Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co podać

Robię chrzciny- potrzebny pomysł na ciepłą kolację

Polecane posty

Gość weolijja
A chili con carne nie jest pospolite? Dla Polakow chili con carne tak egzotycznie brzmi, ze wyobrazaja sobie niewiadomo jaka potrawe a robi sie ja pol godziny. Szybciej i latwiej niz fasolke po bretonsku. Nie wiem co wszyscy tak sobie ubzdurali te chili con carne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co podać
Jeszcze jedno pytanie- cebulowe piersi z kurczaka chcę podać z makaronem kokardki. Makaron taki z wody? Czy dodać do niego jakiś tłuszcz albo jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli z wody to po odcedzeniu 'przelej' oliwa i wymieszaj. tz na np kilo suchych kokardek wyjdzie lyzka stolowa oliwy, wtedy sie nie beda lepic przy nakladaniu. lub wymieszaj z pesto. co zostanie mozesz uzyc np na drugi dzien do salatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio podalam pizze i wszyscy się zajadali az im sie uszy czesly .i bez roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mieli inne wyjscie? Pewnie byli głodni, bo kucharka z ciebie żadna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A męża do pomocy nie masz? Będzie leżał na kanapie z pilotem a ty w kuchni 2 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grillowanienakamieniu
Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości ciekawym podaniem dania, to polecam kamienie SteakRock :) Smażenie mięsa w ten sposób jest mega oryginalnym i coraz popularniejszym sposobem przygotowana szybkiego dania ! Produkty i przepisy na www.SteakRock.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×