Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

10 lipca

pytanie do mam.

Polecane posty

czy przed zajściem w planowaną ciążę robiłyście szczegółowe badania?? Byłam u gina wspomniałam że planujemy coś w tym kierunku i powiedział że jak najbardziej bo wszystko jest ok. Nie zlecił żadnych badań. 2 lata temu brałam izoteki - to budzi we mnie największy niepokój chociaż dermatolog mówił żę po kuracji po ok 3miesiącach izotek sie wypłukuje.... nie chce panikować ale nie chce też mieć wyrzutów że nie robię wszystkiego aby dzidzi było zdrowe..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poker137
ja nie miałam badań przed żadną ciążą a mam trójkę dzieci a jedynie brałam przed każdą z ciąż kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia........
Ja tez nie robilam zadnych badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
nie robiłam żadnych badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też brałam izotek. Rok i 6 mcy później zaszłam w ciążę. Nie wiem jakie badania pod tym katem chciałabyś robić bo nie ma takich na stwierdzenie, że już się wypłukał. Pytałam o to dermatologa. O ile jednak dermatolog rzeczywiście stwierdził, że po 3 miesiacach nie ma przeciwskazań o tyle gin kazał odczekać rok. Tyle z mojego doświadczenia. Po zajściu w ciąże miałam normalne badania: krew, mocz, tokso, cytomegalie, rozczke, zapalenie watroby, hiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie mialam
ale zaluje w ciazy wyszlo ze zarazilam sie toxo wiec sugeruje wykonanie tego badania bo czlwiek cala ciaze w nie pewnosci zyje, kolejne badanie ktore warto zrobic to cytomegalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam jeszcze w planowanej ciąży, ale gdybym kiedykolwiek miała taki zamiar pewnie zrobiłabym jakieś badania żeby mieć większą pewność że wszystko będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robiłam badań, jak zaszłam w ciąże lekarz mi zlecił podstawowe i szczegółowe które robi sie w poszczegółnych tygodniach ciąży ---------------- a zrób sobie podstawowe OB, mocz, morfol to nie kosztuje nien wiadomo ile, jak juz jestes jaka przewrażliwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robiłam badań, jak zaszłam w ciąże lekarz mi zlecił podstawowe i szczegółowe które robi sie w poszczegółnych tygodniach ciąży ---------------- a zrób sobie podstawowe OB, mocz, morfol to nie kosztuje nien wiadomo ile, jak juz jestes jaka przewrażliwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to wygląda ze strony prawnej. Mam umowę o pracę na czas określony do pażdziernika tego roku. Gdybym teraz zaszła w ciąże to...?? Nie mam o niczym pojęcia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejbisi19866
Zrob sobie koniecznie badanie TSH na hormony tarczycy. Przez pierwsze 2 mce ciazy dziecko korzysta z hormonow tarczcy swojej mamy, dopoki mu sie nie wyksztalci wlasna tarczyca i jesli w tym czasie mama nie bedzie miala wystarczajacej ilosci tych hormonow to plod nie bedzie sie rozwijal prawidlowo (dziecko moze byc niedorozwiniete psychicznie). Ogolnie uwazam, ze kobiety ktore zachodza swiadomie w ciaze bez wczesniejszych badan sa nieodpowiedzialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
Rozsądna babka bada się "na bieżąco" w związku z czym nie potrzebuje specjalnych badan przed ciązą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarczyce robiłam ok 2 mc temu. Mocz i krew też ok. U ginekologa byłam ok 1 mc temu cytologia ok. jestem strasznie spanikowana i zawsze myślę że mogę zrobić więcej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znak zapytaniaaaaaaa
zajsc w ciaze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
10lipca- z takim podejsciem ... wróżę Ci długie "staranka" :) Wrzuć na luz, odstaw zabezpieczenia i tyle. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamulina
ja robiłam badanie na toksoplazmozę,ale prywatnie dla własnego spokoju... z tegoco wiem teraz mozna poprosic lekarza to dje skierowanie jak nakazde inne badanie (mowię o prywatnej opiece ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×