Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julita M

Czy Wasze dzieci wyrosły z AZS ?

Polecane posty

Gość Julita M

Jak dużo zmian miały na ciele,kiedy się pojawiły a kiedy całkowicie ustąpiły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Odezwie się ktoś ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senata
moja dzieci maja oboje maja po 1,5 roku i zamiast sie poprawiac jest jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekonieczny
a co to jest? bo mi sie kojarzy z klubem sportowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak do 15 r zycia mialam w zgieciach lokci , pod kolanami na szyji i plecach wysypy . Potem 2 lata spokoju i nagle zaczelo sie na dloniach robic ;/ i walcze caly czas z wysypka na dloniach az do lokci;/ Na razie dzieki bogu nie ma tragedii ale Zmienilam cale kosmetyki na bialego jelenia lacznie z proszkiem i plynem , zmywanie w rekawiczkach ale na szczescie nie ma gorzej tylko utrzymuje sie na stalym poziomie ;) A ile Twoj maluch ma lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma azs. Najpierw wysypka alergiczna. Zmiany skorne pojawiły się jak miał ok 4 miesięcy- brzuch, rączki i lakierowane policzki. Wprowadziliśmy dietę eliminacyjną- bebilon pepti, rozszerzanie diety o miesiąc pózniej. Zmiany zniknęły po wprowadzeniu pepti i zmianie kosmetyków na emolium. Teraz mały ma 11 miesięcy. w 10 miesiącu zrobiliśmy próbę z mlekiem- tzn z jogurtem. Minął miesiąc i nic sie nie dzieje. Je już dużo nabiału. Nasz alergolog powiedziała, że dieta wyciszyła alergię. Narazie nie je jeszcze jaj kurzych, tylko przepiórcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maasaakkrraa
Mamo malpki masz tylko 22 lata????????/ maaaaaaaasakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Mój mały ma 6 mieś. ma zmiany na głowie,twarzy,szyi, rączkach i troszkę na nóżkach.Jesteśmy pod opieką dermatologa. Zastanawiam się czy to kiedyś ustąpi. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
u mojej córki azs pojawia się i znika co jakiś czas. nie wiem czy kiedyś zniknie na dobre. ostatnio miała azs po prowokacji mlekiem, wróciłam do nutramigenu i zmiany znowu zaczynają znikać. smaruje obecnie małą kremem a-derma, póki co najlepszy na jaki trafiłam. podawałam probiotyk latopic, przeznaczony jest dla dzieci z azs, ma pomagać w leczeniu i zatrzymaniu marszu alergicznego. zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Przeraża mnie to co piszecie,że może być coraz gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Jeszcze ktoś wypowie się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z AZS podobno ciężko wyrosnąć, wyrasta sie ze skazy- mojemu synowi przeszła, ma czasem jeszcze wysypkę na boczkach jak za duzo nabiału zje, ale poza tym jest ok córce chyba pomału też przechodzi (odpukać) - miewa wysypki, ale szybko przechodzą i bez sterydu dajemy radę, pilnuję diety, ale wiadomo - coraz więcej rzeczy chce jeść, a najchętniej z naszego talerza, więc cięzko z unikaniem alergenów jutro idę do dietetyka zobaczymy co powie - mam właśnie wątpliwości, czy pilnować diety dalej ściśle i próbować za jakiś czas czy przejdzie, czy dawać jej tak po trochu jednak wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Jak leczyłyście te zmiany u swoich dzieci-niemowlaków ? Jakie maści stosowałyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaraaaaaaaan
moje 2,5 leteni blizniaki mily okropną skóe, w wieku 6 miesiecy wyladowali w szpitalu... mleko bebilon pepti uczuulało..dopiero hydrolizat Ele Care- sprowadzany (NFZ) Dał rade. KOsmetyki a-dermy u nas sprawdzily sie rewelacyjnie. alergolog przepisala masc elidel - smaruje zmainy skorne. do kapieli- od czasu do czasu parafinka i jest dobrze! Lek na alergie Aerius- tez działa dobrze. W razie co moge dac namiary na swietna alergolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jakby teges
