Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KarolinaaaG

Wielkie Przygotowania do PORODU w marcu 2012 !

Polecane posty

CZesc mamusie :-) Jak wasze pociechy sie mają, chce zapytac o jedną rzecz czy wasze dzieci jak robią kupke to mają w niej śluz? ( dowiesz sie zamykając pieluszke i otwierając i wtedy kupka sie "ciągnie" miejscami )bo nasz ma od jakiegoś 1,5 tyg ponoc to normalne w malych ilosciach..drugie dzisiaj jak rano zrobił kupke to znalazłam niewiele krwi ( jakby nic krwi, dosłownie malutko, ale wystraszylam sie) ??!! nastepnie robil kupke poludniem i nic nie znalazlam.Pozatym te kupki są bardzooo żadkie, jakby biegunkowe i tu akurat konsultowalam z lekarzem i powiedziala ze musial zlapac jakaś infekcje od kogos, byc moze od nas tego nie wiemy..mialam mu podawac jakąs saszetke ( nie pamietam nazwy) jesli nie bedzie pil to czesciej piers i tak robie bo butelki nie tchnie..ale to juz trwa jakie 2tyg :-( miał ładną kupke moze dwa dni i czesto miewa pól na pól. Poprosze o komentarz, moze juz mialyscie do czynieia z biegunka u niemowlaka?? Pozatym wszystko super, mały w nocy śpi juz do 7,5 godzin za jednym razem, tylko dzisiaj wyjatkowo wstawal co 2godz i nad ranem juz co godzinke do karmienia. Wiecie co kupilam sobie dzisiaj fajną sukienke na chrzciny, akurat taką jaka chcialam ale okazalo sie ze za krótka bo widac mi rozstępy i zylaki z tylu na nogach pod kolanami, nie mierzylam w sklepie bo bylam z Jaskiem i czasu nie bylo bylam pewna ze bedzie do kolan. .. :-( zalamalam sie. Nawet sukienki nie moge ubrac bo po ciazy zostaly wstretne ..... wrrrr Co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka z ta kupka to nie moze tak byc.Musi miec czyms podraznione jelitka,skoro jest sluz i do tego krew. Idz do innego lekarza (najlepiej polskiego). Polecam dr Komorowska w Medicusie,no ale to az w Cork. Jest dobrym lekarzem. Mysmy z Sebusiem sie nachodzili po lekarzach,bo nie ustepowal mu kaszel,a ona szybko postawila diagnoze i go wyleczyla(zaden z poprzednich lekarzy nie wpadl na to,ze to niedoleczone zapalenie oskrzeli). Do tego nalezy do tych,co nie przepisuja na wszystko antybiotykow,a wrecz przeciwnie-antybiotyk w ostatecznosci. Co do rozstepow,to wiem co czujesz...Ja mam uda po wew stronie az do kolan cale zryte..i pod kolanami tez,az na lydki wchodza..po Sebku tak nie mialam,a przytylam wiecej.. Wkurzam sie,bo wejde praktycznie we wszystkie spodnie sprzed ciazy,ale brzuch mi wystaje..ta cholerna skora i tluszczyk wylaza..bleeeee Za tydzien jade kupowac sukienki na wesele i nasz cywilny..Wolalabym pozniej,bo to bedzie jeszcze miesiac do tych imprez,ale potem nie bedzie kiedy..Kupie najwyzej troszke opiete ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka: tylko wiesz jak my lecimy za miesiac do Polski i juz mamy umowione wizyty u pediatry, alergologa, bo tutaj oni wszyscyod wszystkiego i od niczego.Znalazlam na internecie reportaz jak wypowiada sie pediatra w Polsce ze jak tego sluzu jest w malych ilosciach czyli nie ma jakis skupisk to jest normalne..Nie mam gdzie isc tutaj w Killarney, z reszta jestesmy bez samochodu.Moje przeczucie pada jeszcze na rzeczy smazone, ktore podrazniaja jelitka...a z tymi nogami to mowie Ci masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Powiedzcie czy to możliwe .