Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość JaSięPytam

Nitki w oku! ;/

Polecane posty

Gość JaSięPytam

Witam mam male pytanko, ktore mnie zastanawia...bo czasami cos mnie drażni w oku, pozniej jak podejde do lusterka i w nim "pogrzebie' to wyciągne taką jakby niteczke białą...nie wiem co to jest, od czasu do czasu mi sie to zdaza i zaczełam sie martwic, bo jestem hipochondryczka...któras z was tez tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaSięPytam
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaSięPytam
ma ktoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę, że
to pewnie włókienko z odzieży, może masz coś kosmatego w swoim otoczeniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany boskieeeee
sokro sibie wyckiagasz z oka niteczkie to są ro najnormalniej w swiecie nicienie (pasożyty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze to po prostu pozostalosci z wacika??? a ty panikujesz! jesli nie, to chyba chan-ka ma rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brbrbr
Nie panikujesz... Ja też mam coś takiego, wiem o czym mówisz. Nie są to żadne nitki z ubrań, ani tym bardziej pasożyty (?!). To są takie białe lub przezroczyste rozciągliwe nitki, coś a'la ropa? Męczy mnie to od ponad roku. Do tego stopnia mi to czasem przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, że muszę je wyciągać dosłownie co chwilę. Potem oko jest czerwone i piecze od tego ciągłego tarcia. Byłam z tym u okulisty, który stwierdził, że jest to jakieś zapalenie. Dał antybiotyk w postaci kropel, ale nic to nie pomogło niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dokładnie to samo najpierw antybiotyki potem krople na alergię trwa to już prawie rok mam dosyć nitki w oku - głównie prawym - białe rozciągliwe cieniutkie niteczki - bardzo drażnią oko. Przechodzi na parę dni a potem znowu byłam u kilku okulistów nikt mi nie pomógł napiszcie czy wam się udało i co pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, te niteczki to prawdopodobnie nicienie - pasożyty, których należy się pozbyć odpowiednim leczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też tak mam od ponad roku...i żadne krople nie pomagają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też to mam juz ze dwa lata i nie wiem co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest zapalenie spojowek!!!!!na 100% mialam to swinstwo.poszukaj w necie o metodach leczenia (domowe sposoby)Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dokładnie to samo, okulista dał mi jedynie kropelki ale uznał, że to reakcja alergiczna natomiast nitki występują cały czas bez względu na porę roku i miejsce w jakim się znajduję :) Nie jest to zapalenie spojówek ponieważ większość "z nas" nie ma problemów z zaczerwienieniem i pieczeniem - uwiera nas wydzielina w kształcie rozciągliwej nitki. Wydawało mi się, że to wynik przesuszonej spojówki natomiast żadne krople a wypróbowałam już wszystkie bez recepty i kilka przepisanych przez okulistów i nic. Żaden specyfik nie jest w stanie zniwelować objawów, rozpuścić nitek ani ulżyć gdy już oko jest czerwone i napuchnięte po tarciu ręką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że temat stary, a porad jakoś brak :/ Mam to od lutego. Najpierw lekarz rodzinny leczył mi to jako zapalenie spojówek (Torbex - maść i krople). Nie pomogło. Potem alergolog jako reakcję alergiczną (4 miesiące na kroplach Nolodon). Nie pomogło. Teraz zostałam skierowana do okulisty. Dostałam jeszcze inną maść z antybiotykiem i krople. I czekamy 2 tygodnie na efekty. Przy okazji lekarz rodzinny dał mi skierowanie na wymaz z oka - może to da wreszcie jakiś sensowny wynik i diagnozę? Oby! Pozdrawiam wszystkich borykających się z tą upierdliwą przypadłością!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam to samo od ponad roku.okulisci leczyli mnie na zapalenie spojowek, lecz zadne krople ani antybiotyki nie pomogly. a odpowiedz to SARKOIDOZA oka.niestety strasznie dziwna choroba,moze zaatakowac pluca,oczy,serce,skore,praktycznie kazdy narzad.jak pojdziecie do okulisty niech zbada was w tym kierunku.ja niestety sam dowiedzialem sie o tym niedawno i tez bede sie dopiero z tego leczyl.niestety nieleczenie,moze doprowadzic do slepoty.a sama SARKOIDOZA jest to choroba,autoagresywna,tzn ze organizm sam sobie szkodzi,nie wiedziec dlaczego.jesli obejmuje pluca,tworza sie guzki,jesli oko to robia sie male bomble lub wlasnie takie ropne biale nitki w dole oka,pod dolna powieka.jesliktos sie z tego wyleczyl niech da znac bo tez jestem bardzo zaniepokojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te białe lub bezbarwne "nitki# w oku, to skutek uboczny zespolu suchego oka. Nie jest to nic groźnego, jednak nalezy uzywac kropel nawilzajacych (np. hyal drop) i pojsc do okulusty by rizpoznac przyczyne ptoblemu. Moze to byc zwiazane ze zmiananu hormonalnymi, przyjmowana antykoncepcja doustna, badz zwykly efekt ciaglego wpatrywania sie w ekrany wszelkiego tupu ( komputer, tv, telefon). udowodniono ze mruganie wtedy jest ograniczone a oko sie przesusza. pilecam poszukac informacji na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest nuzeniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo, od urodzenia (18lat) to jest tylko do leczenia chwilowego - operacja, niestety się nawraca.. w ciągu 18 lat miałam 6 operacji, a raczej można nazwać to zabiegiem bo zamrazają i wycinają. Szykuje się na następną i mam nadzieję że znowu będzie spokój przez jakiś czas. Wystarczy traficna dobrego okuliste. Polecam prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo, od urodzenia (18lat) to jest tylko do leczenia chwilowego - operacja, niestety się nawraca.. w ciągu 18 lat miałam 6 operacji, a raczej można nazwać to zabiegiem bo zamrazają i wycinają. Szykuje się na następną i mam nadzieję że znowu będzie spokój przez jakiś czas. Wystarczy traficna dobrego okuliste. Polecam prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest nic groźnego, alergiczne.. pies, kot a nawet kurz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Witam ja też borykam się z tym problemem od wielu lat.( prawdopodobnie od dzieciństwa . Byłam kiedyś  z tym problemem u okulisty i powiedział ,że to nic takiego ,żebym tylko zwykłe kropelki nawilżające stosowała . Poza tym to nie jest od zapalenia oka, bo oprócz tych" niteczek" ( cieniutkich biało- przezroczystych jakby z ropy ) nie mam żadnych objawów zapalenia i mam dobry wzrok, ale to jest bardzo uciążliwe.  Czytałam o pasożytach oka i podejrzewam , że to może być objaw bytowania jakiś pasożytów oka np nużeńców, lub ta choroba o której ktoś wcześniej wspomniał - sarkoidoza oka. W każdym bądź razie ,nic mi do tej pory nie pomagało ani z leków,  ani kropelki.  Zaczęłam pzemywać oczy naparem z wrotycza i genialnie zadziałał.  Po przemyciu i płukaniu oczu poschodziło mi bardzo dużo "nitek " i długi czas miałam spokój wiec stosuje go teraz codziennie zapobiegawczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sprawdzcie sobie w google "mucus eye fishing syndrome"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam to samo, wiem tylko tyle że antybiotyki na to nie pomogą i że to nie jest od suchego oka. To reakcja alergiczna, najprawdopodobniej spowodowana nużeńcem, on może robić długo spustoszenie i ciężko go wyleczyć. Od kilku dni próbuje chusteczek na tego dziada, na własną rękę oczywiście i biore softacort (steryd przeciwalergiczny) dam znać czy coś sie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata

