Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OlinkaKKołk

2latka Wstrzymuję świadomie kupę...

Polecane posty

Gość lena ##
Coś w tym może być bo jak patrze na dietę tego małego z rodziny męża, to mi żal dziecka. Czekolada, czekolada, lizaki, żelki, jedzenie w knajpie z rodzicami ( 3 - latek) albo coś na szybko. Chyba że niania coś normalnego dziecku przygotuje. Mały faktycznie może mieć problemy z wypróżnianiem z powodu diety. Powiem jej o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlinkaKKołk
Ja byłam u swojej pediatry i ona kazała podać dziecku Xenne i wywołać rozwolnienie - może to nie mądre ale nie wykupiłam Xenny, bo jest od 12 roku życia, a moja córka ma przeszło 2 latka! Kupiłam jej za to zioła (które są głównym składnikiem Xenny) zaparzyłam takie leciutkie i cóż ...nic...nie pomogło :( Porażka! Dzisiaj np.moje dziecko zrobiło bobka do majtek (wcale nie twardy! wręcz bardzo miękki) no i cóż bawiła sie spokojnie jakieś 2 godz. i potem znów się chowa i wstrzymuje. Faktem jest, że ona siada na nocnik np.siku zawsze leci sama i robi, a problem jest tylko z kupą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem co to sa zaparcia nawykowe, bylam juz u lekarza, mala dostawala duphalac i dupa blada bo problem jest nadal. Za kazdym razem gdy zrobi kupe rozplywamy sie z mezem z zachwytu, chwalimy corke, ze tak ladnie kupe zrobila, nagrody tez byly i dalej jestesmy w punkcie wyjscia. Kto tego nie przeszadl to nie wie o czym mowi. Bo dziecka sie nie przekona, ze samo sobie szkodzi powstrzymywaniem wyproznienia, a ja chocbym na rzesach stanela to nie zmusze jej zeby te kupe robila codziennie, jakby robila co drugi dzien to bylabym wniebowzieta, a u niej cztery dni i dluzej bez kupy to norma. O jeden czas pozwalalam jej nawet robic kupe do wanienki gdy sie kapala bo w wodzie latwiej jej bylo sie rozluzlnic. Teraz nie dziala nawet to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobny problem miałam z moim już prawie pięciolatkiem i powiem Ci, ze starsznie to przechodziliśmy. Meczyliśmy się ok dwóch lat. I tylko my wiemy jak było ciężko. Robiłam Mu różne badania, ba nawet chodziłam jakiś czas do psychologa. I ok około roku mamy spokój. Pierwsza sprawa - zakupiłam błonnik tej firmy http://www.zdrowybrzuszek.pl/shop/1,blonnik-dla-dzieci-probiotyki.html stosowałam Go zgodnie z zaleceniami, oprócz tego za każdą kupkę była nagroda - jakiś drobiazg. Aha -u nas nocnik się nie sprawdził, kupiliśmy nakładkę na ubikację i każdą kupkę robiliśmy "razem" -tzn ten czas spędzaliśmy razem w łazience. Nie zawsze się udało. Ale tzreba próbować. I na każde zawołanie idziemy do wc, ale nei siedzimy tam za długo, dziecko nie moze się zniechęcić. Później robiliśmy kółeczka w kalendarzu i jak uzbierał kilk akółek była nagroda. Potem same kółka starczyły. To w ogromnym skrócie. I nie można dopuścić żęby dziecko nei wypróżniało się dłużej niż 3 dni - wtedy trzeba podać czopek. życzę powodzenia i cierpliwości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaammaam33
dzieci wstrzymuja bo kupa podrażnia im erogenne strefy i podneica je to, i stad taka kupa daje im przyjemnosc i chca ja na sile wstrzymywac.. to tak jak np dorosly chinskie kulki trzyma w ciipce by bylo przyjemnie to dziecko kupe bo to dla niego taki odpowiednik i powoduje posniecenie u malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlinkaKKołk
A jakie zadanie spełnia ten movicol? gdzie go kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście o odpowiedniej diecie nawet nie napisałam, ale ważne jest by jej przestzregać. Aha - syn własciwie wcale nie jadł słodyczy. (to często - w późniejszym czasie - była nagroda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaammaam33
