Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość der_ka33

Jaka odżywka do stroczyków?

Polecane posty

Gość der_ka33

Otrzymałam w prezencie storczyka i kompletnie nie wiem jak o niego dbać. Wyczytałam na forum jak podlewać i żeby ładnie rósł podobno można jakąś odżywkę mu dolewać, tylko nie wiem jaka będzie dobra? Nie znam się na takich kwiatkach, zwykłe paprotki to tylko woda podlewałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoliglotkaPure
Mnie w sklepie polecono odżywkę marki Pokon, jakąś taką przeznaczoną specjalnie do storczyków. Używam jej co prawa od niedawna i w bardzo małych ilościach, ale wydaje mi się, że roślinka jakby nabrała ładniejszych kolorów i wypuszcza powoli nowe kwiatuszki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrazynaGraz
sa specjalne odzywki do storczykow ;) ja mam florovit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefciaaa
Ja też używam już od dłuższego czasu odżywki do storczyków marki Pokon. Mam też pałeczki nawozowe, które stosuję raz na trzy miesiące. W pielęgnacji storczyków musisz pamiętać przede wszystkim o regularnym podlewaniu, najlepiej przegotowaną wodą. Powinny stać w jasnym, ale nie silnie nasłonecznionym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość der_ka33
Co to są pałeczki nawozowe? I co się z tym robi możesz przybliżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pałeczki nawozowe do storczyków? nie spalą korzeni? dla mnie - dziwne ja używam odżywek z zielonego domu, a do kwitnienia najlepiej skłonić storczyka za pomocą mgiełki wlaśnie z zielonego domu jak przez 2 tygodnie będziesz jej używac codziennie, to na 99% stroczyk wypuści pęd kwiatowy (mówimy o phalenopsisie oczywiście, chociaż mgiełkę stosuję do wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa...tak sie zastanawiam skad wysnulas taka teorie o mgielce, przeciez mgielka to nic innego jak woda z nawozem, w sumie taki sam efekt(czyli dobry stan korzeni napowietrznych) uzyskamy spryskujac je codziennie miekka woda ze zwyklego rozpylacza a zeby zmobilizowac storczyka do kwitnienia trzeba zroznicowac dzienne i nocne temperatury co do odzywek, to kazda jest dobra, kazdy sprzedawca bedzie zachwalal to co ma u siebie na polce, wiec nie ma co sie sugerowac takimi opiniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teorię o mgiełce wzięłam z kilkuletniego doświadczenia, ulotna chwilo mgiełka, oprócz tego, że jest z miękkiej wody, to jeszcze zawiera odpowiednie dla storczyków, mikroelementy :) moje storczyki nie mają żadnej regulacji temperatury otoczenia, a kwitną regularnie (ok. 20 sztuk) stąd wnioski j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tego nie rozumiem.........
ja podlewam zwykla deszczowka, od czasu do czasu podleje kwiaty (rowniez strorczykowate) kawa (oczywiscie zimna) lub odstalym piwem (zawiera duzo witamin typu B i dziala bakteriobojczo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
W zwykłym sklepie ogrodniczym znajdziesz, autorko całą gamę odżywek do storczyków. Ja akurat używam z dżdżownic. Mam kilka falków i kwitną mi regularnie. Co jakiś czas biorę je do miski, podlewam je obficie i zostawiam na kilka godzin w tej wodzie. Dodaję nawozu i leci. Też nie różnicuję temperatury, jedynie jak uchylę okno to się różnicuje ;) Phalenopsisy są dość wytrzymałe - moje przynajmniej, mam je od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefciaaa
