Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milenka898888

Beta hcg 1,2. Czy moglo dojsc do zaplodnienia?

Polecane posty

Gość milenka898888

Witam, 12 dni temu doszlo do stosunku, gdzie moglo dojsć do zapłodnienia, po 10 dniach od stosunku (czyli 10 ni po owulacji) zrobilam test, wyszla ledwo widoczna kreska, ale wyszla.. nastepnego dnia zrobilam bete hcg, dzis odebralanm wynik, wyszlo 1,2. Tak sie zastanawiam, czy mogło dojść do zaplodnienia? teraz pytanie czy zarodek sie utrzyma, czytalam duzo o wynikach beta, i wyczytalam ze jezlei dochodzi do zaplodnienia to stezenie wzrasta, ok 1. No i mam to 1,2. Boje sie ze moze dojsc do mikroporonienia. Myslicie ze jest to mozliwe aby to byla ciąza? Zrobilam test stanowczo wczesnie, bo ok 3-4 dni przed spodziewanym okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chciałabym mieć dziecko ale...
jak jest ciąża to beta jest powyzej 5. Masz chyba normy napisane obok wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnna
Duzo jeszcze zalozysz takich samych tematow? Moglo jesli to jest bardzo wczesna ciaza, jesli juz sie zarodek zagniezdzil, to beta jest za niska i ciazy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto, o czym Ty piszesz
?:O wynik pozytywny B hcg jest powyżej 5 Ty masz 1,2 więc nie ma takiej opcji by doszło do zapłodnienia przy takim wyniku pisałam Ci, że szansa jest jedynie jeśli do zagnieżdżenia doszło później poza tym wcześniej pisałaś, że jesteś 11 dni po owulacji, teraz, że 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka898888
Wraz z rozwojem ciąży wzrasta także produkcja i wydzielanie HCG. Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (1 mIU/ml). Jednak ze względu na możliwość wystąpienia mikroporonienia, dopiero wynik 5 mIU/ml oznacza ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto, o czym Ty piszesz
no to wkręcaj sobie dalej:O zapewniam Cię, że żadnej ciąży nie ma przy wyniku 1,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO I TU SIĘ MYLICIE!!!!!!
Ja w 27dc zrobiłam badanie bhcg wyszło 0,1 brak ciąży a w 35dc było już beta 59 i mój 7,5 miesieczny synuś właśnie śpi w łóżeczku. Także przestanicie bredzić. Na swoim przykładzie wiem, że nie zawsze beta pokaże wynik: ciąża. Zależy od tego jak szybko wzrasta stężęnie bhcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka898888
no wlasnie ja zrobilam w 26dc. Moze dlatego wyszlo takie niskie stezenie:) dziekuje za otuche:) moze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO I TU SIĘ MYLICIE!!!!!!
Milena nie trać nadziei. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO I TU SIĘ MYLICIE!!!!!!
Dokładnie. Może być stężenie za niskie. A jak długie masz cykle? Moj trawł 30d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka898888
Moj srednio 30-31:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto, o czym Ty piszesz
ale w czym się mylę? że przy becie 1,2 nie ma mowy o ciąży?:O nie załamuj mnie:O przy takim wyniku ciąży NIE MA i piszę, że przy TAKIM WYNIKU, a nie, że nie ma możliwości ciąży w jej przypadku, bo być może do zagnieżdżenia u niej dojdzie później i w tej chwili jeszcze nie zdążyła się wytworzyć u niej gonadotropina kosmówkowa, ale w tej chwili ciąży jeszcze NIE MA i u Ciebie też nie było przy wyniku 0,1, do zagnieżdżenia doszło później i dlatego beta wyszła później, logiczne czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto, o czym Ty piszesz
no przykro mi, że masz problem z czytaniem, ale to już nie mój problem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto, o czym Ty piszesz
uspokój się, to nie było pytanie do Ciebie tylko do autorki topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO I TU SIĘ MYLICIE!!!!!!
puknij się kobieto w głowę. czyli jak test ciążowy (bhcg) nie wyjdzie ci np.w 4m.c bo ma prawo juz nie wyjść z racji obniżenia stężenia bety to idąc tokiem twojego myslnia, nie ma ciąży ???!!!!! Tak ???!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto, o czym Ty piszesz