że mój maluszek już ząbkuje .14czerwca będzie miał 3miesiące.Ostatnio jest dość marudny ,strasznie się ślini i pcha rączki do buzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wczoraj byliśmy na szczepieniu z maluszkiem.Pani doktor powiedziała nam ,że słychać niewielkie szmery koło serduszka.Jak do tej pory było wszystko dobrze.Dzisiaj idę z nim prywatnie na wizytę zobaczę co powie inny lekarz.Dziewczyny trzęsę portkami.Ahh jakoś ostatnio wszystko wali mi się na głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.tasmanowa Co do ząbkowania, to ja jak bylam na wizycie z naszym Jasiem to powiedzila ze już mogą go swedzieć korzenie, takze wszystko mozliwe, z resztą czytalam ze 13% niemowlaków zaczyna ząbkowac w 3miesiacu. Mojemu męzowi zaczel isc zeby w 4miesiacu wiec u nas duze prawdopodobienstwo ze synkowi tez zaczną wychodzic wczesniej.Ponoc im wczesniej tym lepiej bo mniej boli... Co do tych szmerów nie przejmuj się kochana, napewno wszystko ok. Powiedzcie jak wasze maluchy spią, bo u nas od tygodnia mały zasypia juz o 20.30-21.00 najpózniej tyle ze budzi sie co 3-4 godzinki, nie spi juz po 6-7 godz za jednym razem, nie wiem czemu a nad ranem wstaje do 2 a nawet co godzinke do jedzenia. Nie wiem czy sie nie najada juz? Mój waży 6.800 kg :-) duży słodziak. Aha powiedzcie czy robią kilka kupek dziennie bo nas zod kilku dni robi jedną albo wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. P. Tasmanowa u Sebka tez slychac jakies szmery.Pani doktor kazala nam zrobic echo serca jak bedziemy w Pl. Na razie sie nie denerwuje-bede sie martwic jak cos bedzie nie tak.Tyle,ze u Sebka mozna juz cos po obserwacjach stwierdzic.Pytala np czy szybko sie meczy,bo jesli nie,to to moze byc pozostalosc po infekcji.A on na pewno szybko sie nie meczy. Kotka Wojtek chodzi spac kolo 20-21 i spi do 6.30-7. W nocy nie budzi sie w ogole (tfu tfu). Nalezy mi sie to,bo do Sebka wstawalam raz,dwa razy w nocy przez 2 lata.. Robi jedna kupke dziennie. Sebka zaczely dziaselka swedziec i bolec jak mial lekko ponad 4 miesiace,ale pierwszy zabek wyszedl dopiero jak mial 8 miesiecy i 22 dni dokladnie hehe Wczoraj bylam na bilansie pierwszym i Wojtus wazy 6500 i ma 62,5 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam dodac ze my sie martwimy bo raz nasz mały miał krewke w kupce jak juz chyba wczesniej pisalam?? noi dzisiaj znowu male skrzepy krwi!! ostatnio bylismy na wiZycie i zostawilismy kupke do badania czekamy na wyniki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka dzięki ja natomiast rozmawialam z lekarką przed chwilą, bo normanie nie pokoi mnie to wszystko i mamy jutro wizyte, a ona obstawia na rotawirusy, ale poki co nie ma wynikow nie chce mowic ze na 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas wygląda to tak ,że kąpiel jest po 20pózniej cycek przed spaneiem usypia po 21 i śpi tak do 2-3 budzi się na jedzenie oczywiście zmiana pampersa:) i następnie wstaje już przed 5 pogada po swojemu wsadzę go w swój bujaczek albo fotelik i jeszcze z godzinkę prześpi. Co do kupki to robi przeważnie z rana jedną albo dwie .Wczoraj jakoś wyjątkowo była jeszcze jedna popołudniu. Bylismy u lekarza prywatnie wyjaśniła mi ,że trzeba hemoglobinę zbadać ,bo jest coś takiego ,że dzieci wchodząc w 3miesiąc życia mają jakieś tam zmiany z hemoglobiną ,albo ma jakąś żyłkę w lewej komorze ,która jest nie grozna i jej się nie leczy ,poprostu już tak ma.Ale dla pewności skierowała nas jeszcze na echo serca i kazała zrobic badania na krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. My bylismy wczoraj w szpitalu i zostawili mnie z malym na noc, dzisiaj juz jestesmy w domku, pediatra wysłała nas do szpitala bo martwilo ją że maly ma krew w kupce a z Kału nic nie wyszlo zadne wirusy, rotawirusy itp..wszystko perfect!!!na miejscu pobrali krew malutkiemu ( jak płakał, debile nie umieli włożyc igły i pobrac krwi, więc w samą roczkę próbowali aż 10 razy !!! plus w nóżke) płakałam razem z nim. :-( sprawdzali cały brzuszek nerki zołądek, wątrobe itd... mocz też. wszystko ok. :-) na sam koniec stwierdzil ze i tak nie umie potwierdzic czy to skaza bialkowa ale nadal nie powinnam jesc nic z nabiału. Reszte badan zrobimy w Polsce. Plus tego ze i byc moze dlatego mial biegunke i stan podgorączkowy bo mu ząbek wychodzi :-) prawie 2,5 miesiąca dziecko :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej matko Boska co za ludzie tępi.Męczyć tak meleństwo.Ja pamiętam ,że mojego maluszka tak kuli jak po porodzie byliśmy w szpitalu jeszcze.Też nie mogli mu się wkłuć to położna jeszcze rykneła na mojego małego czego się tak drze.Koszmarnie wspominam pobyt w szpitalu.U mnie też mój synek ma skaze białkową.Byliśmy teraz tydzień czasu w górach to miał śliczną buzke.Tylko wróciliśmy i buzka w wysypce. Kotkamiauczka w sumie to dobrze ,że nic maleństwu nie wyszło groznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny sorry, ze wpadam tak rzadko..ale maly wypelnia te dni na maxa ;) Kotkamiauczka to żeście przeszli nerwowy okres z tą kupą:( Powiem Ci, że mój od zawsze ma takie rzadsze ze sluzem. Dokladnie jak to opisujesz jak sie zlozy i rozlozy pieluszke to sie ciagnie. No i mowia od zawsze, ze jest ok. Zreszta jak po chwili mu zmienie ( tzn nie slyszalam, ze zrobil i zmienilam po czasie) to juz wsiaka ten nadmiar i zostaje to bardziej maziowate czyli "tak jak powinno byc". Moze tak to wyglada zaraz jak kupa wyjdzie? ;) Od poczatku zwrocilam uwage i polozna zajrzala do pieluszki mowila, ze perfekt. Fakt faktem zadnej krwi nigdy nie bylo, czasem zielone sie zdarzyly co najwyzej. A na innym forum dziewczynie tez smuzki w krwi wystepowaly i suma sumarum wyszlo uczulenie na bialko i po wielu tygodniach zmienionej diety juz jest ok. Moj zdrowy, przybiera jak smok ( 7,7 kg tydzien temu), choc meczy mnie karmienie piersia juz bardzo.. Dni mijaja ok, czasem meczy cos i nie wiadomo co- czy za cieplo, czy kupa , czy pruty, czy brzuch czy zabki ( wyczuwalne sa u góru z boku lekarz potwierdzil ;) ) - i tak jak dzis maruda caly dzien, plakal czasem tak nagle ciezko pomoc :( Wkoncu padl o 19 i juz nocnym trybem spi, pewnie niedlugo na jedzenie zawola bo niestety 3-4 h to max ile spi w nocy.. Po paszport dopiero 12 licpa wtedy jeszcze czekanie.. wrzesien najszybciej do domu polecimy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani tasmanowa: u nas w Irlandi nie ma póki co lata :-( ale w przyszłym tyg. lecimy na 2,5 tyg do Polski i też sie obawiam tych upałów. Anka: pewnie jesteś w Polsce i pewnie nie odpiszesz no ale spróbuje, bo wiem ze Twój maluszek ma skaze i jakie mu meko podajesz? Bo ja dostałam na recepte nutramigen, dzisiaj dawałam mojemu Jaśkowi i nie chce pić bo to strasznie śmierdzi i jak ja to skosztowałam to ja mu się nie dziwię!... Pytam bo może podajesz mu polskie mleko? i jak długo karmiłaś piersią zanim przeszłaś na butelke? czy podawałaś mu zwykle czy to lactoza free?? Mój Jasiu waży już 7,340 i przybiera coraz mniej na wadze, dlatego chcemy go dokarmiać butelką, zresztą w nocy to już dwie piersi musi opróżnić bo jedną sie nie najada.. Wczoraj skończyć 3miesiące :-)) ząbek troche wyszedł ale słyszałam ze te trójki to nawet do 2miesiecy wyżynają się, ale napewno idą następne bo dol ma spóchnięty i czerwony.. Jak u Was mamusie dajecie sobie rade?? Ja muszę przyznać że macierzyństwo mi służy i nie ma nic piękniejszego :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Pani Tasmanowa a co to jest upal? :P kotka jeszcze w Pl nie jestem-w niedziele lecimy. Ja daje malemu Nanny Care. Bardzo mu smakuje i ladnie przybiera na wadze. Jak zapytasz polozna to Ci powie,ze to nie jest polecane mleko dla niemowlat,ale to tylko wina koncernow. Wiekszosc robi na mleku krowim to i nie pozwola na polecanie mleka koziego. W Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii jest bardzo polecane od narodzin,wiec sadze,ze polskim dzieciom tez nie zaszkodzi. Dostaje to mleko odkad skonczyl 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka: wczoraj próbowalismy mu dawać nutramigen sojowe mleko ale nie chce jesc, pozatym śmierdzi jak jedzenie dla chomików, zreszta sama doktorka powiedziala