Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pitupitujakiestam

Czy rentę i pensję rozlicza się razem czy oddzielnie?

Polecane posty

Gość pitupitujakiestam

Generalnie dostaję rentę rodzinną ale w zeszłym roku przepracowałam 6 miesięcy na umowę o dzieło (czyli co miesiąc nowa umowa) i nie wiem czy rozliczyć to razem czy oddzielnie. Zosało 10 dni, zawsze ZUS się "sam" rozliczał z mojej renty (co miesiącp łacę 800zł podatku od zarobku 1400zł.. łatwo policzyć iel na rękę dostaję ;/) a teraz nie wiem czy mam oddzielnie rozliczyć się czy razem pensję i rentę. Nigdy nie pracowałam "legalnie" bo w tym kraju się nie da, ale teraz mi było potrzebne do CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozliczenia podatkowe
Wszystkie dochody rozliczasz razem. Do formularza wpisujesz w odpowiednie miejsce dochód z pracy i dochód z renty oraz resztę kwot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozliczenia podatkowe
Nie wiem, wcięło mój wpis. Wszystkie dochody odliczasz razem w jednym zeznaniu podatkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroplaczystejwody
ZUS rozliczał cię sam gdy miałaś tylko rentę,jeśli teraz masz oprócz renty inny dochód musisz rozliczać się sama na podstawie pit 11 wypełniasz pit 37 i rozliczasz się na jednym formularzu ,wpisując dochody w odpowiednim okienku - czyli renta w okienku renta poz.42,a dochód z pracy w okienku nr.45.(skoro zapłaciłaś tak bardzo wysoki podatek,możesz go odliczyć na dziecko / dzieci po ponad 1100 zł na jedno,pod warunkiem,że są to dzieci uczące się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitupitujakiestam
Myślicie że mam szansę na jakiś zwrot podatku? Jakby nei patrzećdwa razy płacę na to samo nie zmieniając progu podatkowego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozliczenia podatkowe
Tu nie ma co myślec i pytać. Wklep te dochody i odliczenia do programu komputerowego do rozliczania PITów i sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×