Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klaudz89

dofinansowanie/dotacja na wlasna firme

Polecane posty

Witam. Mam pytanie odnosnie dofinansowania/dotacji. Mieszkam obecnie w Hamburgu i mam zamiar wrocic do Polski i otworzyc wlasna firme. Czy ktos z was orientuje sie jak wyglada staranie sie o dofinansowanie na firme? Wiem, ze jedne z dotacji dostaje sie z Urzedu Pracy, ale tylko wtedy kiedy jest sie zarejestrowanym przez pol roku jako berobotny, co w moim przypadku jest niemozliwe, poniewaz mieszkam za granica. Bardzo prosze o odpowiedz tych, ktorzy starali sie o takie dofinansowanie lub maja o tym pojecie. Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli sie nie myle to na dofiannsowanie w wyokosci 40 tys. z PUP maja szanse ci, ktorzy nie sa zarejestrowani jako bezrobotni, np. pracuja na etacie (dla bezrobotnych dofinansowanie wynosi chyba 16 tys. zł.), tylko tutaj w opcji dla niebezrobotnych procedura kwalifikacji biznes planow odbywa sie poprzez takie instytucje posredniczace, inne dla kazdego regionu, kazda z nich dedykuje jakie wsparcie dla jakiej grupy docelowej, ma inne kryteria wiekowe itp., i to one szkola, oceniaja i kwalifikuja wnioski do dotacji, w PUP powinna byc dostepna lista tych instytucji.. sa jeszcze dotacje dla firm, ktore juz prowadza dzialanosc gosp. np. krocej niz 2 lata a nie mniej niz 6 miesiecy, lub powyzej 2 lat, dystrybucja tych srokodow pochodzi z Regionalnych Programów Operacyjnych, kazde wojewodztwo ma swoj program, a w regionie naborem i ocena wniosków zajmuja sie rowniez rozne instytucje, zwykle jakies centra przedsiebiorczosci, agencje rozwoju... najlepiej sie dowiedziec co kto dokladnie w depertamencie/wydziale obsługi przedsiebiorcy danego urzedu miasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monolacola
Mogę Ci pomóc jeśli chodzi o dotacje z PUP bo sama się o nią ostatnio starałam. Najprościej będzie jeśli wejdziesz na strone int swojego urzedu i zobaczysz czy jerst w tej chwili nabór wniosków na dotacje. Jeśli hjest to pobierz i przeczytaj regulamina wtedy dowiesz się dla kogo jest taka dotacja (bo sa rózne programy, raz jest dotacja dla młodych, raz dla starszych i takie tam). W moim przypadku musiałam byc zarejestrowana jako bezrobotna, ale wcale nie pół roku. Rejestrowałam sie w połowie stycznia a wniosek o dotacje złożyłam pod koniec stycznia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monolacola
a i jest to 18 tys nie 16:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×