mojej córce zmiany schodzą w jedną noc po pimafucorcie - to pierwsza i jedyna maść jaką stosujemy. Do tego codzienne mycie w bieżącej wodzie - żel do mycia emolium i emulsja emolium do smarowania po kąpieli. Jest uczulona na mleko. Zmiany pojawiły się jak miała trzy-cztery miesiące i zeszły prawie całkiem po miesiącu ostrej diety u mnie (była wtedy tylko na piersi), pimafucortu, syropu ketotifen i emolium. A, jeszcze lakcidofil. Ketotifen i probiotyk przyjmuje cały czas, pimafucort tylko doraźnie na zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Nam pani Doktor też zapisała Pimafucort. Efekty są super ale wiem,że to steryd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Podnoszę w nadziei,że więcej mam napisze swoje spostrzeżenia dot. AZS. Interesuje mnie czym leczyłyście swoje dzieci no i czy wyrosły z tego w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Killme
Mój syn miał AZS do czasu jak miał skazę.Skóra była bardzo wrażliwa i w zasadzie był uczulony na wszystko, chemia, kosmetyki, jedzenie. Na szczęście pewnego pięknego dnia(ok 10 mies.) skaza przeszła a z nią problemy skórne. Dziś syn ma 17 mies i nie ma już problemów skórnych ani alergicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O TAK!
MOCZNIK TO JEST ODPOWIEDŹ NA MNOGOŚC DZIEDZICZNYCH CHORÓB SKÓRY TAKICH JAK ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY ,ŁUSZCZYCA,RYBIA ŁUSKA...TAK,TAK! SZKODA ŻE LEKARZE NIE PRZEPISUJĄ-MOŻNA ROBIĆ Z NIEGO WSPANIAŁE LEKI-KOSMETYKI RECEPTUROWE NO A FARMAKOLOGICZNE ŚWIŃSTWO ZE STERYDAMI NA AZS TO JEST Z PEWNOŚCIA PRZEGIĘCIE,ALE CÓŻ- TAKIE JEST ŻYCIE -JAK MÓWIĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem mamą dziecka z AZS. Walczymy od 3 m-ca zycia, teraz mały ma 1,5 roku. Wysypki jest jakby coraz mniej ale ciągle jest i to mam wrazenie, że wędruje po ciele. Zaczęło sie jak zwykle od policzków, brzuszka i plecków. Później były ogromne ranki w pachwinach, takie jak po oparzeniu lub mega obtarciu, walczyłam z tym bardzo długo różnmi maściami. Troszke zelżyło jak zaczeliśmy stosowac Latopic oraz balsam hydrolipidowy Oillan. Teraz mały ma czerwoną skórkę pod kolankami i czasem plamy na udach. No a pierwsze oznaki atopii to sapka dość męcząca i uporczywa ciemieniucha. Ja karmiłam do 16 miesiąca, niestety zdarzało mi sie coraz częściej sięgać po produkty zabronione typu nabiał czy pomidory i zdecydowałam odstawic małego od piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubanska
po odstawieniu białka (bo mała ma skazę), stosowaniu latopicu i emolientów azs ustąpiło. czasami pojawi się jakaś wysypka, ale generalnie skóra jest ładna. niestety nadal utrzymuje córce dietę, bo nie wyrosła ze skazy, a ma ponad 1,5 roku, więc pewnie azs by wróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki lubanska za odpowiedz. Widze, ze jestesmy na podobnym etapie z naszymi maluszkami. CZy ta wysypka to sa takie małe krosteczki? Bo mój synek ma takie na raczkach i buzi i moja pediatra powiedziala, ze to nie od skazy tylko cos innego, oczywiscie nazywa sie to tak ze nie zapamietałam :( Poleciła mi kosmetyki z mocznikiem, np z serii xerial ale one sa strasznie drogie wiec jeszcze nie kupowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Dziewczyny dzięki za wpisy w temacie. Ja też karmie piersią. Czego powinnam unikać z jedzenia i picia ? Co powoduje zaostrzenia azs ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita M
Jest tu ktoś ? :-) Ponawiam pytanie kto wie czego nie wolno jeść i pić przy AZS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na pewno nie wolno pić mleka i jesc przetworów mlecznych czyli serków, jogurtów, sera zółtego; orzechów - zwłaszcza pisatacji ale innych tez nie, czekolady ani nic w polewie czekoladowej, kakao tez odpada. Generalnie unikaj wszytkiego co ma w sobie białko mleka krowiego. Aaaa jajka tez uczulają, ja mogłam zjesc 1 jajko na dzień, biorac pod uwage tez to które jest np w makaronie - w efekcie jajek ani jajecznicy nie jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×