Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do surowki

pytanie o seler w sloiku i jego zastosowanie ...

Polecane posty

Gość do surowki

no wiec chcialabym zrobic surowke --- mam sloikczek selera, marchewke, cebule, szczypior, czosnek ... co radzicie jeszcze dodac? wolalabym na slono lub pikantnie, zdecydowanie nie slodko. moze pekinka? moze kukurydza? z gury dziekuje za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee????????
Z gÓry chyba.... Z selera normalnego robię sałatkę Waldorf, może ze słoikowego też się da, nie wiem, dla mnie on dobry nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do surowki
tak, u gOry :( niestety jak sie wysle post, to nie mozna juz poprawic, ale na szczescie sa 'zyczliwi' ;) ku przypomnieniu ;) no, ale wracajac do tematu, czy ma ktos jeszcze jekies fajne sugestie co do suroweczki z udzialem selera sloikowego, ktory niektorzy nazywaja 'kielkami selera' ??? z GORY dziekuje za wszystkie rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bitkkkkaaaa
Ja kiedys jadlam salatke z selerem konserwowym. Wiem, ze byla z czerwona fasola, majonezem i czosnkiem, bo miala wyrazny czosnkowy smak. Nie pamietam czy byly jeszcze inne skladniki ale chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekkkoiwiotko
Kiełki to na pewno nie są, tylko starty korzeń ;) Ja kiedyś sama robiłam takie słoiczki z marynowanym selerem, to normalna zalewa octowa jak np. do grzybków. A z sałatkami możesz poszaleć, wiele rzeczy do niego pasuje. Przykłady: seler, jabłka, jajka na twardo, kapary, jogurt grecki, majonez seler, gotowane buraczki, oliwa, prażony słonecznik (ulubiona mojego syna ostatnio) seler, tuńczyk, cebula, kukurydza, majonez kapusta (posolona, odciśnięta), seler, orzechy włoskie, rodzynki, sos jogurtowo-majonezowy każdą oczywiście doprawiasz na koniec do smaku solą, pieprzem, sokiem z cytryny, kapką musztardy jeśli chcesz (tuńczykowa na tym zyskuje moim zdaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekkkoiwiotko
Ale tak w ogóle to jak teraz jest łatwo dostępny seler naciowy czy korzeniowy świeży to ja je wolę od konserwowego, smaczniejsze są. A zastosowanie to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do surowki
dziekuje slicznie, lekkoiwiotko :) ja tez jestem za swiezymi produktami do salatek, bo co to za salatka (dla zdrowia), jak np. jej skladniki polegaja na otworzeniu 5 puszek i zupek chinskich ;) ale akurat chcialam sprobowac ten seler konserwowy, czy nada sie jako taki awaryjny produkt do salatki lub surowki, ktora bylaby zrobiona z np. duzej ilosci kapusty, albo z jajek i kurczaka, a taki seler to w celach szybkiego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×