Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lubię ogród i ogródek i t p

Co?kiedy?siać sadzić w przydomowych ogrodach

Polecane posty

Gość lubię ogród i ogródek i t p

Co?kiedy?siać sadzić w przydomowych grodach,sprawdzone sposoby i zabiegi na dobre plony z maksymalnym ograniczeniem chemii,takie własne zdrowe warzywka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka27.
Kupujecie już nasiona ? Kiedy planujecie siać i co sieje się jako pierwsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
ja taż mam już prawie wszystkie nasiona - właściwie to jeszcze zapasy z zeszłego roku, mam nadzieję, że pogoda pozwoli siać jeszcze w marcu, a przynajmniej przed świętami. Najpierw sieję wszystkie korzeniowe (marchew, pietruszka, buraki, rzodkiewka, cebula) i koperek, w maju fasolkę szparagową, ogórki i cukinię. W ubiegłym roku przykrywałam wszystko agrowłókniną, żeby szybciej wschodziło. Polecam także, jeśli ktoś lubi zieloną sałatę, wysiać teraz kilka sztuk w pojemniczkach w domu, potem wysadzić roślinę jak będzie mieć kilka listków do gruntu i przykryć folią (ja użyłam takiej po styropianie z ocieplenia ;) ) własną młodziutką sałatą w ubiegłym roku cieszyłam się już w połowie maja :), stopniowo dosiewałam nową, żeby mieć na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
jeśli chodzi o nawozy, to używam głównie naturalnych, w zeszłym roku obornik w tym kompost. Jak nie natrafię na szkodniki, to nie pryskam...no chyba że moje zbiory są zagrożone... są tacy co wierzą w kalendarz biodynamiczny (fazy księżyca wspomagające rozwój roślin), czyli sianie i sadzenie w określone dni, podejrzewam, że ma to jakieś znaczenie dlatego na wszelki wypadek staram się dostosować :) to link do takiego kalendarza http://www.rytmnatury.pl/Kalendarz-biodynamiczny-Marzec-2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania to wczesnie rok temu wysiewałaś, ja rok temu zaczęłąm do gruntu wszystko wysiewać dopiero koło połowy maja. nie było pogody odpowiedniej, a w nocy zdarzały się jeszcze w kwietniu mrozy. w tym roku mam nadzieję, że szybciej zacznę :) ale ja jak zaczynam siac, sadzić to wszytsko razem. rozkładam pracę na kilka dni, bo mam do obsiania 12 arów pola i nie śpieszę się.niektóre warzywa jak bób, fasolka szparagowa, groszek cukrowy sadzę co 2-3 tygodnie, w ten sposób mam go cały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
prawda, w zeszłym roku wysiałam bardzo wcześnie, a co ciekawe nie byłam pierwsza :) dlatego też przykryłam włókniną chyba na miesiąc, strączkowe też siałam na raty co tydzień lub dwa, tak jak sałatę i rzodkiewkę, to dobry sposób :) mój ogródek jest mikroskopijny w porównaniu do Twojego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja niestety nie mogę siać pod agrowłókninę,2 lata temu wsiałam spory kawałek ogórków gruntowych,pięknie przykryłam i po jakimś czasie postanowiłam niec je przehakać,zagladam a tam same"antenki sterczą" - ślimaki dokładnie zeżarły wszystkie młode siewki.Od tej pory ogórki wsiewam pojedyńczo w małe doniczki i jak już w fasie 4 liści wsadzam do grunu,wtedy są już zbyt twarde dla ślimaków i dają im spokój.Tak samo robie z dyniami,patisonami,kabaczkami.W tym roku jako nowość wysięję w ten sposób bób i arbuzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
z ogórkami, patisonami i cukinią zrobiłam tak jak Ty margolka, jestem w tym temacie początkująca, to dopiero mój trzeci sezon, ale okazuje się, że całkiem przypadkiem uratowałam swoje ogórki :) a pod włókninę chowałam wszystko inne wsiane prosto do gruntu, podpatrzyłam tak u kogoś w sąsiedztwie, dzięki temu faktycznie szybciej im kiełkowało i rosło...w innym wątku widziałam właśnie Twój wpis o wysadzaniu już podrośniętego bobu i też chyba tak spróbuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już zaczęłam siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sieje już trawe w ogródku bo zeszłoroczna się starła całkowicie. Teraz kupiłam nową mieszankę królewską z http://www.kalnas.pl/, zobaczymy jak się będzie trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×