Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sernik bezpieczny

do znających się na jajkach bitych na parze PYTANIE

Polecane posty

Gość sernik bezpieczny

czy bijąc jajka na parze powiedzmy, że doprowadzę tę bitą masę do wrzenia będą one bezpieczne? tzn. bez ryzyka salmonelli? zaznaczam, że nie będę tego piekła tylko takie ubite musiałabym schłodzić w lodówce Jak to jest? moja mama upiera się, że takie coś to i tak ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalum!
spoko, możesz jeść! Salmonellę zabija 70 stopni, dla pewności sparz wcześniej skorupki wrzątkiem. I, na litość, nie ubijaj ich do 100 stopni, bo będą niejadalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybkoooooooooooo
bakterie salmonelli giną w 65 stopniach, tak więc ubijając na parze się ich pozbędziesz, nie możesz doprowadzić do wrzenia,bo się zetną ( taką masę schładza się cały czas ubijając w zlewie z zimną wodą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik bezpieczny
to czemu moja mama tak panikuje i nie chce? a taki pyszny przepis znalazlam z musem ale jest na bitych na parze jajkami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popielata myszka
Mam podobne podejście,jak twoja mama - zwyczajnie brzydzę się takićh deserów,gdzie jaja są prawie surowe:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalum!
bo tego nie wie? ja robię tiramisu z takimi jajkami i je je nawet moja 3 letnia córeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to kur
a ja ubijam jajka z cukrem- cukier nagrzewa się baaardzo mocno, jajka nie zetną się, też zlewam skorupy wcześniej wrzątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik bezpieczny
moja mama boi sie salmonelli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to kur
faktycznie, ginie w temperaturze 60-65 stopni, niektóre źródła mówią o 72. Zalej te jajka wrzątkiem na kilkanaście sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik bezpieczny
zaleje jaja w skorupkach wrzątkiem a potem jeszcze jak je wbije to będę mieszała na parze aż masa będzie gorąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×