Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna Stolarczyk

Dlaczego kobiety w ciąży się zaniedbują?

Polecane posty

Osdtatnio zauwazylam duzy wysyp kobiet w zaawansowanej ciazy. Wszystkim oczywiscie gratuluje, ale zadaje sobie pytanie... Czy ciąża zwalania kobiety z obowiazku dbania o siebie? Oczywiscie absolutnie nie wrzucam wszystkich kobiet w ciazy do jesdnego worka, bo widuje duzo zadbanych przyszlych mam i az serce sie cieszy, ale w wiekszosci widze panie w starych dresach, brudnych adidasach, tlustych wlosach z zerowym makijazem.... Przeciez ciaza to przepiekny stan, kobieta jest wtedy cudowna, a jak widze jeszcze zadbana to sama mam ochote podejsc do takiej kobiety i az przytulic jej brzuszek. To jest cos pieknego, ale niestety wiekszosc kobiet w ciazy odstrasza... Przeciez to zwykla rutynowa czynnosc umyc wlosy, zeby, mozna zalozyc ladne balerinki, zamiast starych rozklapcialych adidasow i juz jest o wiele lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz mieszkać w jakiejś
zapyziałej pipidówie, bo u mnie nie widze na ulicy nikogo w dresach - no, chyba że jest "dresiarzem" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cracya
nie każdy ciążę dobrze znosi i są różne wypadki i nie tylko ciężąrne chodzą zaniedbane nawet nie będąc w ciąży musisz czasami niespodziewanie wyskoczyć szybko z domu i mkniesz w dresach i rozmemłanym kucyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
ja w zaawansowanej ciazy miałam już tak wszystkiego dośc, ze naprawdę miałam gdzieś czy ubieram balerinki czy adidasy:) Stopy mi tak masakrycznie puchły, że dwa dni przed porodem chodziłam już w butach męża. A po porodzie zachwycałam się jakie mam piękne, małe stópki:):) Ale początek ciaży wspominam super! Mały brzuszek, fajne ubranie, makijaż. Niestety już w ósmym, dziewiątym miesiącu ciaży miałam problem, zeby z wanny wyjśc:):) Więc myślę, że jak babki są na końcu ciaży to "wizurek" jest ostatnią rzeczą o której myślą. Tak po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mala miejscowosc fakt, ale duzo jezdze po kraju i wszedzie takie widuje... A najwiecej w supermarketach. Nie ogarniam tego.... W tym cudownym stanie jest sie tylko 9 miesiecy i zamiast eksponowac swoje atuty kobiety po prostu zaniedbuja sie. jakies porozciagane sprane tuniki, przykrotkie spodnie... Czy to nie wyglada pieknie: http://www.droliwia.pl/wp-content/uploads/2012/02/odziez-w-ciazy-ubrania-ci%C4%85%C5%BCowe.jpg http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D20100518/imageexperts-ciaza-3-ok-155242_L.jpg Dwie przykladowe dziewczyny. na elegancko i na sportowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze koncowka ciazy jest juz bardzo ciezka, cialo puchnie, utrudnione ruch, ale tak optymalnie do 6-7 miesiaca kobieta wyglada cudownie. Umowilam sie z kolezanka w ciazy na zakupy. Jest w 6 m-cu. Zawsze zadbana, nie wysztafirowana jak lafirynda, ale dziewczyna delikatnej urody, skromna, delikatny makijaz, wlosy w kucyku, ale świeże, a jak zobaczylam ja zaczela sie zaniedbywac w ciazy to sama nie potrafie tego zrozumiec. Wczesniej pracowala na dwa etety i zawszy wygladala dobrze, a teraz nie pracuje, siedzi w domu cale dnie i nawet nie ma czasu umyc wlosow, czy pociagnac spierzchnietych ust pomadka? Mowi ze jej sie nie chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjklop
byłś kiedyś w ciąży? wymioty, mdłości, zaparcia, wypadanie plomb, ugniatanie pęcherza, nalana twarz, opuchnięte nogi, bóle kręgosłupa, bolace piersi i wyciekajace mleko... tak, to piękny stan, bo nosisz dziecko, ale fizjologicznie to nic przyjemnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie słyszy twojego
żeby umyć włosy, trzeba się pochylić nad wanną, a to jest dość skomplikowane przy zaawansowanej ciąży. Autorko - pogadamy na ten temat jak sama postanowisz być mamą. Dopadną cię wszystkie możliwe przypadłości ciężarnej kobiety i wtedy pogadamy co ci się wtedy będzie chciało, a co nie. Mogę się założyć, że najchętniej byś przespała 9 mieięcy w pobliżu wc :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cracya
brzuch nie pozwala Ci się schylać, a nie każdy ma w domu plytki brodzik jak masz wannę mycie włosów może być wyczynem, kąpiel zresztą też OCENIAJMY SIEBIE, A NIE INNYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale widze tez kobiety bardzo zadbane i podkreslajace swoj urok w ciazy. Umycie wlosow chyba nie jest niemozliwe skoro czesc kobiet potrafi o siebie zadbac. A wlosy mozna umyc lezac w wannie lub pod prysznicem, bo tak to napisalas jakby w ciazy kobieta sie nie myla tylko chylala nad wanna od czasu do zcasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gęsiareczka
Zgadzam się z autorką, ciąża nie zwalnia z faktu bycia kobietą. Sama urodziłam dwoje dzieci, a w ciąży starałam się wyglądać atrakcyjnie.Sam fakt, że mam wielgachny brzuch i spuchnięte stopy dołował mnie wystarczająco, żeby jeszcze straszyć ludzi na ulicy. Ale na porodówce dostałam opierdziel za pomalowane paznokcie...Ponoć nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie słyszy twojego
Są kobiety, dla których wygląd jest najważniejszy (tak jak ty) i takie, które niekoniecznie na to kładą największy nacisk w czasie, w którym chcą aby ten "błogosławiony stan" jak najszybciej odszedł w zapomnienie. I guzik je obchodzi jak wygladają ich włosy, kiedy latają co 5 minut do wc, przytyły 30 kg i czują się jak wieloryb czy hipopotam, a wszyscy w koło się gapią, krytykują, ale nie ustąpią miejsca w tramwaju czy w kolejce. Bo przecież tylko piękne, zadbane i młode kobiety się liczą w dzisiejszym świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowataa
jedne kobiety znoszą ciążę lepiej inne gorzej. Ja też miałam takie dni, ze po prostu NIE CHCIAŁO mi się umyć włosów- kiedyś nie do pomyslenia. Dlatego myślę autorko, że skoro nie byłaś w ciazy to naprawdę tego nie zrozumiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Sama właśnie szukałam w necie, żeby przekonać się czy inni też tak mają. Jestem w ciąży i własnie to jest okropne ale... NIC MI SIE NIE CHCE. dziś nawet nie poszłam na kurs, nie ubrałam się i nic nie zrobiłam w domu. Spędziłam caly dzień (oprócz chodzenia do wc :) ) na kanapie. I wiecie co? Mam wrażenie, że od rana minęło ewentualnie 3 godziny. To nie pierwszy dzień kiedy tak robie. A jesli już wychodze, to na kurs i potem z powrotem do domu i znów do łóżka. I to prawda, wcześniej dla mnie to też nie było do pomyślenia jak widzialam koleżanki w ciąży które ubierały sie byle jak, nie dbały za bardzo o siebie. Teraz świetnie to rozumiem. Każdy też inaczej ciąże przeżywa. ja np nie mam żadnych głupich zachcianek typu śledź i nutella, za to hormony doprowadzają mnie do skraju wytrzymalości psychicznego. Ciągle tylko płacze albo dostaje napadów złości (dosłownie) o byle co i nie da się tego powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×