Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piona

Postne jedzenie

Polecane posty

Gość piona

Pochwalcie się swoim jadłospisem z okazji Wielkiego Piątku! Ja dziś na śniadanie wszamałam Filety śledziowe, bardzo je lubie, a te,chociaż były akurat kupione to smakowały jak domowe, super! ("Filety śledziowe po wiejsku" - Dega). Na obiad za ta zrobiłam sobie omlet z tuńczykiem (z Biedronki :D) i szczypiorkiem, pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwoli przypomnienia:
sednem POSTU jest wyrzeczenie sie jedzenia, ktore lubimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie ale to trzeba myśleć i wierzyć a ja nie wierzę, więc miałam kapuśniak i zaraz zjem żeberko wędzone, na którym go gotowałam jutro będę za to miała obiad na pewno postny, bo młody kupił pierogi z kapustą i grzybami tudzież ze szpinakiem, nie będę miała czasu na gotowanie obiadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka2012
Ja zjadlam mięsnego jeża na śniadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz racje,
fryzjerka2012 Ja zjadlam mięsnego jeża na śniadanie :classic_cool: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etyka . . .
a ja bedac w maku zamowilam sobie ta rybna kanapke ;/ wiecie co nie oceniam ludzi niech jedza sobie miesko - ich sprawa. ale czekanie na kanapke z ryba w dzien postny ponad 5 minut to kuwa przesada ;/ myslalam, ze ludzie jakos przestrzegaja postu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ryba to nie mieso jest?
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwoli przypomnienia:
ze kanapka z ryba z maka niby jest postrna? w ktorym miejscu?? :D wydaje mi sie, ze wiekszosc osob po prostu "postem" nazywa jedzenie miesa rybiego zamiast ssaczego (lub ptasiego, aczkolwiek spotkalam sie chyba ze stwierdzeniem, ze kurczak to zadne tam mieso ;) ) post zreszta nie musi byc nawet sprawa religijna, ale bardziej etyczno-uniwersalna. moze miec na celu uzmyslowienie sobie, czym jest glod, by zrozumiec glodnego i mu pomoc w razie potrzeby. poza tym jest swietny dla zdrowia, bo niektorzy bez nakazu postu jedli by wciaz i samo mieso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwoli przypomnienia:
a tak na marginesie, to ryby (czy nawet nizsze organizmy zwierzece pochodzace z morza, wody) sa smaczniejszym, drozszym i wykwintniejszym jedzeniem, niz pospolite mieso, np. schaboszczak. takze taki "post" to czysta hipokryzja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fantazjowa89
Filety śledziowe Dega znam i też lubię, jak na rybożercę przystało ;), a omlet z tuńczykiem cóż to za cudeńko? jak to się robi :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwoli przypomnienia:
reklamy salatek i innych pokarmow firmy DEGA robia kariere na tym forum ;) ciekawe czy faktycznie takie dobre? (hehe, niniejszym postem sama przyczynilam sie do reklamy :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piona
Ale dyskusję rozpętałam! O mamo! Nie no, w poszczeniu chodzi przede wszystkim o wyrzeczenie się odrobiny luksusu. Generalnie w piątki nie musimy rezygnowac z jedzenia miesa, wystarczy nie wchodzic na Fb, czy coś ;) W Wielki Piątek natomiast chrześcijanie mają obowiązek pościć jakościowo i ilościowo. Niemniej jednak to, że musze zjeść mało i nie-miesnie, nie znaczy że nie mogę przygotowac czegos smacznego i zapytać innych po podobne pomysły! Ludzie, heloł ;) Wesołych Świąt! :) Omlet - mieszamy żółtka z rozdrobnionym tuńczykiem i pokrojonym szczypiorkiem, solimy, pieprzymy, dodajemy ubitą pianę z białek, smazymy na rumiano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bribe
O tak, jak ryby to tylko z Biedronki ! :D a specjałów drugiej firmy tez przy okazji spróbuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duleczkaduleczka
A Ja wlasnie sie ciesze, że ktoś dzieli sie opinia na temat marek produktów, w tym przypadku sałatek i śledzi, wiele razy kupiłam coś co nadawało się do wyrzucenia, a tak przynajmniej ktoś już wypróbował i poleca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duleczkaduleczka
A Ja wlasnie sie ciesze, że ktoś dzieli sie opinia na temat marek produktów, w tym przypadku sałatek i śledzi, wiele razy kupiłam coś co nadawało się do wyrzucenia, a tak przynajmniej ktoś już wypróbował i poleca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duleczkaduleczka
A Ja wlasnie sie ciesze, że ktoś dzieli sie opinia na temat marek produktów, w tym przypadku sałatek i śledzi, wiele razy kupiłam coś co nadawało się do wyrzucenia, a tak przynajmniej ktoś już wypróbował i poleca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duleczkaduleczka
A Ja wlasnie sie ciesze, że ktoś dzieli sie opinia na temat marek produktów, w tym przypadku sałatek i śledzi, wiele razy kupiłam coś co nadawało się do wyrzucenia, a tak przynajmniej ktoś już wypróbował i poleca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×