Pałeczki nawozowe zawierają substancje odżywcze i dzięki temu storczyk dłużej kwitnie. Stosuję je od dwóch lat i widzę po swoich kwiatach, że pomagają. Nigdy jednak nie używałam mgiełki do storczyków, tylko przegotowana woda, odżywka i pałeczki nawozowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nie roznicuje temperatur,bo u mnie nie ma takiej potrzeby, ale dla jednostek wyjatkowo upartych,lub po prostu zaniedbanych ktore nie kwitly przez 2 lata albo i wiecej ta metoda jest skuteczna jesli sie odpowiednio dba o storczyki zapewniajac im wszystko potrzebne do rozwoju to nie ma sily zeby nie wypuscily pedu kwiatowego, zdrowa roslina zawsze wyda kwiatostan jednym slowem-Dbasz to masz i tyle dgybys o nie nie dbala, to i mgielka by nic nie dala no i tak mi sie zrymowalo :-D ile ja sie nasluchalam jak to pani x, czy y zmarnowala storczyka, bo albo podlewala do spodka, albo od gory tak jak zwykle kwiaty, albo majac ukrop w domu podlewala raz na miesiac, albo staly w przeciagach, albo przelala skutkiem czego byly zgnite korzenie i oczywiscie w/w panie nie mialy pojecia, ze robia zle :-D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa w krainie storczykow
a jakby wcale nie dawac odzywki, tylko podlewac? dostalam w prezencie okaz, ktory wyglada slicznie i zdrowo, ma duzo ladnych kwatkow, na razie tylko podlewam i wyglada bez zmian, ale pewnie w konsu kwiatki opadna ...... mam jeszcze pytanie odnosnie doniczki, jesli mozna: jest on w polastikowej "donieczce", tak ze sklepu, oczywiscie mam zamiar wymienic ja na ceramiczna, ale zstanawiam sie, czy powinna byc wieksza, bo chyba korzenie wylaza gora, czy to normalne, ze wylaza, no i jaka ziemie, czy trociny do niej dac. dodam, ze nie mam w okolicy typowego sklepu ogrodniczego, w ktorym wszystko maja i wszystko wytlumacza, dlatego pytam tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulakula
Mam jednego storczyka, który nie kwitnie od roku już. Jak mam mu zróżnicować temperaturę, żeby zakwitł? Mieszkam w bloku, we wszystkich pomieszczeniach jest tak samo ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa w krainie....też by przeżył to tak jak z ludzmi i suplementami diety, albo inaczej-możesz pić samą wodę, ale możesz pić też soki warzywno owocowe, czasami sama woda nie wystarcza:-) te korzenie co wyłażą z doniczki to korzenie napowietrzne i tak ma być doniczka specjalnie jest przeźroczysta,bo korzenie storczyka biorą udział w fotosyntezie, poza tym jak przesadzisz do doniczki ceramicznej to jak bedziesz wiedziała kiedy należy go podlać? (podlewamy jak korzenie przeschną czyli zmienią kolor na srebrnoszary) a podłoże to specjalna mieszanka opatrzona napisem "podłoże do storczyków" Lalakula....jeśli masz balkon to wystawiaj tam na noc delikwenta(ale jeszcze nie teraz, teraz jest jeszcze za zimno, można go wyniesc na noc ba balkon jak nocne temperatury beda w granicach 12-15 stopni, mniej jak 10 może go zabić ;-) ) a może na klatce schodowej macie zimniej? ale przede wszystkim obejrzyj dokładnie swoją roslinę jaki ma stan korzeni (może pogniły?) jaki jest stan podłoża, jeśli nie nawoziłaś, to zacznij to robić zadbaj o optymalne warunki do jego życia :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa w krainie storczykow
ulotna chwilo :) najserdeczniej dziekuje, o taka odpowiedz mi chodzilo, nawet nie mialam pojecia, ze ta przezroczysta plastikowa doniczka to jest na serio, a nie tylko produkt zastepczy, w ktorycm sie kupuje kwiatek. teraz bede bacznie obserwowac zachowanie tegoz wg. twoich wskazan. bo dotychczas podlewalam tak na oko, wiedzac tylko, zeby nie za duzo. dwa kwiatki mi juz odpadly, ale reszta trzyma sie jak nowa (trzeci tydzien po kupieniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa w krainie storczyków...drobiazg :-) a doniczke zawsze możesz wstawić w szklaną osłonkę w gruncie rzeczy mozesz tez kupic oslonke ceramiczną czasami storczyki kwitną nieprzerwanie po kilka miesięcy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulakula
