Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitkaaaaaaad

meble machoniowe- czym odnowic?

Polecane posty

Gość kobitkaaaaaaad

mam w salonie piekny komlet mebli machoniowych ale boje sie ze je zniszcze a maja odpryski nie wielkie, jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkaaaaaaad
mahon;)) sory odwyklam od polskiej ortografi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tu tlumaczyc
Meble z dębu lub mahoniu warto przecierać ciepłym piwem, dzięki temu będą pięknie błyszczały i na długo pozostaną jak nowe. Jeśli zauważymy na meblach niewielkie ryski, wystarczy posmarować je wazeliną i wypolerować po upływie 24 godzin, nic nie będzie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
kiedyś w almi decor był taki zestaw do pielęgnacji mebli ze szlachetnego drewna. Płyn i szczota, idź popytaj, albo pogoogluj, na pewno coś o tym już napisano. Tu mały wstęp: "Jak pielęgnować meble z drewna mahoniowego? - Miękką flanelową szmatkę lekko zwilżamy (nie moczymy) politurą i wcieramy ją w drewno ruchami okrężnymi. - Gdy rozprowadzimy nabraną na szmatkę ilość politury wygładzamy ją tą szmatką wzdłuż słojów drewna. - Jeżeli po 15 minutach powierzchnia pozostanie tłusta nadmiar polerujemy inną suchą flanelową szmatką. - Nie stosujemy środków chemicznych, ani żadnych mleczek i wosków do mebli. - Zaleca się aby meble nie stawiać centralnie przy ogrzewaniach typu kaloryfery, kominki i piece. - Meble pielęgnować politurą do drewna."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkaaaaaaa
dzieki bardzo za rady ,nigdy bym nie wpadla na taki pom ysl ,tzn w sklepie maja taka paste mahoniowa ale nie kupilam . wyprobuje te cieple piwo n a poczatek i wazelin e ,mam tez taki rogowy 18 wiek te piwo sie na to przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkaaaaaaa
aha i czy to nie bedzie smierdziec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×