Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rodzenie duzo dzieci

W polsce tak naprawde nie ma pracy

Polecane posty

Gość rodzenie duzo dzieci

W Polsce tak naprawde nie ma pracy Urzad pracy nie potrafi nic zalatwic godnie z kwalfikacjami. Jest po prostu panstwo w panstwie, ile razy moi znajomi przychodza do PUP to ciagle albo nie ma pracy, albo nie przyznano im stazu, albo juz cos zajete, albo maja cos niezgodnego z ich kwalfikacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety tak jest a ja jestem
za tym by wszystkie firmy upaństwowic i nie pozwalac ludziom zakładac biznesów. Wtedy dany zakład byłby zależny od pracowników a nie pracownicy od pracodawcy skurwysyna a urząd pracy ma obowiązek znalezc jakaś prace bo po to tam się w końcu idzie. Mnie odmówiono stażu, dokładnie to firmie do której miałam isc na staż i dali mi skierowanie do salonu plus i skierowanie do pracy jako pomocy kuchennej. Mnie zależy na pracy w plusie bo tam będę miała o niebo lepiej a jako pomoc kuchenne to się orobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracyyy
urzad pracy powinien pozyskiwac rozne oferty a nie siedziec na dupie i czekac az jakis pracowadca laskawie zglosi swoja oferte.powinni szukac tez firm, ktore zechca przyjac bezrbotnego na staz zachecic jakos. a z ego co wielu pracodawcow mowi to ze nie chca miec nic wspolnego z pup dlatego nie chca stazystow, ze z pup ciagle jakies problemy ze zmuszaja do zatrudnienia po stazu itp a ja np poszlabym nawet na staz bez mozliwosci zatudnienia ale u nas w pup takiej opcji nie ma wiec i pracodawcow chetnych wziasc stazyste tez jest malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eng
Tak. Znacjonalizować, zakazać i każdemu rozdać po równo, czyli każdemu g@#@ W Polsce jest masa pracy, tylko trzeba być w czymś specjalistą. Jeżeli ktoś się obijał i tylko bawił przez czas nauki to teraz ma to co chciał. Dobry mechanik samochodowy, glazurnik czy inny spec zarobi sporo kasy. Nie mówiąc o inżynierach, prawnikach czy architektach czy lekarzach. Urzędy pracy należy zlikwidować - one udają tylko, że coś robią a utrzymywane są z podatków ludzi którzy pracują. Tobie po prostu nie chce się pracować "niestety tak jest a ja jestem". Nie masz pewnie żadnych kwalifikacji a chciała byś do plusa. Urząd pracy nie jest od szukania pracy. Pracę powinien sobie szukać każdy sam. Skończył się socjalizm. Starasz się i zdobywasz kwalifikacje zgodne z potrzebami rynku - to masz. Nie starasz się i nie chce ci się robić - głodujesz. I bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spryciarz)))))))))))))))))))))
Rządy Platformy doprowadzają do upadku polskie firmy i ubóstwa obywateli. W 2011r z przedsiębiorczej mapy Polski zniknęło 383 tys. podmiotów- o 60 % więcej niż w 2010r. Według szacunków ekspertów 74 proc. upadłości lub likwidacji dotyczy małych przedsiębiorstw, 15 proc. średniej wielkości i 12 proc. dużych. Tylko w 2010 roku z rejestru REGON zniknęło ponad 260 tys. firm. Ciężkiej sytuacji małych i średnich firm nie ułatwia złe prawo upadłościowe. Tylko 655 firm ogłosiło upadłość w sposób formalny na drodze decyzji sądu. Wynika to oczywiście z od lata niezmieniającej się sytuacji w polskich sądach, gdzie sprawy ciągnąsię latami. Średnio sprawa o upadłość w Polsce trwa 3,5 roku. Słabo jest równieżwśród przedsiębiorców ze znajomością prawa, szczególnie tego upadłościowego i układowego. Dlatego najprościej jest po prostu wyrejestrować firmę. - Upadłość w polskich realiach niewątpliwie kojarzy się negatywnie i przedsiębiorcy mający tego świadomość w sytuacji zagrożenia starają sięratować przedsiębiorstwo na własną rękę, co często prowadzi do jeszcze większych kłopotów potęgowanych słabą znajomością prawa tłumaczy Bożena Lubińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Z