Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestemmama

Szkoła publiczna czy prywatna?

Polecane posty

Gość jestemmama

Nadszedł czas wybrać gimnazjum dla mojego syna. Słyszałam wiele opinii na temat szkół prywatnych i wciąż nie mogę się zdecydować. Czy posłanie tam dziecka niesie za sobą na tyle duże korzyści, że warto zapłacić? Jakie jest wasze zdanie? Mieszkamy w Warszawie i interesują nas placówki na terenie całego miasta. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 dzieckow mam
Moje dzieci chodzą do prywatnych szkol, kiedys przedszkoli rowniez prywatnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 dzieckow mam
prywtane roznią sie tym ze ucznia baardzdziej podmiotowo traktują a nie przedmiotowo jak numerek w dzienniku i nic wiecej.Bardziej nauczyciele ucznia traktuja jak czlowieka z szacunkiem,przynajmniej u moich dzieci w szkolach tak jest, w przeciwienstwie do mojej siostry dzieci gdzie chodza do publicznych szkol i to co opowiadaja to mi sie w pale nie miesci.Zdecydowanie widze wielka rownice w panstwowych a prywatnych, conajmniej pod wzgledem traktwoania uczniow.W prywatnej szkole rodzic ma wieele do powioedzenia co mu sie nie podoba i nauczyciel to respektuje,uczniem jest traktowany zgodnie z szacunkiem, w panstwowej szkole nie ma mowy o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 555####
moja córka właśnie kończy prywatne gimnazjum i ja Bogu dziękuję, za tę szkołę, w publicznym gimnazjum znikła w tłumie, zaczęły się ucieczki, fajki itp w kwietniu 2 lata temu ją przeniosłam z dnia na dzień-> da się :) niestety biedna jak mysz jestem, bez alimentów, ale napisałam podanie do dyrekcji i płacę 230 zł, w wakacje także w nowej szkole klasy 12 osobowe, no teraz max 20 inny system nauczania, uczą się na lekcji a nie w domu, w domu to se może rysunek zrobić, albo przygotować jakiś referat kilkustronicowy teraz młoda nie ucieka, jest zauważana w klasie, wyszły jej zdolności językowe nie wiem jak tam warszawskie szkoły - ale tu na zadupiu ja nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwefew
To zależy jakie potrzeby i możliwości ma twoje dziecko. Jeśli przyda mu się wysoki poziom nauczania w szkole, to sprawdź rankingi szkół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitiket
Ale wy glupoty gadacie. Chodzilam do prywatnego gimnazjum i nigdy w zyciu!!!! Liceum wybralam juz normalne publiczne i zaluje 3 lat w gimnazjum. W ogole nie ma porownania. To w szkole prywatnej robia sobie co chca, nikogo nie interesowalo ile sprawdzianow mam w tygodniu, a ile moge regulaminowo miec. Wszyscy mieli to gdzies. W publicznym liceum nie ma miejsca na takie rzeczy! Juz pomijam ze w prywatnym gimnazjum nie bylo mowy o pomalowaniu paznokci, czy lekkim makijazu, ba nawet bluzki i spodnie byly nie takie! Do podstawowki chodzilam publicznej i rownie milo wspominam. Ja swojego dziecka nie wysle do prywatnej szkoly. Jestem w 2 klasie liceum, wiec mam rozeznanie aktualne. Kto sobie wymyslil te traktowania przedmiotowe w publicznych szkolach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitiket
A czym sie rozni prywatna od publicznej? W publicznej fajki i piwo a w prywatnej to juz narkotyki i drozsze trunki. Dzieci z prywatnych szkol potrafia sie niezle zabawic, a zapracowani rodzice nawet nie maja pojecia. I przede wszystkim, w prywatnej szkole nie ma takiego czegos jak poziom. Bynajmniej tam gdzie ja chodzilam nie dalo rady nie zdac (szkola ponoc naj naj najlepsza) . W publicznej szkole sie nie opierdzielaja, jak nic dzieciak nie umie to powtarza i tyle. A prywatna moim zdaniem produkuje idiotow. Zobaczysz jakie twoje dziecko bedzie szczesliwe, ze prywatna, wkoncu zrobi sie plakacik i prezentacje i same 5. Jedynym plusem jakim moze byc dla rodzica to ogromna inwigilacja ucznia. Pomijam ze moje prywatne gimnazjum laczone bylo z lo. Raz sie nie poszlo na jedna lekcje i odrazu telefony, ze wagary, albo ze sie zle stanelo, no telefony o wszystko. Niestety jak tam jest w gim, do w lo dzwonia w sprawie pelnoletnich ludzi do rodzicow , ale to juz marginesem. Ja nie polecam prywatnych szkol. Poslij swoje dziecko do normalnej szkoly. Jesli jest madre nie wpadnie w zle towarzystwo - ono jest wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitiket
