Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Walczymy mimo wszystko...

Jestem mamą dziecka z Zespołem Downa

Polecane posty

Gość anika28047
dobrze ze mieszkam w uk - tu tez nie ma problemu , widuje ludzi niepelnosprawnych , w sklepach , kawiarniach nawet w klubach , z opiekunami oczywiscie , ale oni maja na to pieniadze nie oszukujmy sie ... a i spoleczenstwo normalnie do nich podchodzi . tragedja te male wioski , miasteczka w polsce , ci zaklamani ludzie , plotkaze , zwyrodnialcy , po prostu tluki . ale do kosciola w niedziele , w kosciulkowym ubranku ida. pokazac sie ksiedzu i sasiada a po mszy zapraszamy na wspolne obrabianie dupy .... miodzio ... , na miejscu autorki postu poszla bym do ... ksiedza i powiedziala o swoim problemi moze z ambony to by inaczej zabrzmialo , ze katolicy tak nie robia , moze grzechem i pieklem debili postraszyc . polska to wspanialy kraj ... ale tylko na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
a co do aborcji to jesli bym wiedziala ze dziecko bedzie chore usunela bym dla siebie , meza i dzieci ktore juz mam( sztuk 3. ) tak tak wiem jestem podla suka , morderczynia , prostakiem , i co tam jeszcze wiec jak by co prosze sie z obelgami nie wysilac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffff
Wiem ,że państwo polskie nie dba o osoby niepełnosprawne...zasiłki są śmiesznie niskie, nie wspomaga rodzin z dziećmi specjalnej troski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffff
anika....jesteś przynajmniej szczera....śmieszne są bowiem wypowiedzi,że usunęłabym dla dobra tego nienarodzonego dziecka,żeby się nie męczyło...bzdura..każda kobieta dokonuje aborcji ( nieważne czy dziecko zdrowe czy chore) ze względu na siebie, męża, dzieci, które już ma...Ja też mogłam stanąć przed takim dylematem..co zrobić...( nie miałam na szczęście)...ale różne myśli kołatały mi po głowie..pierwsza..czy dam radę wychowywać dziecko niepełnosprawne, czy mam prawo obarczać nim dzieci , które już mam...a dopiero na końcu..co się stanie z moim dzieckiem..jak mnie zabraknie.. Była to na szczęście hipotetyczna sytuacja....a jaka była by ostateczna decyzja, gdyby się okazało,że wyniki amniopunkcji są niekorzystne ..NIE WIEM...bo trzeba się znaleźć w takiej sytuacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafi
Ludzie!!!!! Po cholerę się odzywacie, jeżeli nie macie nic ciekawego do powiedzenia w związku z pytaniem Autorki tematu??? "Mamy takich dzieci jak Franek - jak sobie radzicie?" - przecież to pytanie jest skierowane do matek dzieci z ZD i to jest temat dyskusji, a nie rozważania na temat "usunąć - nie usunąć". Po co straszycie, dobijacie i obrażacie Autorkę tematu? Wiem, że w necie można być anonimowym, ale kur... bez przesady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do;anika28047zgadzam sie z pon
izszymi slowami,,anika28047 dobrze ze mieszkam w uk-tu tez nie ma problemu,widuje ludzi niepelnosprawnych,w sklepach,kawiarniach nawet w klubach,z opiekunami oczywiscie,ale oni maja na to pieniadze nie oszukujmy sie...a i spoleczenstwo normalnie do nich podchodzi.tragedja te male wioski ,miasteczka w polsce,ci zaklamani ludzie,plotkarze,zwyrodnialcy,po prostu tluki.ale do kosciola w niedziele,w kosciulkowym ubranku ida.pokazac sie ksiedzu i sasiada a po mszy zapraszamy na wspolne obrabianie d**y.... miodzio...,na miejscu autorki postu poszla bym do...ksiedza i powiedziala o swoim problemi moze z ambony to by inaczej zabrzmialo,ze katolicy tak nie robia,moze grzechem i pieklem debili postraszyc.polska to wspanialy kraj ...ale tylko na mapie,,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz racje pafi...ludziom sie
