Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martaaa31012

jak ubezpieczyc dziecko ??

Polecane posty

Witam mam straszny problem, byłam dzisiaj w up i okazalo sie ze nie moge sie zarejestrowac przez 180 dni ponieważ nie zglosilam ze pracuje, a ze juz niestety nie pracuje to gdzie moge ubezpieczyc dziecko??? i czy duzy jest koszt takiego ubezpieczenia ?? prosze pomóżcie mi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1234444
a ojciec dziecka? pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecku do 18 roku życia
przysługuje darmowa opieka i nie musi być ubezpieczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1234444
chyba wlasnie musi, bo zawsze jak ide z mala do lekarza to prosza ubezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo tez mi sie wydaje ze musi bo wlasnie jak idziemy do lekarza to prosza o ubezpieczenie. a nie wiecie moze czy jest gdzies takie ubezpieczenie zeby placic co miesiac ale znowu nie tak duzo strasznie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roses.....
nie musisz miec ubezpieczonego dziecka jest ubezpieczone z automatu i łaski ci nei robia a jak beda robili problemy w przychodni to postrasz kierownikiem i zapytaj czy znaja karte praw pacjenta i przepisy NFZ w kwestii ubezpieczen.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona1234444
ja ci powiem ze nie mam zielonego pojecia. Moze PZU albo Medicover?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443 ustawy. Osoba, która zawarła umowę o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne ma obowiązek zgłosić do ubezpieczenia członków rodziny niepodlegających obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu. Zgłoszenie do ubezpieczenia członków rodziny nie wiąże się z koniecznością odprowadzania dodatkowej składki. Obowiązek ten nie dotyczy cudzoziemców - studentów i uczestników studiów doktoranckich oraz absolwentów, którzy odbywają w Polsce obowiązkowy staż, a także członków zakonów, alumnów wyższych seminariów duchownych i teologicznych, postulantek, nowicjuszy i juniorystów zakonów i ich odpowiedników, osób odbywających staż adaptacyjny oraz odbywających kursy języka polskiego lub kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim. Członkami rodziny są następujące osoby: dziecko własne, dziecko drugiego małżonka, dziecko przysposobione, wnuk albo dziecko obce, dla którego ustanowiono opiekę albo dziecko obce w ramach rodziny zastępczej, do ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli kształci się dalej - do ukończenia 26 lat, natomiast jeśli posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi - bez ograniczenia wieku; z tego wynika jęsli dobrze zrozumiałam ,że jeśli Twoja mam lub tato pracują również mogą ubezpieczyć dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby tak ale bylismy ostatnio u lekarza i nie mialam ubezpieczenia to nas nie przyjeli, powiedziala ze mam przyjsc z ubezpieczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gooooooo
powiedz w przychodni zby napisli ci na papierze ze ze wzgledu na brak ubezpieczenia nie pomoga twojemu dziecku i masz wygrana sytuacje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to jest właśnie chory system. Oczywiście że każde dziecko do lat 18 ma zagwarantowaną bezpłatną opieke medyczną. Bezpłatną czyli NFZ nie odda tych pieniędzy przychodni/ szpitalowi. Co innego gdy dziecko jest wciągnięte do ubezpieczenia rodzica, dlatego nie chcą przyjmować bez ubezpieczenia. Żałość poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko jeśli korzystasz z opieki społecznej i pobierasz np rodzinne również możesz zgłosić się do nich o ubezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli w bankach tak mówią to
Prawo do bezpłatnej opieki medycznej dzieci do lat 18 Bardzo głośno mówi się o bezpłatnym dostępie do służby zdrowia, jednakże w praktyce sprawy się komplikują. Nie dość, że Narodowy Fundusz Zdrowia ogranicza kontrakty na poszczególne świadczenia i na różnego typu wizyty i konsultacje, badania specjalistyczne trzeba czekać w ogromnych kolejkach, to w dodatku okazuje się, że darmowy dostęp dzieci do lat 18 w placówkach medycznych to fikcja. Placówki NZOZ-u żądają od rodziców nawet niemowląt licznych dokumentów poświadczających ubezpieczenie. Tymczasem doubezpieczenie dziecka przy rodzicami nie jest jedynie formalnością, gdy rodzice nie mają ubezpieczenia z różnych względów, nie pracują i nie są w stanie wykazać się dokumentami niezbędnymi do ubezpieczenia dziecka. Rozwiązaniem jest dopuszczenie ubezpieczenia dzieci przez dziadków, posiadających pracę lub rentę, emeryturę, co ratuje wiele osób, jednakże co z przepisami stanowiącymi o bezpłatnym dostępie do opieki medycznej nieletnich? Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004 z późniejszymi zmianami stanowi w swych zapisach, że dzieci do 18 roku życia mają prawo skorzystać z opieki medycznej bez wykazywania dowodów ubezpieczenia. Warunkiem do skorzystania z uprawnienia na mocy ustawy art 2 jest wykazanie się polskim obywatelstwem i zamieszkanie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Placówki medyczne często żądają dokumentów ubezpieczenia dzieci, nie rozumiejąc faktu, że dziecko może nie mieć możliwości ubezpieczenia, gdyż rodzice pracują na przykład na umowę o dzieło bez odprowadzania składek do ZUS. Zgodnie z przepisami ustawy można powołać się wówczas na prawo do bezpłatnej opieki medycznej dzieci, a NZOZ nie ma prawa pobrać opłaty za usługę ani odmówić udzielenia pomocy, wykonania świadczenia. W podobnej sytuacji są kobiety w ciąży i połogu, które mają prawo do bezpłatnej opieki medycznej bez względu na posiadanie lub nie posiadanie tytułu do ubezpieczenia, dokumentów zgłoszenia i dowodów ubezpieczenia zdrowotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pobieram świadczenia rodzinne, czyli moge isc do urzedu miasta i tam od nich ubezpieczenie? czy gdzie to trzeba zalatwiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mopsu lub jego fili , w której załatwiałaś zasiłek rodzinny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to musisz przejść się do urzędu ,niech Cię skierują do pracownika socjalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby Ci w urzędzie odmówili z jakiś konkretnych powodów zgłoś się do opieki społecznej ,ciężko będzie ale dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko do lat 18 jest
ubezpieczone z automatu. Jak odmowia przyjecia to popros to na pismie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izusia.87
Z tego co wiem to do 6 miesiąca życia dziecko ubezpiecza państwo mój synek ma teraz półtorej a od 3 miesiecy go dopiero ubezpieczylismy bo porostu zapomnielismy bo było dużo załatwiania i to nam umkneło ale to się nic nie dzieje ja w tym czasie byłam 3 razy w szpitalu bo był chory i nic nie płaciliśmy wiec sie nie martw na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata

W Ergo Hestia, pomogą Ci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×