No tak, ja z wlasnej. Sama bardzo chcialam isc do tej szkoly, a po jednym polroczu blagalam rodzicow zeby mnie przeniesli - niestety nie chcieli. Moja radosc nie zna nadal konca , ze chodze do normalnej szkoly. To rodzicom sie wydaje, ze zle towarzystwo to tam gdzie publiczna szkola... Ono jest wszedzie naprawde. Z reszta chyba o to chodzi, zeby dziecko nauczylo sie zycia z ludzmi i asertywnosci. Jak ma zapalic fajka to zrobi to kiedy bedzie chcialo. Po prostu gimnazjum to najgorszy moment w zyciu kazdego czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram. w prywatnych to cuda sie dzieja. ze co?ze niby elita tam chodzi?i ze wychowanie lepsze w szkołach?! ha ha ha ha dobre sobie! burdel na kółkach i demoralizacja! seks & drugs!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitiket
Ja pamietam doskonale:) kolezanki z publicznych browara pod blokiem w krzakach , a ci w mojej ojoj imprezy do rana, zgony, narkotyki wszystko. Musisz rozmawiac z dzieckiem. Gdy wejdzie w dorosle zycie nie zaplacisz mu, i nie bedzie wszedzie szanowany. Po co sa publiczne szkoly? A jak dzieciak chce sie uczyc to nauczy sie wszedzie. Lepiej te pieniadze z gimnazjum odlozyc na studia; wtedy sie przydadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uczę w szkole prywatnej i w
państwowej. Na pytanie, czy warto należy odpowiedzieć uprzednio zastanawiając się co jest dla Was kryterium tej wartości. Z poziomem w prywatnych szkołach jest różnie, bo często jest tak, ze rodzice z każdą rzeczą wpadają na skargę - bo dlaczego ich syn nie ma wzorowego, fakt, ze pobił kolegę, ze ten w szpitalu wylądował nie jest dla nich wystarczającym wyjaśnieniem. Owszem, klasy są mniejsze, ale często to taka bananowa młodzież - ucząc się żyć wyłącznie w luksusie i mają roszczeniową postawę. Sprawdź dobrze szkołę czy ma dobre opinie, wysoki poziom, czy tylko wysokie czesne i ładne klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbina33
mój syn kończy właśnie prywatne gimnazjum Meridian - jesteśmy bardzo zadowoleni i na pewno zostaniemy w liceum w tej szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammatia
Moje dziecko właśnie wybrało państwowe gimnazjum w centrum miasta - świetna opinia, dzieci trojga znajomych zadowolone na maksa z uczęszczania, koleżanka tam uczy. Mam dokładne rozeznanie od strony tych dzieci i ich rodziców. Dobra wspólpraca z sensownymi nauczycielami, dużo imprez edukacyjnych, wycieczek po całej Polsce. Nie ma mowy o naciąganiu, żadnego "piertolenia" na zebraniach. Nie ma narkotyków i chlańska, bananowej wesołej młodzieży także. Nie Warszawa i może dlatego. Polecam państwowe stojące wysoko w rankingach, ale tych"pantoflowych" także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia19
W przypadku mojej córki również wybraliśmy prywatne gimnazjum. Z mojej perspektywy też jest lepiej - można wszystko bez problemu załatwić, dziecko nie wyczuwa takiej różnicy zapewne, ale ja płacę i traktują mnie jak klienta. A moje dziecko jest zadowolone i to jest dla mnie najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemmama
Tak jak się spodziewałam - opinii jest tyle ile dyskutujących. To dobrze - mogę sama ocenić na czym mi najbardziej zależy. Balbina33 - nigdy nie słyszałam o tej szkole, mogłabyś napisać coś więcej? Właśnie - może skoro już opisujecie swoje doświadczenia, może napisalibyście o których szkołach mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbina33
w szkole Meridian jest wielu dwujęzycznych uczniów i obcokrajowców co sprawia, że w naturalny sposób dziecko uczy się angielskiego. A z tego co widzę to wszystkie próbne egzaminy gimnazjalne zdaje z bardzo dobrym wynikiem. Już nie mogę się doczekać jak mu pójdzie na końcowych testach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk14