zdaje ze moga pouczac i maja we wszystkim racje...kto dal im to prawo do pouczania nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
absolutny szacunek dla autorki i wszystkich kobiet ,ktore podjely sie tego trudu . o szacunku dla panstwa polskiego za brak pomocy , osrodkow , pieniedzy , szkolen , zwyklego zainteresowania . ja po prostu tego nie ogarniam moim umyslem - a przyznam umysl mam niezly - kraj katolicki , koscioly co 2 ulice , tlumy wiernych , przeciwnikow aborcji i eutanazji a nawet sterylizacji ( tego tea nie wolno ) . wolno rodzic dzieci i zyc do 15go ,bo do 1go nie ma mowy . chore dzieci to masa wydatkow , kazdy dzien sie liczy , nauka wszystkiego jest niezmiernie wazna , nie oszukujmy sie matka zostaje w domu , sa osrodki i gropy co prawda nie wiela ale cos tam jest , ale to dziecko trzeba tam zawiesc i jest to czasem ponad mozliwosci rodzicow najczesciej finansowe . jakas paranoja , i okrucienstwo ze strony naszego panstwa , tak to jest okrucienstwo . moze oddawac te dzieci do kosciola na 8 godzin , ksiadz i zagorzali wierni sie zajma przeciez sa tacy wielkoduszni . albo do sejmu - jakas salke by sie wygospodarowalo - poslowie na zmiane by sie zajeli ???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
absolutny szacunek dla autorki i wszystkich kobiet ,ktore podjely sie tego trudu . o szacunku dla panstwa polskiego za brak pomocy , osrodkow , pieniedzy , szkolen , zwyklego zainteresowania . ja po prostu tego nie ogarniam moim umyslem - a przyznam umysl mam niezly - kraj katolicki , koscioly co 2 ulice , tlumy wiernych , przeciwnikow aborcji i eutanazji a nawet sterylizacji ( tego tea nie wolno ) . wolno rodzic dzieci i zyc do 15go ,bo do 1go nie ma mowy . chore dzieci to masa wydatkow , kazdy dzien sie liczy , nauka wszystkiego jest niezmiernie wazna , nie oszukujmy sie matka zostaje w domu , sa osrodki i gropy co prawda nie wiela ale cos tam jest , ale to dziecko trzeba tam zawiesc i jest to czasem ponad mozliwosci rodzicow najczesciej finansowe . jakas paranoja , i okrucienstwo ze strony naszego panstwa , tak to jest okrucienstwo . moze oddawac te dzieci do kosciola na 8 godzin , ksiadz i zagorzali wierni sie zajma przeciez sa tacy wielkoduszni . albo do sejmu - jakas salke by sie wygospodarowalo - poslowie na zmiane by sie zajeli ???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do;anika28047
bardzo ladnie napisane;,,moze oddawac te dzieci do kosciola na 8 godzin,ksiadz i zagorzali wierni sie zajma przeciez sa tacy wielkoduszni,albo do sejmu-jakas salke by sie wygospodarowalo-poslowie na zmiane by sie zajeli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
kochane ja nie pouczam , nie krytykuje autorki , ja krytykuje panstwo i ludzi , podajacych sie za kotolikow . panstwo za brak pomocy finansowej - czy dla matki chorego dziecka np 3 tys zl miesiecznie od panstwa zmienilo by sytuacje ? czy dalo by mozliwosc jej dziecku - wyjazdu integracyjnego , zajec, nauki ? od katolikow nie oczekuje pomocy materjalniej ale mentalnej - jesli nie chca pomagac to niech nie przeszkadzaja - bo slowo , lub zachowanie bardzo rani z pewnascia mame Franka .jesli ksiadz ma wplyw na wiernych - to niech zrobi z tego pozytek , przekaze jakies wartosci - moze cos dotrze . moze jakas lekcja pogladowa w szkole lub przedszkolu - na temat innosci , choroby , moze pani nauczycielka chodzi do kosciola - moze zrozumie .jesli czegos nie znamy to tego sie boimy - gdyby matki na tym placu zabaw wiedzialy wiecej o ZD moze by nie mialy nic przeciwko wspolnej zabawie dzieci - chodzi mi o to ze dwie wplywowe gropy w polsce rzad i kosciol nic nie robia - a mogly by duzo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mieszkam na szczescie