Ulotna chwilo, przeszedł mi przez głowę pomysł z balkonem, ale od razu się skarciłam, bo przecież jest jeszcze za zimno. Niestety w całym bloku jest ciepło, więc klatka schodowa odpada... Jak myślisz, tak od połowy maja można by go już wynosić na zewnątrz? Wtedy jest dość ciepło chyba w nocy już zazwyczaj. Stan korzeni jest chyba ok, dzisiaj była u mnie koleżanka, która też ma storczyki i stwierdziła, że raczej jego korzenie są zdrowe ;) Jeśli chodzi o nawożenie, to nie robię tego. Mam jakiś nawóz, ale jest stricte do paproci, bo tego mam najwięcej w mieszkaniu. Jutro zerknę w sklepie za tymi odżywkami specjalnie do storczyków, które polecono powyżej, może jakoś polepszy się biedulkowi po tych zabiegach i zakwitnie :) Dziękuję za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna56
Ja swoje storczyki zraszam co raz woda i podlewam nawozem do storczyków marki Pokon. Staram się aby zawsze stały w półcieniu i wszyscy zawsze sie nimi zachwycają, bo sa naprawdę przepiekne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosiulek1
Ja ostatnio kupiłam sobie 2 storczyki, mam nadzieję, że jak będę stosowała się do waszych zaleceń i używała odżywki to będą mi pięknie kwitły, bo jakoś nie mam szczęścia do kwiatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stotrczykowa
Przestańcie spamować tym pokonem, gdzie ostatnio nie wejdę na wątek o storczykach to was wszędzie pełno! Nie sprzedaje wam się to giewno czy jak, że tak śmiecicie?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stotrczykowa
O, widzę, że na Wizażu już was na szczęście zabanowali. I bardzo dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koralinawroc
E tam, ja tez akurat mam tę wspomniane pałeczki do orchidei i są spoko, a własnie gdzies tutaj sie o nich dowiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahaaaa
widze, ze ktos nie ma co robic, tylko przeglada wszystkie fora internetowe i chyba sobie spisuje ile wpisow zawiera nazwy firm ahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stotrczykowa
Od tego są fora, żeby je przeglądać. A jak 20 raz widzi się ten sam spam to ciężko nie skojarzyć śmieciarzy i nie mieć dość :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grenlandiaaaaaaaaa
Dlaczego jeśli ktoś podaje nazwę preparatu to już obrzucany jest błotem za spam? Jak wytłumaczyć komuś, że ta a nie inna jest dobra, nie podając producenta? Na forach wielokrotnie piszą osoby, które mają konta latami i nawet one wymieniają się doświadczeniami co do np. kosmetyków, czy innych produktów podając konkretne marki i producentów i co, też należałoby je uznać za spam? Lekka paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stotrczykowa
Różnie. Bywa, że i osoby '"udzielające się latami" się komuś sprzedają jak tania ulicznica, i nagle zaczynają "polecać" jedną tylko firmę (albo kilka tych samych, jeśli sprzedadzą się agencji szemranego "marketingu"). U takich czasem ciężko to wyłapać (ale nie jest to niemożliwe ;)) Za to jak w ciągu kilku tygodni na różnych forach pojawiają się osoby bez żadnej forumowej historii, a większość ich wpisów to "ja zaczęłam używać X i moje storczyki/nogi/świnki morskie już po tygodniu zaczęły wyglądać kosmicznie" to taki spam widać w 5 minut, nie udawaj, że tego nie rozumiesz. Polecam poczytać: http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542,6214246,Marketing_szemrany___zobacz__jak__spece__oszukuja.html http://www.chorzow.slask.pl/forum/viewtopic.php?p=45875&sid=a6e74e8c2f7ffcafeafd39aa850fea7f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata34
Pielęgnacja storczyków jest niestety bardzo trudna, dlatego powstało sporo środków, dzięki którym można o nie dbać. Np. na stronie http://www.zielonydom.pl można kupić podłożę do storczyków – grzybnię mikoryzową albo pałeczki nawozowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×