Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość figa12345

nazwisko - prosze o pomoc

Polecane posty

Gość figa12345

Przykłądowo. Nazywam się Maria Kowalska, nazwisko rodowe Staniec. Przez 27 lat nazywałam się Maria Staniec. Wyszłam za mąż przyjęłam nazwisko męża i nazywam się Maria Kowalska. Jestem po rozwodzie. Chcę ponownie wyjść za mąż ale nie chcę przyjmować nazwiska nowego męża. Jak wówczas będę się nazywać: dalej Maria Kowalska, czy Maria Staniec.??? W urzędzie zapytaja mnie jakie nazwisko chcę nosić. Nie chcę nosić nazwiska nowego męża ale również nie chcę nazwiska starego męża. Czy w urzędze dadzą mi do wyboru moje nazwisko rodowe czyli Staniec czy nowe nazwisko męża czyli Zająć? Orientuje się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nazwisko przyjmujesz raz na zawsze nazywasz się Kowlaska, zostaniesz Kowalską nie ma obowiązku przejmowania nazwiska od męża, czy to pierwszego, czy piątego w USC deklarujesz, jakie chcesz nosić nazwisko - dotychczasowe czy po nowym mężu, czy łaczone i w jakiej kolejności deklarujecie też, jakie nazwisko/nazwiska będą nosić wasze dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhaasne
przez jakiś czas po rozwodzie można powrócić do nazwiska panieńskiego...sprawdź czy nie minął ten czas Jesli juz po terminie to raczej musisz wystąpić o zmianę nazwiska na nazwisko rodowe w normalnym trybie...tak jak każdy obywatel masz takie prawo i możesz przejść procedurę zmiany nazwiska lub ustalenia brzmienia nazwiska. Zrób to przed ponownym zamążpójściem.....następny małżonek lepiej to zniesie jak od razu będziesz mieć nazwisko rodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na powrót do nazwiska panieńskiego ma 3 m-ce od rozwodu, nie sądzę, żeby ten czas jeszcze nie minął, skoro autorka juz chce wychodzic ponownie za mąż zatem nie przysługuje jej uproszczony tryb administracyjny, tylko taki, jak przy normalnej zmianie nazwiska, której może żądać każdy obywatel (w odpowiednio umotywowanym i oplaconym wniosku do USC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje inne pytanie
a ja chce o cos innego zapytac bo mam 2 imiona i z jednego chce zrezygnowac np Ada Roksana i z Roksany chce zrezygnowac czy to jest mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moożliiwe
Owszem , jest możliwe zrezygnowanie z jednego imienia I chyba nawet nie trzeba "zmieniać ", a tylko "ustalic brzmienie imienia" a motywować tym że się jednego imienia nie używa....czyli złożyć wniosek w swoim USC (urząd Stanu Cywilnego)....w USC podadzą ci wszystkie informacje na temat jak najbardziej praktycznie zrobić taka procedurę (opłaty sa niezbyt duże i zróżnicowane w zależności od tego czy jest to zmiana czy ustalenie brzmienia imienia czy nazwiska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×