Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nastusiaelo

Becikowe 2012

Polecane posty

Witam mam pytanie do mam ktore w tym roku dostawaly becikowe a mianowicie chodzi o to ze jesli pobiera sie swiadczenia rodzinne to z Mops-u przysluguje 1000zl becikowego a czy z urzedu miasta dostaje sie drugie bez wzgledu na dochody tzn wedlug tej nowej reformy czy to jest tylko jedno ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziś odebrałam becikowe
drugi tysiąc należy się rodzinie jeżeli jej dochody nie przekraczają 504 zł na osobe w rodzinie , a trzeba to udokumentować zaświadczeniem z Urzędu skarbowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
jeśli miasto wypłaca swoje becikowe to można łącznie otrzymać 3tys. zł. 1-becikowe ogólne, 2-becikowe dla biednych 3-becikowe samorządowe. opcja ost. jest niezależna od dochodów. zmiany póki co nie weszły jeszcze w życie więc nie ma progów dochodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrrrrrrrr
ja wniosek na becikowe składałam w marcu i musiałam przedstawić zaświadczenie o dochodach dokładnie 504 zł nie mogło przekraczac na osobę by otrzymać ten drugi tysiąc .......ale pierwsze słyszę o trzecim tysiącu...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becikowe samorządowe jest tylko w niektórych miastach, ale przeważnie bez względu na dochody, w Krakowie każdy dostaje 2000 zł. na dziecko. A co do becikowego z MOPS-u- tu nie ma znaczenia że bierzesz tysiąc złotych tego państwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja pobieram rodzinne tak wiec gdy poszlam zlozyc podanie o rodzinne na 2 dziecko bo niedawno urodzilam dostalam dokumenty na becikowe 3 str zeby wypelnil lekarz dzis moja mama byla w urzedzie miasta zeby zapytac o to 2 to jej powiedzieli ze becikowe wyplaca tylko mops czyli z tego by wychodzilo ze i biedni i bogaci dostaja po 1000zl ( ze tak to okresle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
no póki co to becikowe jest dla wszystkich. mają wejść zmiany z progiem dochodowym 85tys. ale z tego co czytałam zostało to już oprotestowane gdyż takie podejście jest niesprawiedliwe gdyż nie bierze się kompletnie wysokości dochodu na osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja cię przepraszam ale
W niektórych miastach są 3 becikowe. Jedno dostaje każdy z automatu, drugie samorządowe- w zależnosci gdzie mieszkasz np. w krakowie wiem że dają. trzecie jeżeli dochód nie przekracza ileś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki123
a z urzędu skarbowego pit za jaki rok jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
nie wiem czy mi się dobrze kojarzy ale to nie ma być pit a zaświadczenie o dochodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki123
ale za jaki okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Nicki
PIT za 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki123
dzięki córka ma za 2 tyg rozwiązanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
ale czego nadal nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
becikowe i dodatek za urodzenie dziecka dla osób pobierających zasiłek wypłaca mops. w czym tkwi jeszcze dla ciebie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
u nas i to podstawowe becikowe też wypłaca mops. idź do mopsu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka25
jak będzie wyglądała kwestia podwójnych becikowych od stycznia, orientujecie się? Bo od stycznia już będzie to pierwsze becikowe uzależnione od zarobków: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/becikowe-wedlug-nowych-zasad-od-2013-r-prezydent-podpisal-zmiany.html co prawda próg jest wysoki - prawie 2 tys. na głowę, ale jednak. Czy w związku z tym będzie jeszcze to drugie becikowe, i czy próg dochodowy się tam jakoś zmieni? z góry dzięki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×