ze smakuje jak wymiociny ale dzieci lubia??!! masakra jak dla mnie.Byc moze tez nie chce jest bo nie nauczony z butelki.. wczoraj tez kupilam w polskim sklepie NAN PRO HA ale tam pisze ze jest przeznaczone dla dzieci z podejrzeniem o alergie, ale jesli jest stwierdzona alergia to juz nie??!! w sumie u nas powiedziala ze na 100 % nie jest pewna ze to jest skaza, w szpitalu z resztą tez i tak sie zastanawiam ze moze spróbuje mu dać i zobacze co sie bedzie dzialo?? zreszta on tyle je ze nawet jednastki nie ubywa na butelce. :-) w Polsce bedziemy robic testy ale sama lekarka powiedziala ze jesli wyjdzie ze nie ma alergi to nie znaczy ze jej nie ma, bo jest za maly na takie testy.Myśle ze wiecej nam doradzi niz tutejsi kekarze. Ale dzieki za odp. :-) Bawcie sie dobrze w Polsce, my lecimy w nastepna niedziele na 2,5 tyg. ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka dzieci nienawidza nutramingenu bo jest niedobre.Osobiscie nie znam dziecka,ktore by to lubilo. A to nanny care jest naprawde dobre.Kolezanki synek pije to mleczko juz od 2 lat i pieknie rosnie.W Pl zapytaj o kozie mleko,to ci powiedza,ze dobre,bo ma sklad zblizony do mleka ludzkiego.Krowiego mleka organizm czlowieka nawet nie trawi do konca. Moj M pare lat temu zaczal miec powazne problemy z zoladkiem i okazalo sie,ze to tez przez picie duzych,a wlasciwie ogromnych ilosci mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś przeszła już na karmienie butelkowe? bo my usilnie próbujemy dawać naszemu małemu butle ale on nie chce jej.Krzyczy, pręży się, wygina nie otwiera buzi...co mam jeszcze zrobić że zaczął jesc butelke? muszę go nauczyć bo nie mam juz na tyle mleka, a on sie nie najada.:-( Macie jakies pomysły? Chętnie poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mój synus ma też skazę i daję mu mleko bebilon pepti można kupić bez recepty w niektórych aptekach.Oczywiście jest na cycku tak mi poleciła pani doktor,jedynie dokarmiam go butelka na noc.Przepisała mi maść robioną z witaminą a +e a do tego balsam do całego ciała zamawiałam przez internet i powiem wam dziewczynki ,że buzke ma śliczną i całe ciałko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani tasmanowa: a od dawna karmisz butelką, moze Ty mi cos doradzisz?jutro ide kupic kolejne mleko,oby naszemu Jasiowi zasmakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moje maleństwo jest na cycku ,ale na noc podaje mu butelkę żeby dłużej pospał.A buteleczke je od samego początku.Powiem Ci,że nie mam pomysłu jak sposób może być na to ,żeby chciał butelachę .A w necie nie szukałaś nic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie :-))) Dawno nikogo tutaj nie było, jak mijają Wam cudowne dni z waszymi pociechami? Mój rośnie jak na drożdżach, siedzi chociaż jeszcze zdarza mu się przewrócić, nie umie jeszcze się podnieść do pozycji siedzącej, ma już 8 ząbków :-) i kolejne trójki na górze idą :-) nadal na cycu, był czas że jadł sporo stałych posiłków ale przy tych ząbkach mało co je :-( jest cudny tańczy, śpiewa po swojemu ;-) kłóci się, gryzie staramy się tłumaczyć że nie wolno ;-)) Ostatnio ważyliśmy go jakiś miesiąc temu i ważył 8,750 i mierzył 75 cm. Ostatnio śpi z nami na łóżku bo przez te ząbki to budzi się naprawdę częstoooo .. chociaż już oduczaliśmy go spania z nami to na nowo bierzemy go do siebie bo mnie jest łatwiej w nocy, tylko cyca wyciągnę nie muszę pilnować żeby go odłożyć, sama się nie rozbudzam itp... same dogodności z tego że śpi z nami, no może to że mało miejsca na łóżku dla całej trójki .. Ja nie wracam póki co do pracy bo wychowuję naszego synka. Piszcie co u Was, chętnie poczytałabym jak sobie radzicie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upup moze jest tu ktoras z was?? Niedługo 3 latka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×