kamada, twoja córka poprstu czuje posniecenie gdy ta kupa ja tam podrażania w srodku. ot cala tajemnica cemu to robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w niemczech przepisal mi to lekarz poniewaz moja corka nawet 3 tygodnie trzymala to jest w proszku rozrabia sie z woda i pije codziennie po dwoch dniach zaczyna sie zalatwiac i to reguralnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytaj swojego lekarza to jest dobre po jakims czasie przestalam jej dawac movicol i zapomniala o tym ze wyproznianie sprawia bol i juz od roku nie mam problemu z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten problem
Movicol Junior? Spróbowałabym. I do tego jakieś nagrody. Tyle że nie wiadomo jak to zdobyć w Polsce. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaammaam33
czy kamada przeczytalas to co napisalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten problem
Właśnie się doczytałam że to dostępne w Niemczech i to na niemiecką receptę :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaammaam33
pszczółka napisalam cos mozesz sie ustosunkowac, takie cos wlasnie przeczytalam, mysle ze lewatywa rozniez podneicenie moze wywolac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jateztakchce
Też miałam ten problem z synkiem.Próbowałam wszystkiego co mi przepisał lekarz.Okazało się ,że trzeba wyeliminować słodycze ,choc nie jest to łatwe.Mój synek posmakował otrębów owsianych i naprawdę je polubił.Daję do miseczki 2 łyżki zalewam mlekiem i chwilę podgrzewam ,aż zrobi sie taka paćka.Mały wsuwa ,aż mu się uszy trzęsą:D i na szczęście już nie ma problemu z kupką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jateztakchce
mamamamamam co ty wypisujesz ,tragedia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten problem
A jakie otręby dajesz synkowi tzn produkcji jakiej firmy? Bo ja próbowałam dawać córce ale trafiałyśmy na takie źle oczyszczone, kłujące i się zraziła. Przeczytałam też że pomaga BioGaia, czy jakoś tak. Nie wiem jak z córeczka autorki tematu ale moja faktycznie ma zaparcia i załatwia się z krwią, i może dlatego powstrzymuje się od wypróżniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten problem
jateztakchce, ignoruj trolla i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten problem
(Przepraszam, muszę iść. Z góry dzięki za odpowiedzi, zakładając że padną. :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlinkaKKołk
Moja córka wstrzymuje "bo tak". Na pytanie "Dlaczego nie chcesz zrobić kupki?" słyszę "bo nie" lub "A po co mamusiu" - ręce opadają :/ Konsystencja kupek mojego dziecka to norma - zbite (nie wodniste) - typowa plastelina. Także zaparcia to raczej nie są :/ Po za tym codziennie brudzi majtki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jateztakchce
Niestety nie pamiętam nazwy,ale to takie niebieskie opakowanie,zwykła papierowa torebka.Pózniej pojadę do sklepu, bo mi się już skończyły.Napiszę nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaammaam33
OlinkaKKołk no jak ma faze swistaka a wiec gówno juz jej z dziury wychodzi to szoruje ono po majtkach jak kredka po papierze co sie tak dziwisz ze majtki brudne codziennie? troche wyobrazni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlinkaKKołk
mammmaaa33 SORRY ale grzecznie wypraszam Cię z tego forum! Myślisz, że nie wiem co piszę - przecież dobrze wiem dlaczego moje dziecko brudzi majtki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam ten problem
Dzięki! Będę zaglądać bo mi się to przyda. :) (Do trolla: idź się wypróżnij, może przestaniesz się podniecać.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jateztakchce
Najgorsze ,że jak dziecko zaboli to koniec.Kupa kojarzy się z bólem :(Wstrzymuje i nie ma siły.Póżniej się zapiecze i dopiero jest ból.W tych specyfikach chodzi o to ,żeby rozrzedzić kupkę i żeby sama poszła:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaammaam33
OlinkaKKołk niestety ale nie jestes tu nikim na tyle wysoko postawionym by miec mozliwosc wypraszania kogo kolwiek. przyro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×