Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olaaaaaaaaaqdw

AEG FAVORIT 40640 ma ktos taka zmywarke

Polecane posty

Gość olaaaaaaaaaqdw

AEG FAVORIT 40640 ma ktos taka zmywarke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A O CO CHODZI?
ja mam favoritke ale inny typ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma m favorita. troche inny
model ale one sa wszytkie podobne, wiec pytaj jak masz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gu0-=-=
dzieki nie mam instrukcji po polsku ,wiec tak w skrocie bym prosila np jak czesto smieci usuwacie i jak? jakie plyn lub kostki czy razem czy osobno dawac mam 3 programy 70 ,50 i eko na 15 minut. dajecie sol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma m favorita. troche inny
- smieci (czyli czyszczenie filtra) raz na jakis czas, ja to robie co pare miesiecy i wtedy puszczam tez cykl bez ladunku ze specjalnym plynem do czyszczenia zmywarek - zeby uzywac kostek 3 w 1 i wiecej w 1 musisz nacisnac przycisk 3w1 jesli twoj model go ma, jesli nie ma to po prostu je wkladasz do otworu na tabletke, te tabletki nie wymagaja soli ani nablyszczacza jesli masz miekka lub srednia wode - zwykle tabletki wymagaja soli i plynu bablyszczajacego. sol wsypuszesz nakladajac taki zalaczony do zestawu plastikowy lejek na odkrecony wlot do soli (w moim zestawie jest ten lejek); nablyszczac wlewasz do otworu na nablyszczacz (u mnie jes na drzwiach kolo otworu na tabletke) i lejesz dopuki nie bedzie na poziomie wyznaczonym jako max. nadmiar nablyszczacza i to so sie rozlalo zbierasz recznikiem papierowym, niaczej bedziesz miala matowe pierwsze zmywanie od nadmiaru; tak samo zbierasz resztki soli jak sie rozsypie i wycierasz wlot na okolo przed zakreceniem, bo inaczej moze dojsc do korozji zmywarki - soli i nablyszczacza dodajesz do tabletek 3 w 1 itp w sytuacji gdy masz twarda wode, bo w twardej wodzie tabletka zle sie rozpuszcza i naczynia sa niedomyte - program 70 stopni jest do bardzo brudnych naczyn, czyli takuch ktore dlugo leza i sa pozasychane, albo do mocno przeladowanej zmywarki - 50 stopni jest do sredniego codziennego ladunku i swiezych zabrudzen, np jesli puszczasz codziennie albo raz na 2 dni - eko to program oszczedny, ale nie wszytkie tabletki sie w nim rozpuszczaja (ja go nie uzywam, ale w domu moge sprawdzic w instrukcji ile to bylo stopni, ale chyba okolo 45 z tego co kojarze i krotszy czas niz na 50 stopni) - 15 minut to program krotki, ktory sie nadaje do bardzo swiezych naczyn i nie kazdy detergent sie do niego nadaje, bo wiele tabletek nie rozpuszcza sie i nie wyplukuje zbyt dobrze w krotkich cyklach i niskich temperaturach (trzeba czytac info na opakowaniach tabletek) - zmywarka powinna miec kontrolki zuzycia soli i nablyszczacza (moja ma, nie wiem jak jest u ciebie) - muszisz ustawic tez twardosc wody przed uzyciem i ustawic poziom dozowania plynu nablyszczjacego (ale teraz nie ma mnie w domu i nie moge sprawdzic dokladnie jak jest u mnie) - nie myj w zmywarce nozy, nie myj drewnianych desek ani drewnianych przyborow kuchennych, ani nie myj stebra, ani porcelany, ani tworzywa ktore nie jest przeznaczone do zmywarek. najepiej czytaj info na naczyniach zanim je wsadzisz. na spodzie takich rzeczy zawsze jest znaczek zmywarki, albo napis "dishwasher safe" itp - najlepiej znajdz instrukcje w necie w formacie .pdf i nie bedzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma m favorita. troche inny
jak masz instrukcje w innym jezyku to sprawdz sobie te ustawienia plynu i twardosci wody i przetlumasz na google tlumacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma m favorita. troche inny
- a i nie wkladaj do zmywarki rzeczy pooblepianyc jedzeniem! najpierw wyrzuc szczatki do kosza, a potem oplusz w grubsza rzeczy do ktorych sa poprzyklejane grudy, zeby nei zapychac filtra - nie wkladaj sloikow z etykietami, bo zapychaja filtr - zanim puscisz zmywanie sprawdz czy nic nie blokuje smigla spryskujacego pod gornym koszem! - ukladaj rzeczy tak, zeby nie byly pozlepiane ze soba, np talerz zlepiony z innym tajerzem, lyzka z lyzka, bo wtedy woda nie bedzie mogaa spenetrwwac tych miejsc i beda niedomyte - glebokie naczynia (garnki, miski, kubki itd) ukladaj do gory dnem, zeby przy plukaniu wylatywala z nich woda - gary, duze talerze, sztucce kladz na dol, a kubki, szklanki, przybory kuchenne, male talerzyki ktore sie nie mieszcza na dole i drobiadgi kladz na gore - w gornym koszu z boku powinienes miec uchwyty na kieliszki (wkladasz w nie nozki kieliszkow), opuszczone moga sluzyc tez jako dodatkowe miejsce na przybory kuchenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma m favorita. troche inny
oplucz *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaaaaaaaaajhk
dziekuje bardzo nie mam miejsca na sol ,tylko w srodku 2 osobne otwory jedno na kostke drugi na plym,mieszkam nad oceanem wode mam bardzo miekka aczkolwiek sam chlor leci z kranow;))inaczej by chyba sama sol leciala. eco mam na 20 stopni i 15 minut. dzieki naprawde za wszystkie info ze ci sie chccialo tak dokladnie udzielic wskazowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma m favorita. troche inny
otwor na sol jest w dnie zmywarki pod dolnym koszem. wysun kosz. kolo filtra bedzie pokretlo. przynajmniej powinno byc (tak jest u mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsdertyio
ok sprawdze dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×