Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zdesperowana Domowa Żona

przepisy na dania z kurczaka z ryzem

Polecane posty

takich co smakuja po podgrzaniu w mikrofalowce czyli kotlety odpadaja. probowalam kotelcikow z jajkiem i maka, kurczaka w sosie curry, kurczaka w sosie estragonowo-winno-smietanowym.. wszelkie gotowce ze sloika odpadaja (nie przepadam). macie jakies pomysly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
Ja robię tak: smaże pokrojonego kurczaka z przyprawami, dodaje do tego warzywa na patelnie. Gotuję ryż, wsypuję na talerz a na to kurczak z warzywami. Ja jeszcze lubie sobie ryż polac sosem słowko kwaśnym, ale nie jest to konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam kurczaka w sosie
ziołowo śmietanowym, uwielbiam i osobiście moje ulubione danie i do tego ekspresowe :) Pokroić w kostkę kurczaka, przyprawić sola, pieprzem, obsmażyć na oliwie, podlać niewielką ilością wody a najlepiej bulionu, dodać listki laurowe, ziele angielskie, listek lubczyku i dusić przez 15min, przygotować w naczyniu zawiesinę z mąki i śmietany kwaśniej 18% i dużej ilości ziół (prowansalskie, oregano, bazylia), dodać kilka łyżek wywaru z mięsa żeby się śmietana nie zważyła i wlać zawiesinę do mięsa, dusić przez 5min, ewentualnie doprawić i gotowe ;) super smakuje z ryżem i po podgrzaniu nawet jest jeszcze lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odlacz internet
tempura z kurczaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak takkk
polecam kurczaka w sosie - tez takiego uwielbiam, do tego mozna dodac troszke pieczarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak w ryżu z koncentratem:) Najlepsze co jadłam w życiu. Piersi z kurczaka wymoczyć w oliwie i przyprawie do gyrosa ( najlepiej zostawic je w tej zalewie przez całą noc) a nastepnie usmażyc na patelni. Ugotowany ryż wrzucic na patelnie dodac koncentrat ja przeważnie daje 1.5 słoiczka ale to zależy od upodobań, A następnie doprawic go solą pieprzem i papryką smażąc chwile na patelni. Podawac z ogórkami konserwowymi :) PYcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryż uprażyć w garnku z odrobiną oleju, jak zrobi się szklisty wlać gorącą wodę (2-2,5 razy tyle, co objetość ryżu). Posolić i gotować do miękkości lub al'dente, jak wolisz :) pod koniec dodać odrobinę kurkumy. Kawałki piersi zamarynowane w soli, pieprzu, ziołach prowansalskich (można też kapnąć sosu sojowego) usmażyć wraz z cebulą, dodać dużo pieczarek pokrojonych w plastry. Kiedy masa bedzie gotowa dodać ryż, wymieszać, doprawić. Danie ekspresowe :) Można też zrobić wersję dłuższą -i według mnie smaczniejszą. Ryż ugotować tak samo. Udka kurczaka zamarynowane tak samo usmażyć z kilkoma ząbkami czosnku (wyjąć, gdy zacznie brązowieć). Zrobić ulubione surówkę z sosem winegret (np. kapusta pekińska, pomidory, cebula, kukurydza konserwowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, pisałaś, ze robiłaś również sos winny- wg mnie lepiej smakuje z makaronem lub bagietką, ale jak lubisz tak bardzo ryż ;) to napisze moją werjsę, może inną niż Twoja: Zaszklić na patelni por, dodać ząbek czosnku, kurczaka w kawałkach, zrumienione na maśle pieczarki i kawałki ugotowanego brokuła. Gdy składniki "dojda" wlać nieco białego wina, lekko odparować, dodać śmietane kremówkę, doprawić. Można pominąć brokuł, ale pieczarki muszą być usmażone, a nie uduszone- musi ich być niewiele na patelni, nie mogą zrobić sie szare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×