Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lucyjka

male dzieci z nadwzrocznoscia - jak okulista zdiagnozowal wade?

Polecane posty

Mamy dzieci z nadwzrocznoscia (=dalekowidze), jak okulista zdiagnozowal wade waszym dzieciom? Czytaly obrazki na tablicy? Czy widza lepiej w okularach? Czy lekarz zakraplal oczy i okreslal wade na podstawie swiecenia w oko przez rozne soczewki? Czy zdazyly wam sie dwie rozne diagnozy? Jestem skolowana. Pol roku temu okazalo sie, ze moja corka gorzej widzi na lewe oko. Pierwsza wizyta u okulisty, czytala proste obrazki coraz mniejsze, faktycznie lewe oko bylo slabsze. Lekarka zakroplila oczy, poogladala i stwierdzila, ze corka ma +2 na prawym oku i + 6 na lewym. Dostala okulary i miala zalepiac prawe oko, zeby cwiczyc to slabsze lewe. Po 3 miesiacach byla kontrola u innego okulisty (bo pierwszej nie bylo tego dnia), dziecko nie widzialo nic lepiej w okularach, ale lekarka nie chciala nic zmienic. Nie zakraplala, nie badala dokladniej. Dzisiaj po 6 miesiacach od pierwszej diagnozy, pierwsza lekarka stwierdzila nagle, ze mala ma duza wieksza wade w tym "dobrym" prawym oku, bo az + 5! Wiec przez pol roku miala zle dobrane okulary! Nie wiem jak mogla sie tak bardzo pomylic za pierwszym razem! Widzac moj sceptycyzm (bo corka naprawde dwa razy lepiej widzi okiem prawym niz lewym), zawolala jeszcze jedna okulistke na konsultacje. Tamta z kolei okreslila wade na +4 w prawym i + 4,5 w lewym. A wiec jeszcze inaczej. Nie wiem komu ufac, jestem zla i bezsilna. Nawet nie wiem czy przez te zle okulary wada sie tak posunela w ciagu 6 miesiecy czy naprawde byla taka duza od poczatku. Mala dostala w koncu okulary +4 i + 5,5. Nie rozumiem dlaczego lekarka nie chciala okresli wady przymierzajac rozne soczewki w okularach, tak , zeby dziecko powiedzialo, w ktorych lepiej widzi. Jak bylo u waszych dzieci? Mowiono mi, ze nadwzrocznosc sie moze nieco cofnac, ze z czasem bedzie lepiej, a teraz jest tylko duzo gorzej. Zna ktos dobrego okuliste dzieciecego w Katowicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka ma ta wadę :( my jeździmy do kliniki okulistycznej w Katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tala, napisz cos wiecej. Jak duza wade ma twoja corka? ile ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spodziewająca się dziecka
moja córka miała +4 w wieku 3,5 roku, jedna okulistka chciała dać jej takie szkła ale poszliśmy na konsultacje do drugiej która powiedziałam że u tak małych dzieci nie zaczyna się od takich mocnych szkieł i że poczekałaby bo wada sama się naprawia ze wzrostem soczewki oka. Dopiero jak miała 5lat dostała +0,5 i nosiła je do 1 klasy włącznie, później wzrok się wyrównał, teraz pilnujemy że nie pojawiła się krótkowzroczność bo oboje nosimy szkła -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej przepraszam dopiero teraz mam czas żeby odpisać : ) jak dużą ma wadę napisze potem , muszę poszukać skierowanie po okulary :) córka ma 3,5 roku , wadę wykrytą ma dość późno :( miała jakieś 2,5 roku . Nim trafiłyśmy do kliniki w Katowicach chodziłyśmy prywatnie do okulisty , niestety kobieta była beznadziejna ,ciągle odkładała leczenie małej ,że niby mała poczekajmy i nawet nie potrafiła stwierdzić dokładnie jaką mała ma wadę :( pediatra na moją prośbę dała skierowanie do kliniki okulistycznej i tam okazało się , że mała ma nadwzroczność ,zeza rozbieżnego i astygmatyzm :(polecam świetni okuliści i fajne podejście do dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie to mnie zalamuje, co lekarz to inna diagnoza, a nawet ten sam lekarz mowi roznie na kolejnych wizytach. Spodziewajaca sie dziecka - to wspaniale, ze u was wada tak ladnie sie cofnela. Nie sadzilam, ze to mozliwe. Okulisci mi mowili, ze moze sie cofnac przy +2, ale wieksza raczej nie. Tala - a nie wiesz czy ktorys z tych dobrych lekarzy z kliniki okulistycznej przyjmuje prywatnie? Moglabys mi polecic kogos z nazwiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×