Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ojoj26

myslicie ze mozna syrop z cebuli rocznemu dziecku?

Polecane posty

ma katar i kaszel juz mokry.myslicie ze moge dawac juz mu syrop taki??? i jak czesto jesli tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dawałaś mu wcześniej cebulę?
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dawałam. Mi pediatra kazała taką nalewkę zrobić: mala cebula czosnek 3 ząbki kawałek imbiru pokroić dodać miód i odstawić na 4-5 godzin w ciepłe miejsce. Po tym czasie wyjąć cebule i czosnek, dodać sok z grejpfruta i cytryny, wymieszać i podawać łyżkę stołową rano i wieczorem (może 48 godz stać w lodówce) Niestety zapalenia płuc tym wyleczyć się nie dało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój roczny synek jadl praktyczne wszystko , nic mu sie nie dzial a jak pytalam lekarza to powiedzial ze domowe sposoby na kaszel sa wskazane dla tak małych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ma mokry kaszel i katar ale dziwne bo bylam wczoraj u lekarki i lekko mowiac sie tylko zasmiala. ale szkoda bobasa bo te gile to mu juz zielone pod nosem splywaja. czosnek i cebule maly je juz dawno w zupach.... mam nadzieje ze nadmiar cebuli nie zaszkodzi.czyli ogolnie podawac na mokry kaszel czy nie??? bo ona ma mokry i to taki ze jak slysze ze cos tam ma w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to idz do innego lekarza! Jak ine ma nic osluchowo to moze ma cos w krtani albo zeszlo juz na pluca? Wiesz moich tak leczyli na niewiadomo co a mieli utajone zapalenie pluc i dopiero na RTG wyszlo a tez zielony katar, kaszel (plus u nich gorączka była) No ale jesli faktycznie ejst "osluchowo czysta" to na kaszel mokry kup syrop wykrztuśny bo jak jej gdzies charczy i ma flegme musi ja wykrztusić bo inaczej jej splynie predzej czy poźniej na pluca. Idz do innego lekarza, serio ! Lepiej miec pewnosc niz spedzać swieta w spzitalu. To maluch jeszcze jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraczki nie mial.... ale dziwne jest to ze ma tak kiedy zab wylazi...zbieg okolicznosci? a cebule skroje jeszcze dzis i sie zobaczy. mieszkam za granica i raczej udac sie do innego lekarza znaczy isc prywatnie ale chyba nie zaszkodzi sie umowie... tylko ci polscy lekarze tutaj...to tez przemilcze...dzieki bardzo za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy zębie mogą sie pojawiać infekcje przypominające przeziębienie ale to raczej lekkie katarki, na pewno nie zielone i mokry kaszel. Moze być gorączka, biegunka, ból brzucha itd itp. Życzę Wam dużo zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko czy naprawde nie stac
cię na normalny syrop z apteki? Na samą myśl o twojej miksturze już mi się chce rzygac.Co za durne matki, żeby takie maleństwo faszerowac takim gównem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cały sens w tym ze to "gówno" ma dużo witaminy c a nie ma w sobie barwników, konserwantów, ulepszaczy, zagęszczaczy, cukru i innych cudów które mają te syropy apteczne. Więc dziecko dostaje witaminę c w czystej postaci bez całego chemicznego syfu który na jedno pomaga a na inne szkodzi ;) Tyle za taki syrop to bardziej uodparniająco działa niż kiedy już pojawia się choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no uwierz mi ze nie o pieniadze tu chodzi i nie nazywaj nikogo durniem skoro uwarzasz ze lepiej faszerowac dziecko gownem z apteki niz zwyczajnymi domowymi preparatami.jesli nie widzisz roznicy to kto tu jest duren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mama : masz racje bo w zasadzie brak wit c powoduje przeziebienia itp. wiec o to chodzi ze moze na syrop juz za pozno jest... nic to ja sie i tak do lekarza juz umowilam. a to gowno co je cukrem zasypalam i tak dam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajny ten syrop wiosennej i jak najbardziej dla roczniaka się nadaje, ja tylko bym zastąpiła miód cukrem, bo moja jest pouczulana, więc na razie nie ryzykuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z moja córeczką, kiedy miała ciężkie przeziębienie pojechałam do szpitala. Lekarz powiedział, żeby podawać paracetamol i krople do noska i kategorycznie zakazał podawania syropu na kaszel. Powiedział, że tak małemu dziecku można tak tylko zaszkodzić ponieważ większość czasu spędza w pozycji leżącej i niema szans aby wykasłało to co zalega. W skrócie mówiąć to co my wykaszlemy dziecku tym bardziej blokuje się i może spłynąć na płuca. Powiedział też, że w USA syropy dla dziecki są wycofane ze sprzedaży. Dlatego teraz szukam domowych skutecznych sposobów walki z przeziębieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup maść pulmex np.i oklepuj dziecko 2 razy dziennie po klatce piersiowej i pleckach,dlon zloz w v, i nawet jak będzie sie wydzieral ze nie chce to go oklep żeby mu się flegma odrywala, co do syropu mozna podawac nie później niż do 17.00 wlasnie żeby dziecku nie gromadzila flegma za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i do noska polecam sol morska i aplikator do czyszczenia nosa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko (16miesieczne) tez czesto kaszle. Ostatnio lekarz pediatra przepisal mi syrop stodal (homeopatyczny), ale w aptece odradzono mi go, bo zawieral alkohol. Mialam ten sam lek w granulkach, wiec podawalam 5 granulek rospuszczonych w lyzce wody, 3x przez 7dni. Nie przeszlo. Lekarz rodzinny przepisal wziewne leki (ventoline + steryd) i wtedy jakos przeszlo. Teraz znowu kaszle,raczej suchy ten kaszel ale cos tam "gra" w gardle a wizyta za 2 dni dopiero. Do tego czasu chcialabym wyprobowac syrop z cebuli, poki co podaje cieple napoje (sok rozcienczony z ciepla woda, herbatki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.04.2012 o 15:13, Gość autorko czy naprawde nie stac napisał:

cię na normalny syrop z apteki? Na samą myśl o twojej miksturze już mi się chce rzygac.Co za durne matki, żeby takie maleństwo faszerowac takim gównem.

To ... to naturalny antybiotyk a ty jak jesteś tempa to truj swoje dzieci tymi syropami z apteki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×