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kragmat
daje raz mleko modyfikowane raz mleko matki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kleik to trochę za wcześnie :/ może zmień mm na np humane bo jest gęstsza i dzieci nią się lepiej najadają :) a kleik ten po 4 miesiącu to nam pediatra kazał już w 3 miesiącu bo syn był olbrzym ale ja bym tego sama nie zrobiła bez zalecenia lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kragmat
a ile miało twoje dziecko? jak dodawałaś tą łyżeczkę kleiku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego synka :)
na kleik jest za wcześnie możesz dziecku problemów narobić brzuszek będzie go bolał są takie mleka mm z zagęszczaczem, ale to byś musiała o nie pediatrę dopytać jesli taki głodny, to karm go częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kragmat
daję mm nfamil a położna kazała nie zmieniać jak już się dało raz , podobno jest najlepsze to mleko ale widze ze troche jak woda nie widze zeby bylo geste.. prosze odpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego synka :)
nie kombinuj za bardzo, bo dziecku problemów narobisz a co Ci położna powiedziała? że dziecko ma niedowagę? za mało przybiera na wadze? żle się rozwija? skąd wiesz, że jaet akurat takie głodne? karmisz go regularnie? ulewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kragmat
Wcześniej pijał co 3 godz.60ml a od kilku dni co godzine wypija 60ml, jeszcze popłakuję i widać że szuka jedzonka, a nie mileliśmy jeszcze pierwszej wizyty bo była polożna i powiedziała że dobrze sie rozwija i żeby być w 6 tygodniu na pierwszej wizycie u lekarza, także niewiem jak z wagą ale widzę że napewno przybrał, popłakuje i się często budzi i szuka takie są objawy, także wizytę mamy za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem wypija za mało mój młody w wieku 3 tygodni już pił po 90 ml co 3 godziny, ba a nawet 110 ml potrafił wypić, ale ja dawałam 90 ml w większości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w międzyczasie popijał moje mleczko, albo mieszałam mu z mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzenia
Ja dodawalam maki ryzowej (mozna kupic w sklepach ze zdrowa zywnoscia) i tez tak od ok 6 tyg zycia. Ale pierwszy raz to zagesc tylko troszke np pol lyzeczki i obserwuj dziecko jak bedzie ok to wtedy wiecej. a kaszki podawalam juz od 3 m-ca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego synka :)
takie malutkie dziecka ma jeszcze niedojrzały układ pokarmowo - trawienny i jeśli dopdasz do mleca coś, czego on może jeszcze nie strawić, to będzie miała problem z brzuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzenia
Dlatego polecam ta make ryzowa bo jest delikatna. Kaszki kukurydziane czy majzeny to masakra!. Ja dolewalam do kazdej butelki po pare kropel espumisanu dla dzieci tak profilaktycznie i bylo ok. Ale stopniowo to robic a nie od razu zagescic Bog wie ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny, czy Wy
pogłupiałyście zupełnie z autorką na czele?????????? Dziecko miesięczne ma jeść mleko i można je dopajać i tyle. Kobieto chcesz dziecku zaszkodzić, czy zafundować otyłość???? Sama mam dwoje dzieci, które rosną bardzo szybko i takich cudów nie wyrabiałam. Jak mój syn chciał jeść małymi ilościami co chwilę to mu dawałam i tyle. Wytrzymaj do tych 4 miesięcy z zagęszczaniem. A i tak, jeśli będzie dobrze przybierał to później też nie zagęszczaj. Popakiwać maleństwo może z każdego powodu, np. z takiego, że go brzuszek boli. Może je 60 ml na raz dlatego, że nie może porządnie odbić, potrzebuje kilka razy, bo np. podchodzi mu pokarm?? Wsłuchaj się w dziecko, a nie krzywdź czymś co jest dla niego niedostosowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kragmat
masz rację, dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.e.a.t.a
Nie wiem, czy jest cos takiego w Polsce, ale w UK jest mleko "Hungry Milk", to jest mleko poczatkowe, ale ma inny sklad bialek, specjalnie dla dzieci, ktore sie nie najadaja. Tyle ze miesiecznemu dziecku i tak nie podawalabym nic bez konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.e.a.t.a
A tak poza tym wiekszosc noworodkow jest czesto glodna i maja dobry apetyt, to normalny i zdrowy objaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodę dawaj a nie herbatkę
I żadnych zagęszczaczy, to samo świństwo, a dziecko Ci się po tym nie załatwi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To normalny objaw, że pije po 60ml, bo moje dziecko tak samo piło, nawet jak było dużo starsze , to potrafiło pić co godz. 60ml a miało z 3-4mieś. i co :P trzeba przetrwać, bo nie każde dziecko lubi mleko, jedne będą piły po 250 a inne po 100 nawet po roku, ja akurat jestem w tym odsetku, że dziecko nie lubi mleka i innych płynów i pije 150ml maksymalnie a ma ponad rok. A wszystko inne co nadaje się do jedzenia je w ogromnych ilościach takich nawet jak kilkuletnie dziecko, więc się nie przejmuje. Taka natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajoma dodaje 2 lyzeczki
kleiku do mleka,bo nie wyrabiala..maly zjada mleko z obu piersi i jeszcze 50ml modyfikowanego..i to co ok 1.5-2 godz...nic mu nie jest,po takim kleiku przesypia ok 4godz,ma 2 tyg..ale urodzil sie z waga 5kg i 60cm... tesciowa tez mowila,ze dawala mojemu szwagrowi kleik jak mial ok 2tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy natura przewidziała mleko z piersi z dodatkiem kleiku ryżowego? NIE! taki pokarm musi starczyć do 6miesiąca życia. Autorko nie podawaj kleiku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
normalnie wszystko opada jak sie czyta takie rzeczy - kurde skoro ktoś ustalił i napisał że cos jest po 4 miesiącu to po 4!! po 17 tyg życia u dziecka wytwarza się w trzustce czy w żołądku enzym który trawi coś więcej niż mleko.. a kaszka ryżowa nie jest mlekiem tylko ryżem... są mleka zagęszczone skrobią - np. bebilon comfort poza tym moze wydaje sie wam ze dziecko jest głodne - ono poprostu chce ssać - dajcie smoczek a nie tuczcie nadaremno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klops

Dawaj częściej jak się nie najada albo większą ilość co 3h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×