Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ollinkia

piekarnik z pyrolizą - kto ma?

Polecane posty

Gość ollinkia

jak się sprawdza? rzeczywiście zostaje popiół który wystarczy wytrzeć szmatką i już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzdura!
A co do tego co napisała poprzedniczka to napiszę tyle - nie ma tam żadnej chemii. Popiół tworzy się na skutek bardzo wysokiej temperatury (500 stopni), ale takie czyszczenie ma sens jedynie wtedy kiedy coś nam przywrze do piekarnika i się przypali, tak że trzeba skrobać. Jednak takich przypaleń można uniknąć i pyroliza jest zbędna. Do zwykłych zabrudzeń nie potrzeba pyrolizy. Nie mam pojęcia o jakich chropowatych powierzchniach pisze ta osoba, bo w moim piekarniku powierzchnia jest gładka jak emalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollinkia
piekarnik już kupiłam, zanim jeszcze zadałam tu to pytanie... To piekarnik BOSCH z mikrofalą i pyrolizą, nieduży, nie ma w nim żadnych chropowatych powierzchni , żadnej chemii o której pisze grabiętrawę, ani nic do odkręcania. Po prostu włącza się pyrolizę - ponad 400 stopni na dwie godziny i już, i podobno się nie nagrzewa bo ma funkcję tzw. zimnej szyby - no ale jak to działa w rzeczywistości to jeszcze nie wiem, nie próbowałam. oczywiście nie zamierzam doprowadzać do sytuacji jakichś gigantycznych przypaleń ale różnie bywa, a że finanse pozwoliły mi na zakup tak drogiego ( 4tys. zł ) sprzętu, to go kupiłam i już:-) jakby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi, to bardzo proszę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyroliza nie doczyszcza
przypaleń które są tuż koło szyby piekarnika, czyli tam gdzie temperatura jest niższa niż w reszcie piekarnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyroliza nie doczyszcza
Ale poza tym to ładnie złuszcza bród. Poza tym centymetrem wzdłuż krawędzi przy drzwiczkach z szybą. No i zabrudzeń na wewnętrznej szybie drzwiczek też nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pyroliza nie doczyszcza
Program trwa u mnie 3 godz 15 min (ciężkie zabrudzenia) lub 2 godz 15 min (lżejsze zabrudzenia). W czasie trwania programu jest bardzo gorąco i duszno w pomieszczeniu oraz czuć zapach jakby pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabietrawe
Przecież nawet gdyby była chemia to nie byłoby jej widac:-P Nigdy nie miałam takiego piekarnika, podaje tylko info znalezione w necie i uzyskane od sprzedawców agd, bo byłąm dosyc napalona:-P na ten piekarnik swego czasu. No i myślałam, że ta pyroliza zachodzi podczas normalnego użytkowania piekarnika czyli w czasie pieczenai potraw. No ale jeśli trzeba nagrzacdo 500 stopni to też nie polecam:-D ponieważ dodatkowo mija się to z ekonomią. Program trwa 3 godz... bez komentarza:) Bzdura! -w sumie to nawet potwierdziłaś moją opinię -że nie polecasz bo taki jest wydźwięk mojego postu. I dajcie życ, chciałam pomóc, w sumei nigdy nie macalam tego piekarnika bo był na zamówienie ale już wiem że jest gładki w dotyku. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabietrawe
Tfu! Wydźwięk TWOJEGO postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koriffka
Ja mam z electroluxa i polecam. W tym czasie co się to robi to ja mogę przecież sto innych rzeczy zrobić. A skrobać całość przez godzinę albo i lepiej komu by się chciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pyroliza naprawde działa, mam elektroluxa, po 1.5 godziny pracy w piekarniku został popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy blaszki można zostawić w środku podczas pyroliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie- trzeba je wyjść. W moim piekarniku trzeba też wyjąć prowadnice do blaszek - są wkładane na "klik" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piekarnik mam od trzech lat. Elektrolux z pyrolizą. Nigdy jej nie wykorzystałam. Dzisiaj przygotowując się do świąt zaczęłam szorować piekarnik. Nie był mocno zabrudzony, ale miał pełno "kropek" i przy wiatraczku jakby zacieki z tłuszczu. Cały wiatrak był obtłuszczony. Już chciałam wołać męża aby mi odkręcił blaszkę od wiatraka, ale przypomniałam sobie, że mam pyrolizę. Musiałam poszukać w necie jak to zrobić. Mój piekarnik ma trzy stopnie ustawienia pyro. Ustawiłam średni na 1,5h. I wiecie co CUDO, wszystko czyściuteńkie jakby nowy. Oczywiście potem wymyłam szyby i piekarnik jest jak nowy. Od jakiegoś czasu piekarnik sam sygnalizował Pyrolizę, ale nie skojarzyłam tego znaczka na nim ha ha. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suzi_NW
Ja mam czyszczenie katalityczne, to chyba to samo?? W kazdym razie tak - jest swietny. Ja mam od Beko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaSandraka
Ja tez mam Beko. Konkretnie BIR35400XMS. Czyści sie jak marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×