mój brat to miał,okulista mu przepisał jakieś krople w ulotce pisało o efektach ubocznych że można nawet wzrok stracić i nic nie pomogły. A wyleczył to siemieniem lnianym, gotuje się 5 min. i takim kleikiem kilka razy dziennie przemywać oczy i tak zostawić, nie zmywać. i dodatkowo można pozbyć się zmarszczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze temat byl zakladany juz dawno temu, ale mam to samo. Moze ktos jeszcze sie z tym spotkal i sie wyleczyl? Moze autor trafil na jakiegos lekarza ktory mu pomogl??? Czy cos pomaga? Bylam z tym u okulisty dal krople i g...no pomoglo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.04.2019 o 00:54, Gość Gość napisał:

Witam ja też borykam się z tym problemem od wielu lat.( prawdopodobnie od dzieciństwa . Byłam kiedyś  z tym problemem u okulisty i powiedział ,że to nic takiego ,żebym tylko zwykłe kropelki nawilżające stosowała . Poza tym to nie jest od zapalenia oka, bo oprócz tych" niteczek" ( cieniutkich biało- przezroczystych jakby z ropy ) nie mam żadnych objawów zapalenia i mam dobry wzrok, ale to jest bardzo uciążliwe.  Czytałam o pasożytach oka i podejrzewam , że to może być objaw bytowania jakiś pasożytów oka np nużeńców, lub ta choroba o której ktoś wcześniej wspomniał - sarkoidoza oka. W każdym bądź razie ,nic mi do tej pory nie pomagało ani z leków,  ani kropelki.  Zaczęłam pzemywać oczy naparem z wrotycza i genialnie zadziałał.  Po przemyciu i płukaniu oczu poschodziło mi bardzo dużo "nitek " i długi czas miałam spokój wiec stosuje go teraz codziennie zapobiegawczo.

Cos ci pomoglo? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to brzmi jakbyście mieli po prostu nużeńca, są na to kosmetyki specjalistyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×