Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żurkowaaaaa

zakwas na żur nigdy mi nie wychodzi - dlaczego?

Polecane posty

Gość żurkowaaaaa

jak bym nie robiła (a próbowałam kilka sposobów), zawsze jest doopa. Tzn zgnije, zaśmierdnie sie zanim się ukwasi. Robiłam z wrzatkiem, z zimna i letnia woda, z chlebem i bez, w roznych naczyniach, różna wodą. Zawsze jest doopa. Po 2 dniach zamiast byc ukwaszony - śmierdzi. co robie zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygląda na to
Temperatura zakwasu na żur powinna być około 25 st., albo przynajmniej poniżej 20 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygląda na to
sorry ....powyżej 20 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Żurek musi się kisić w cieple . Kup dobry żurek , odłóż na sitko trochę gęstego i wysusz .Jak będziesz kisić swój żurek ,to dodaj ten suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helpp miiii
po pierwsze musi to być naczynie tylko do barszczu ,najlepiej dzbanek gliniany,/barszczownik/,i pierwszy raz nigdy ci nie wyjdzie dobry,i nie myj go żadną chemią do mycia naczyń-nic z tego nie bedzie trzeba 100 litrów wody by go domyć,ale jak ci poprzedniczka napisała musi kisnąć w cieple,normalnie w mieszkaniu i dokładaj suszu lub z torebki na pierwsze,bo pużniej to już bedzie miał swój zakwas z rantów naczyniabo ci sale sie zostanie na bokacch,-ale jest ważne z jakiej mąki robisz,bo gdy kupisz z kwasem foliowym też nic z tego,kup na rynku od tych co handlują nasionkami ,mąką to ci sprzedadzą dobrą mąke i jeszcze wytłumaczą jak zrobić zdrowy zakwas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki za odpowiedzi
mąka zwykla zurkowa, bez dodatkow kiszony domu, w cieple (kuchnia) sprobuje nastepnym razem dodac tego suszonego, moze wydzie - ale moja mama robila zwyczajnie z maki i wody i zawsze jej wychodzil. moze bledem jest to, ze robie to w sloiku - sprobuje wygospodarowac specjalne naycznie do zurku. a na swieta kupilam gotowy zakwas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez nie wychodzi!
ostatnio wyszlo piwo zytnie! :-) jak ruszylam byl taki zapach. Nie chce wiedziec ile mialo procentow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n gj,jm
a dokarmiasz ten zakwas? codziennie trzeba dosypać trochę mąki! i odrobinę ciepłej wody. Ja robię w słooiku i mi zawsze wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki na zur trzeba dokarmiac
??? myslalam, ze dokarmia sie tylko chlebowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×