najnowszych badań Instytutu Badawczego ProPublico wynika, że najbardziej podatne na upadłość są spółki z o.o., osoby fizyczne prowadzące działalnośćgospodarczą oraz wspólnicy spółek cywilnych. Według badań w 41 proc. przypadków są to firmy działające w przetwórstwie przemysłowym oraz zajmujące się handlem (22 proc.). Najczęstszą przyczyną upadłości jest: załamanie popytu, konkurencja oraz brak środków finansowych. Złe perspektywy widać po styczniowej stopie bezrobocia oficjalnie bezrobocie wzrosło do 13,3%, a tak naprawdę jest trzykrotnie większe. Wiele osób straciło status bezrobotnego co wcale nie oznacza że pracują. Większośćspołeczeństwa po prostu wegetuje. Rząd lekceważy obywateli, co musi doprowadzić do protestów. - Część firm zawiesiła swoją działalność i przeniosła się do szarej strefy. Po prostu uzyskiwały zbyt niskie obroty tłumaczy na łamach Gazety Prawnej dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Tymczasem rząd Tuska nic nie robi żeby pomoc polskim przedsiębiorcom, wprost przeciwnie, stale podnoszone są podatki, ZUS, koszty zatrudnienia pracowników. W efekcie takiego gospodarowania wpływy do budżetu maleją zamiast rosnąć. Mamy najdroższe kredyty bankowe, niestety ale już niepolskich banków których lichwiarskie zyski są wyprowadzane za granice. Podobnie jak zyski zagranicznych firm handlowych często zwolnionych z podatków, którzy doprowadzili do upadłości wielu właścicieli drobnych sklepów. Padł przemyśl stoczniowy, hutniczy, upada górnictwo, za grosze organizacjom globalnej mafii wysprzedaje się resztki państwowych firm. Polska umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja pierdoniczę
Taaa... A rząd kurdupla niby tak dużo zrobił, co? Na dobrą sprawę jedynie lewica miała sensowne rządy w tym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerykę odkryłas tym,ze w Polsce pracy nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eng
Rząd nie jest od znajdowania pracy. Rząd jest od nieingerowania w rynek, oraz od ułatwiania pracodawcom inwestycji. To oznacza zmniejszanie podatków, które idą na nierobów pod tytułem wcześni emeryci mundurowi, zasiłki dla nierobów, przerośniętą administrację państwową i tak dalej. Jakoś specjaliści w tym kraju pracę mają. Kto sobie zapracował na karierę ten ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjolkjo
Bo w Polsce jak w serialu "Kiepscy". Ferdek zawsze mowi, ze nie ma pracy dla ludzi z jego wyksztalceniem. Tak samo mowi prawie kazdy bezrobotny w Polsce. Autorko rzad ci pracy nie znajdzie, sama sie wez za siebie i szukaj, zamiast narzekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego rząd ułatwia
wszystko pracodawcom? Jakbym mógł przywróciłbym socjalizm, komunizm. Wtedy było lepiej, praca była dla każdego a teraz tylko wybrani mają najlepiej i to jest nieuczciwe. Ktoś kto skończył szkołe średnią czy studia humanistyczne zasługuje na godziwą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inwestuj
Ja oferuje pracę w domu: Naucz się zarabiać dzięki sieci internetowej. Zapraszam do zapoznania się z rzetelnymi poradnikami dotyczącymi pracy zdalnej. W ofercie między innymi praca dla: copywritera, osoby wprowadzającej danej, prowadzącej blogi. Wymagania: lekkie pióro, własny komputer z dostępem do sieci internetowej, znajomość ortografii, gramatyki języka polskiego, znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem, obsługa programów graficznych (GIMP lub PS), dobra organizacja pracy własne. Oferujemy: pracę zdalną dostosowaną do Państwa zajęć, możliwość dorobienia, jasne warunki współpracy, Wszystkie szczegóły dotyczące potencjalnej współpracy znajdą Państwo na naszym blogu, zachęcamy do zapoznania się z treścią: http://fromdollartomillion.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×