Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość słońce na wietrzyku.

Wystawianie na sprzedaż rzeczy na allegro - help!

Polecane posty

Gość słońce na wietrzyku.

Powiedzcie mi, jak to działa, czy za wystawianie rzeczy coś płacę? Bo zawsze tylko kupowałam, a kiedyś mój brat korzystał z mojego konta i coś wystawiał i widziałam że przyszły jakieś opłaty z allegro. to jak to jest? aha, i jeśli chodzi o wysyłanie paczek, to gdzie się dowiem w jakiej cenie je mogę wysyłać i jak to dokładnie się robi? pakuje się w paczkę i co dalej na poczcie? Wiem że dość durne pytania, ale będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś mi na spokojnie, jak dziecku wytłumaczy i odpowie na moje pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seven_of
przedmiotu i kategorii. Zwykle są to groszowe sprawy. Żeby wystawić przedmiot logujesz się na konto i wchodzisz w zakładkę "moja sprzedaż", dalej "Licytacje i kup teraz" i podkategoria "wystaw". Otworzy Ci się strona, gdzie będziesz musiała wpisać dane o rzeczy, którą wystawiasz. Na końcu będzie podana kwota jaką trzeba będzie zapłacić za wystawienie przedmiotu (program sam obliczy) i jeżeli będzie Ci odpowiadać zatwierdzasz wystawienie. Na pewno nie będziesz mieć problemu z wystawieniem przedmiotu, to bardzo proste. Jeżeli sprzedasz rzecz będzie naliczona dodatkowo prowizja od sprzedaży. Tu masz cennik http://allegro.pl/help_item.php?item=102 Całość kosztów (opłata za wystawienie + prowizja) jakie będziesz musiała zapłacić allegro znajdziesz w zakładce "moje konto",dalej "rachunki", dalej "Bieżące saldo i wpłata". Tam masz też podany nr konta bankowego allegro, na który trzeba zrobić przelew. Cennik kosztów przesyłki znajdziesz na stronie poczty polskiej. Jeżeli chodzi o pakowanie to ja np. jakieś bluzki czy książki pakuję w koperte bąbelkową (kosztuje na poczcie jakieś 1,50) i wysyłam to listem ekonomicznym, bądź priorytetowym, bądź poleconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seven_of
Zjadło mi początek :) Tak, za wystawienie rzeczy na allegro pobierana jest opłata w zależności od ceny przedmiotu i kategorii. (Dalej jak w pierwszym moim poście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×