w Polsce ale w innym kraju europejskim . tu gdzie mieszkam czesto spotykam ludzi z zespolem downa. ludzi, ktorzy chociaz wygladaja inaczej i byc moze troche sie od nas roznia, sa samodzielni. pracuja i zarabiaja na siebie. taki czlowiek nie bedzie prawdopodobnie nigdy na kierowniczym stanowisku,ale z powodzeniem moze rozkladac towar na polce, sprzatac w mdonaldzie czy siedziec na kasie. tacy ludzie sa nam potrzebni bo kto by wykonywal ta prace za nich_ nie kazdy chce! a oni maja poczucie,ze sa do czegos potrzebni. autorko zycze ci aby twoj synek Franek odnalazl swoje miejsce w swiecie i aby przyniosl ci wiele radosci. i chcialabym,zeby w Polsce cos sie smienilo aby mialwieksze szanse ale szczerze mowiac nie wiem,czy to kiedykolwiek nastapi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do;anika28047
wiecie?wszyscy tak krzycza o te badania prenatalne,a tak na prawde to nie zawsze one wykazuja ze dzieciatko ma ZD czy inna chorobe...co wcale nie znaczy ze ma ich wcale nie byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
oj ja slowem o badaniach prenatalnych nie wspomnialam . jestem za - kto chce niech robi te badania kto nie nie robi - wolnosc absolutnie . ale dobrze ze sa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
ja tylko napisalam ze gdybym ja sie dobwiedziala o chorobie dziecka to bym sie na nie nie zdecytowala - wypowiadanie wlasnych pogladow jest tez juz w polsce zabronione - dawno mnie tam niebylo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do;anika28047
ja nie pisze ze cos zle napisalas...krytykuje tylko krytykujacych...spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie dziwi, że żyjemy w czasach, w których wyraża się szacunek osobie, która przyjmuje na świat dziecko takim, jakie ono jest... przykre, że nie jest to traktowane jako coś "oczywistego", choć trudnego... ja mam w rodzinie osobę z tą chorobą...więc z księżyca się nie urwałam :) mieszkasz niedaleko Krakowa - na pewno słyszałaś o fundacji Anny Dymnej, ośrodku w Radwanowicach... myślę, że takiemu dziecku można na prawdę wiele dać! życzę sił! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze troche a dzieci beda z
abijane w lonie matki,bo maja inny niz rodzice kolor oczu...przykre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
absolutnie spokojnie caly czas xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
nie no za kolor oczu to nie... ale skory ...? taka mala zlosliwosc .napisz co zrobilas ostatnio dla matek dzieci ktore chcialy dokonac aborcji , a tego nie zrobily .... tylko bez klamstewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
no tak jak myslalam .... glosno krzycza siedzac w domku i tyjac sabie spokojnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem taką matką
i jestem co chwila sprowadzana do parteru przez moje " koleżanki' i znajomych...urodziłam syna grubo po 40 stce ....ciąża nieplanowana, nie powinno jej być , powinnam była usunąć " pozamiatać pod dywan"...nie zrobiłam tego..doskonale zdaję sobie sprawę ,ze jak mój synek pójdzie do szkoły, to niektóre dzieci będą miały babcie młodsze ode mnie,że mogę nie zdążyć go wychować itp.. Od początku słyszałam komentarze...to nie wiek na wychowywanie dzieci, chociaż nikomu się nie skarzyłam, mój synek mial straszne kolki, to koleżanki zapowiedziały się z wizytą i zazyczyły sobie dobrej kolacji, a potem jeszcze skomentowały jego płacz.. Od czasu do czasu przypomina mi się ile to ja bede miała lat jak on skończy 20 ,że już teraz w zasadzie jesteśmy stare...itp.. Gdybym usunęla i one by o tym wiedziały..byłabym napietnowana, urodziłam..też niedobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana to ja
