Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wobec mkatek

ile mkoze kosztowac 2 godz pracy piekarnika ?

Polecane posty

Gość wobec mkatek

tak na oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coooo????? pierwsze slysze
zalezy jaki masz piekarnik i jaką oplate za prad - ile za kWh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coooo????? pierwsze slysze
grzalka nie chodzi non stop 2h, wlacza sie i wylacza, 2h to od wlaczenia czy od nagrzania liczysz? ale u mnie w domu jest to ok 1-2zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wobec mkatek
aaa to nie za duzo dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wobec mkatek
aaa to nie za duzo dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.o.s
jak to wyliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moc grzalki piekarnika
u mnie np. 2000W (2kWh) x cena za 1kWh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moc grzalki piekarnika
to pomnozone przez czas dzialania grzalki w godzinach (logiczne, ze przez 2h nie dziala ona caly czas tylko sie wlacza i wylacza, trzeba sie przyjrzec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste jak piekarnik
spisz licznik prądu przed włączeniem piekarnika potem po wyłaczeniu i będziesz wiedzieć w tym czasie trzymaj wyłączone inne punkty poboru pradu ludzie tego uczą w szkole podstawowej chyba że już przestali uczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakos je oderwalam, brzydko
latwiej chyba przecyztac na kuchence jaka ma moc niz wylaczac caly dom od pradu lacznie z lodowka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste jak piekarnik
Przecież juz ci pisali, że grzałki piekarnika nie "ciągną prądu" cały czas. to tak samo jak z lodówką, przecież też włacza sie tylko wtedy kiedy trzeba. czy ktoś jeszcze uczy w naszych szkołach ? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia87324
hahaha, przypomniała mi się koleżanka, która chodziła do restauracji jadać lazanię (15-20zł za porcję), bo jak stwierdziła: "w domu nie robi, bo piekarnik za dużo prądu ciągnie":D:D:D I kompletnie nie docierało, że za te 20zł, któe wydawała w knajpach mogła mieć w domu całą blachę:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapusta kiszona pasuje,
do proste jak piekarnik chyba latwiej przez 20 minut popatrzec jak czesto sie wlacza grzalka i na jak dlugo, niz caly dom odcinac od pradu na godzine-dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabiętrawę
u mnie jak napisałam w innym poscie, przez 10min. nagrzewa się do 200 stopni, jak do 160 to 5 min. póxniej tylko co 10-15min. włącz się grzałka np na 3-5 min. to zalezy od klasy energetycznej piekarnika, czyli w skrócie od jego izolacji termicznej im klasa wyższa tym piekarnik ma mniej strat ciepłą, słabiej się wychładza i tym samym rzadziej załącza grzałkę mam w klasie A i to jest to co tygryski lubią najbardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabiętrawę
no i oczywiście od mocy grzałki zalezy zużycie, zeby nie było:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziker
Drodzy, nie ma potrzeby odlaczania wszystkich urzadzen od pradu. Nalezy zanotowac stan licznika, wlaczyc piekarnik na czas pieczenia-1h, wylaczyc piekarnik, ponownie zanotowac stan licznika, odczekac 1h nie podlaczajac i nie odlaczajac urzadzen do pradu, ostatni raz zanotowac stan licznika. Od stanu licznika nr 3 nalezy odjac stan nr 1 pomniejszony o roznice stanu nr 3 oraz stanu nr 2. Wynikiem jest wielkosc zuzycia pradu przez 1h dzialania piekarnika wyrazona w kWh. Nalezy ta wartosc pomnozyc przez cene 1kWh w Twojej taryfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale macie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba coś się w obliczeniach pomyliło.... albo:od stanu licznika nr 3 należy odjąć stan nr 1 pomniejszony o DWUKROTNĄ różnicę stanu nr 3 oraz stanu nr 2 albo:od stanu licznika nr 2 należy odjąć stan nr 1 pomniejszony o różnicę stanu nr 3 oraz stanu nr 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w szkole nie uczą i czy w szkole nie uczą...otóż odpowiada.-UCZĄ! Tylko tłumoki siedzące w ławkach nie przyswajają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×