o czym Ty klepiesz??? niby dlaczego w 4 miesiącu test miałby nie wykazać stężenia B hcg we krwi ciężarnej? owszem, obniża się, ale nie zanika całkowicie więc co za bzdety wymyślasz i na dodatek wkładasz w moje usta?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto, o czym Ty piszesz
takich wartości miałby nie wykryć test z krwi?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mylicie zagadnienia. Do zapłodnienia mogło dojść i prawdopodobnie doszło, skoro beta jest powyżej 1. Natomiast samo zapłodnienie nie wystarczy bi zapłodniony zarodek musi się zagnieździć w macicy i wtedy mówimy dopiero o ciąży. Wtedy właśnie beta będzie powyżej 5. Możliwe, że zrobiłaś test za wcześnie. Powtórz go za tydzień. Na pewno coś się tam zadziało ale jeszcze nie ma ciązy. Jednak nadzieja jest. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO I TU SIĘ MYLICIE!!!!!!
dobrze, nie chce mi się już tłumaczyć takiemu twardemu łbowi:) poczytaj, dokształć się a potem się wypowiadaj. jak bedziesz kiedys w ciązy to zrób test ciązowy w 4m. i później zobaczysz czy ci wyjdą dwie kreski. według ciebie nie było ciązy bo beta nie wykazała, ale nie bierzesz pod uwagę tego, że MOGŁA JUŻ BYĆ CIĄŻA ale stężenie jescze nie wykrywane było nawet we krwi. bo tabelki z normami pokazują ile ma być i już - według ciebie. szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto, o czym Ty piszesz
dziewczynko, Ty naprawdę masz problemy z czytaniem:O masakra:O przecież my tutaj rozmawiamy o testach z KRWI, a nie o sikanych:O naucz się czytać ze zrozumieniem sieroto, a potem wypowiadaj się:O zrób sobie test z krwi w 4 miesiącu ciąży i opowiadaj dalej głupoty, że ciąży nie wykaże:O ja już nie będę miała takiej szansy, bo w przeciwieństwie do Ciebie urodziłam już troje dzieci i wiem, że o ciąży faktycznie można mówić, gdy się ZARODEK SIĘ ZAGNIEŹDZI i nie bez powodu wtedy dopiero czy to test sikany czy z krwi wykazuje ciążę, NIE WCZEŚNIEJ doinformuj się zanim zaczniesz "uczyć ojca dzieci robić":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma ciąży. Gdyby była to kolejny wynik bhcg były wyższy a nie taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie również wyszła beta >1,2. test robiłam po spodziewanej miesiączce, ok.9 dni po najbardziej ryzykownym stosunku. testy negatywne. co taki wynik oznacza? na wynikach piszą, że kobiety nie będące w ciąży >5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to chyba jasne - nie bedace w ciazy mniej niz 5, czego tu nie rozumiesz. Co to przedszkole ze nie rozumiecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok. Ale zastanawia mnie fakt, dlaczego np. nie miałam wyniku 0.1, 0.4 itp. Tylko akurat <1,2. bardzo się denerwuje. wiem, że moje pytanie może zabrzmieć irytująco, ale jeśli się ktoś orientuje, to prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widac takie mają przedziały, w sumie to może być wczesna ciaża. Powtórz betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla wszystkich zainteresowanych- jeśli wyjdzie wam wynik "<1,2" oznacza to brak ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wygląda na to że poroniłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje drogie aby rozwiać wszystkie wątpliwości powiem tak. Beta powyżej 1 oznacza , że doszło do zapłodnienia jajeczka i że zaczęło się zagnieżdżać!!!!! wiem, bo sama przez to przeszłam:)) mój pierwszy wynik bety kiedy podejrzewałam ciąże to 2,8. więc teoretycznie ujemny ale po kilku dniach 600. Lekarka właśnie tak mi to wytłumaczyła - powyżej 1 oznacza zagnieżdżanie! rzeczywiście są różne normy, ale w tak wczesnym etapie często dochodzi do poronień stąd ciąże oznacza wynik 5, czasem ,10 , a czasem nawet 25 (zalezy od laboratorium)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eviu
Ale to krwawienie okres trwało 5 dni k było dość obfite. Brał ciąży to wynik mniejszy 1 a ja mam 1.6 nie wiem już co myśleć. Betę robiłam w drugim dniu 'okresu' a testów pozytywnych było 6 nawet jak dostałam.okresu to zrobiłam to była bardzo blada kreska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×