Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OlegEm

Zapalenie zęba w 6 tygodniu ciąży

Polecane posty

Od wczoraj mam straszny ból zęba, właściwie dziąsła przy ósemce. Zdarzało mi się to przed ciążą dosyć często, chodziłam do stomatologów, ale odradzali wyrwanie zęba, bo twierdzili, że jest zdrowy i ładnie wyszedł. ale pod dziąsło dostaje się czasami jakaś część jedzenia i mimo tego, że staram się dokładnie to miejsce czyścić, czasami właśnie mam to zapalenie... Strasznie martwię się, czy może to zaszkodzić dziecku.. Miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliwia
Hej, w ciąży bardzo "lecą" zęby. Jesli np. masz tam przestrzen czy dziurę - sprobuj sobie wlozyc kawałek świezego gozdzika, to b.pomaga. Oczywiscie, bol mija po 2-3 godzinach ale ja mialam zlamany zab i mnie to uratowalo. Oczywiscie, najlepiej idz do stomatologa, uprzedz, ze jestes w ciazy. W I i III trymestrze niechetnie cos robia powaznego (jak plomby czy wyrywanie), ale np. moze otworzyc Ci zeba i przeczyscic kawaly - ja mialam to robione w 11 tygodniu i dalam radę (teraz jestem w 18 tc, a 3 tygodnie temu - wyrywalam zeba i wszystko jest OK). Znieczulenie mozna stosowac, ale oczywiscie - inne; dla ciezarnych. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×