Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cebulowy tata

Syrop z cebuli dla niemowlaka ?

Polecane posty

Gość Cebulowy tata

Moja 7 miesięczna córka złapała jakiegoś wirusa, katar - kaszel. Bylismy wczoraj u lekarza i dostała Bactrim, Drosetux i maść do noska. Gorączki nie ma, ale w razie czego mamy podać Ibufen. Myślę, ze lekarz wie co robi, ale mój genialny mąż wpadł na pomysł, żeby zrobić jej syrop z cebuli :o wiecie jaki - posiekana cebula, cukier - do słoika i na kaloryfer aż puszczą soki. Co wy o tym myślicie ? Ja mu kazałam się puknąć w głowę no i mamy teraz ciche dni. Powiedzcie, czy niemowlakowi można podać taki syrop ? Szczerze to nie wiem, kiedy można dziecku podać cebule, bo nie "jadę" na schematach żywienia, tylko wprowadzam wszystko powoli wg. wlasnego uznania, celbuli jeszcze nie było. Ale może taki syrop to co innego niż surowa cebula ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukułłłłkaaa
dla niemowlaka to taki syrop jest za ciężki na żołądek także lepiej nie dawaj.Ja swojemu synowi dałam pierwszy raz jakos jak miał 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebulowy tata
Przeczytałam właśnie na Osesek.pl, że cebula jest po 9 miesiącu, hmmm... może by się nic nie stało po takim syropie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cebulowy tata
Podnoszę. Może jeszcze ktoś wygłosi swoje zdanie :) Dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotyk anioła
moje dziecko tez walczy z tym wirusem.powiem ci ze ten drosetux wogole nie pomogl,wiec poszlam do lekarza.moj maz tez zrobil syropek z cebuli.mysle ze zaszkodzic raczej nie moze,bo przeciez to cukier i cebula zwykłe warzywo.tyle,ze moje dziecie ma ponad rok,ale jakby bylomniejsze tez dałabym ten syrop domowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swojemu dawałam gdy skończył rok, wtedy złapał infekcję, zareagował dobrze i domowe metody wystarczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia20x
Polecam wszystkim syrop z cebuli. Moja 4letnia córka po tym syropie przestała chorować!!! Poprawił się jej apetyt, nigdy w swoim krótkim życiu nie miała takiej chęci do jedzenia. Cebula podobno działa odtruwająco i odrobacza organizm. To chyba było to u nas. Chorowała cały czas i wreszcie się to skończyło. Piła syrop cebula+cukier rano i wieczorem po łyżeczce przez 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość36
Mój synek ma.prawie 12miesięcy i po raz kolejny raz kaszel i syropy nie działają wi3c syrop z cebuli i miodu najlepszy lek ale trzeba dawkowac małymi porcjami i zobaczyć reakcję .Chociaż Kuzynki synek miał 10 miesięcy i jadł cebule jak jabłko i nie chorował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Ja mojemu synowi zaczęłam podawać od 6 msc i  Z cebuli syrop i z buraka . I raz ze pomogło a dwa bardzo polubił i teraz robimy profilaktycznie , Ma 2 lata i co zimę łyżeczkę rano i wieczorem  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Lepiej podac taki syrop niz chemie i co do tego nie ma watpliwosci. Na pewno nie zaszkodzi sprobowac jesli maluch nie ma zadnych problempw z brzuszkiem. Nie dawac na pusty zoładek i nie przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×