nie jestem mama takiego dziecka ale moj brat ma coreczke chora wlasnie na zaspol downa ma 6 lat jest tak sliczna pogodna dziewczynka ale wlasnie tez zauwazylam ze ludzie inaczej na nia patrza. to jest moja chrzesniaczka i zal mi jest ze niektore matki tak odsuwaja swoje dzieci od niej na placu zabaw a ona tak do nich garnie. jaa jestem taka osoba ze nie dam sobie w kasze dmuchac i gdy bylam z nia na placu zabaw powiedzilam jednej babie do rozumu ze Sylwia jest takim samym dzioeckiem jak i jej corcia i ze nie musi sie zachowywac jakby jej dziecko sie mialao tym zarazic pare osob to slyszalo i ma Sylwunia przyjaciol na placu zabaw ale oczywiscie sa tez ludzie ktorzy traktuja ja jak intruza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika28047
mozemy rozmawic - oczywiscie - nie lubie skrajnosci - a skrajnoscia jest to co napisalas o koloze oczu - dla mnie oczywiscie - moze jestes chora nie wiem tego , ale wyrazam moje poglady nikogo nie obrazam ( moze poza rzadem ) , mam do tego prawo tak po prostu - jesli jestes chora przykro mi - ale nikogo chorego ani w tej , ani w zadnej innej dyskusji nie obrazilam . jestem za legalna aborcja i napisalam ze jezeli chodzi o mnie ja bym nie zdecydowala sie urodzic chorego dziecka - moja decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do;anika28047
o jasne ze to twoja decyzja...do tego mi nic. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika 28047
do zdesperowana to ja ... pisalam podziwiam i jeszcze raz podziwiam takie osoby jak ty - nie bardzo rozumiem co z tymi kolezankami - jakim prawem one sie wtracaja - nie zwracaj na nie uwagi - kometowanie laczu dziecka - co to jest ????? czytalam ostatnio wspaniala ksiazke ,, poczwarka,, - o rodznie w ktorej rodzi sie muminek - oczywiscie nie pamietam autorki - ale polecam - pozytywna . wyczuwam zal w twojej wypoiedzi tylko nie wiem czego on dotyczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika 28047
do do anika28047- ja cie nie atakuje t ylko bylam zlosliwa - troche - nie obrazaj sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 223423423432423
A widział ktoś film "Czarny balonik"? Jest o rodzinie która wychowuje autystyczne dziecko, w sumie już dorosłe. Dzieje się to w USA, i nietolerancja tam tez była pokazana wyraznie. Złośliwi sąsiedzi, naśmiewanie się w szkole, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 223423423432423
miodzio...,na miejscu autorki postu poszla bym do...ksiedza i powiedziala o swoim problemi moze z ambony to by inaczej zabrzmialo,ze katolicy tak nie robia,moze grzechem i pieklem debili postraszyc.polska to wspanialy kraj ...ale tylko na mapie,,. Ksieza bywają nietolerancyjni jak i reszta społeczeństwa. Jak się ma dziecko niepełnosprawne, tzn upośledzone, które nie potrafi zachowac ciszy na mszy, taka osoba jest zle widziana, jest wiele negatywnych reakcji... W moim 500- tys. mieście jest jedna parafia która robi msze tzw. specjalne, ale raz w miesiącu. Więc a takim chorym dzieckiem nie ma szans na regularne chodzenie do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika 28047
tak chyba sama nie wierze w to co pisaam o kosciele - ale mze jeden jakis - dobry ksiac - moze wierze w ludzi za bardzo ? filmu poszukam - i ogladne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×