Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość memesis_

obecny polski rynek pracy

Polecane posty

Gość memesis_

proponuje zalozenie tematu: -1.piszemy po jakich studiach ciezko znalezc robote -2.jak sie zyje- za ile!!! w danych miastach-wynajem-zarobki-jedzenie -3.wasze przyklady sciezek kariery- i w zwiazku z tym sugestie temat jest otwarty na wasze pomysly moja inicjatywa jest wzajemna pomoc: --dla mlodych- co nie wiedza co i jak jest na rynku, oraz czego sami chca i potrafia -dla 30-tek i starszych, ktorych zycie zweryfikowalo -tzn.porazka, zmiana zawodu albo sukces jest to poniekad eksperyment- sprawdzenie czy polacy moga sobie pomagac ,doradzac, anie sie zwalczac- chodzi o przekazywanie dobrej energii i madrych rad pamietajcie -zyjemy w skonczonym kraju-niewielu tu mozemy- ale sprobujmy zostac ludzmi w tej wegetacji, a noz cos sie urodzi zapraszam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memesis_
na poczatek ode mnie skonczona turystyka- kierunek wybrany zgodnie z moja pasja, i ciagle mialam nadzieje, ze w koncu cos ruszy ale nie przemyslalam tego madrze- no coz w ieku 19-lat bylam raczej abgnetam gospodarczym, wiedzialam co lubie -ale jak to wykorzystam dla zarobkow -oraz jaka jest polska rzeczywistosc juz nie-zylam troche pod kloszem teraz juz wiem, ze ta dziedzina umiera i nigdy nie bedzie dochodowa owszem dla nielicznych-z duzym kapitalem-ktos w koncu w 40 mln kraju gdzies tam pojedzie ale polacy zarabiaja malo, a bedzie jeszccze gorzej- wiec wyjazd za 400-500 euro jest dla nich ogromnym wydatkiem, bo za to musza co miesiac przewegetowac ,jesli maja oczywiscie szczescie do takich zarobkow poza tym-do pracy w /coraz mniej potrzebnych/biurach podrozy nie potrzeba studiow w tym temacie chce was wiec ostrzec przed takimi studiami ja mam 35 lat i musze teraz cos ze soba zrobic-zeby zarabiac- nie sztuka jest wziac byleco-co i tak w polsce nie pozwala na zarobki i jest ciezkie do zalatwienia - i zeby rozwijac sie w jakims temacie- o awansie juz nawet nie marze-ale zeby na czyms sie znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memesis_
a nuz- mialo byc- przepraszam- chyba juz z frustracji bledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiabasiar
Dla tych, którzy interesują się rynkiem pracy w Polsce polecam stronę Zielonej Linii (Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia). Jest tam wiele przydatnych informacji, także odnośnie bezpłatnych szkoleń oraz jak na nie się załapać. To jest infolinia urzędu pracy, ale działająca zupełnie inaczej niż "typowy urząd". Wiele osób korzysta z wyszukiwarki szkoleń i ofert pracy, która jest na stronie. Wiem co się tam dzieje, bo dodałam se ich na facebooku. Poza tym korzystam z newsletterów różnych portali i myślę, że po prostu warto być na bieżąco z informacjami, które są tam umieszczane. Sama staram się na tle zmodyfikować swoje umiejętności ze studiów, aby przydały się też w zdobyciu satysfakcjonującej i sensownej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale_niezachwycona
politologia i socjologia- to kierunki bez latwej przyszlosci. Mysle ze znajomosci tez nic nie daja w Polsce, tu po prostu nic nie ma. I tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z przedmówiczynia
sama jeste po politologii wiec wiem, ze to najgorszy wybró jakiego w zyciua dokonałam. Chociaz to ez zalezy jaka ma sie glowe i kreatywnosc. Ludzie roznie ode mnie z roku pracuja - albo w urzedach, albo w ksiegowosci, jeden kolega otwiera gabinet kosmetyczny:P, generalnie tam gdzie praca jeste albo gdzie ma sie znajomosci/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I o to im chodzi abyście wszyscy wyjechali w piiizzdduu. Bo tu ma być euroizrael. Tak więc może zamiast uciekać jak szczury weźmy się i zróbmy porządek tu !. To nasz kraj, nasz dom !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fizyka... kierowałam się pasją i teraz bardzo tego żałuję, to było po prostu głupie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jandrek
Wbrew pozorom dziś na naszym rynku pracy zaczynają liczyć się nie skończone tysiące kursów, a umiejętności. Widać to dobrze w branży IT. Studia się liczą, ale nie do końca. Warto zrobić sobie uczciwie specjalistyczne testy np. Tomas International, kiedy człowiek nie jest pewny do czego się nadaje. PS1 To nie żaden wstyd nie wiedzieć PS 2Robię podyplomówkę z zarządzania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×