ja chodzę do 2 klasy gimnazjum w Meridian i najbardziej sobie cenię atmosferę i wyjazdy ;) wiadomo, że poza tym jest sporo nauki, ale daję radę - wiem, że nie zginę w tłumie 30-osobowej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemmama
Ok, to brzmi nieźle. Z tego co widziałam na www.meridian.edu.pl to 12 maja są dni otwarte i chyba się tam wybierzemy. A co z innymi szkołami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orffeuszka
I bardzo dobry wybór, na pewno sama zobaczysz po swoim dziecku i tez sama bedziesz widziała jaki pozytywny wpływ na niego ma takie gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delllicja2
No właśnie, jest dokładnie tak jak napisałyscie, bo jednak taka szkoła ma o wiele wiecej zalet i na pewno zupełnie inaczej podchodzi sie do naszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice dali mi wolną rękę co do wyboru gimnazjum. Uczyłem się w podstawówce bardzo dobrze i właściwie wszystkie gimnazja w Lublinie stały przede mną otworem. Wiele nasłuchałem się opowieści zarówno od rodziny, jak i od znajomych (którzy mają znajmych w prywatnych gimnazjach) jakie to prywatne gimnazja są złe, że snobizm, że tylko kasa się liczy. Właściwie w Lublinie jest tylko 1 czy 2 publiczne szkoły, które mają choć zbliżone wyniki niż prywatne. O ile podstawówce przekleństwa słyszałem dość często, papierosy, no i częste były bójki, to w prywatnej szkole jest o niebo lepiek. Uczniami są normalni, fajni ludzie z normalnych, porządnych rodzin. Tak samo nauczyciele też są świetni; np. Przypomina mi się historia nauczycielki polskiego w publicznej ktorej znajomosc ortografii byla daleko mniejsza od mojej, a w prywatnej nauczyciele naprawdę ciekawie prowadzą lekcję. I klasy są 4 (a, b, c, d) po 20 osób max, to w publicznych jest a b c d e f g h i , czyli 9 klas równoległych po 30 osób. Bardzo się cieszę, że wybrałem prywatne gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaf_kovvalski
Czasami jednak trzeba podjąć decyzje za dziecko, wiec tutaj zgadzam sie z przedmówcami ze jednak to my rodzice powinniśmy sami wybrać odpowiednie gimnazjum dla naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym w życiu nie chciała chodzić do prywatnej szkoły, moja koleżanka chodziła i ma kiepskie wspomnienia, czuła się jak w klasztorze, nauczyciele non stop ją kontrolowali a uczniowie to typowe bananowe dzieci, które patrzyly się krzywo jak ktoś nie miał rodziców bogaczy. Poza tym ceniłam sobie wolność i nie potrzebowałam specjalnej uwagi nauczycieli. Co, wasze dzieci jakieś niepełnosprawne, przyglupie, czy co? myślicie, ze w takich szkołach nie ma demoralizacji? jak ktoś ma ogarnięte dziecko to nie wpadnie w złe towarzystwo. szkoła uczy nie tylko matematyki i historii, ale też życia, sztuki odmawiania, radzenia sobie z presją, niekoniecznie niańczeniem. A później takie dziecko pójdzie do liceum albo na studia i sie zdziwi, że nie jest takie "najlepsze" i "wyjątkowe" i ze nauczyciel nie ma dla niego tyle czasu. robicie z dzieci kaleki. Poza tym co to za przyjemnosć chodzić do jakiegoś dalekiego gimnazjum, podstawówki? nie lepiej z kolegami z podwórka? A już najbardziej nie rozumiem tego kultu w mniejszych miastach, to logiczne, ze w prywatnych szkolach w małych miastach poziom jest dużo niższy niż w zwykłych, tam każdego przepchną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy inaczej o takiej szkole decyduja rodzicie ale jesli podejdą do tego trzezwo to na pewno poślą dziecko do takiego prywatnego gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko jest w prywatnej i bardzo ,bardzo dobry byl to wybor.Jestesmy poza Polska,ale taka szkola jest tez w Warszawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobry wybór, na pewno sama zobaczysz po swoim dziecku i tez sama bedziesz widziała jaki pozytywny wpływ na niego ma takie gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zwolenniczką prywatnej edukacji. Moim zdaniem w państwowych szkołach klasy są za duże, materiał przeładowany. Moja córka chodzi tu http://www.maturamiedzynarodowa.pl/ i jesteśmy zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×