Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

giga28

Zdrowe i mało kaloryczne obiadki ????

Polecane posty

JAKIE ? czy pozostaje mi do końca życia żreć kurczaki tylko kurczaki ? Kurczak z warzywami , kurczak z ryżem itd itp monotonia totalna . Co ugotowac ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale nie takie zdrowe
Kurczaki są chude ale to nie znaczy, że zdrowe - pełne hormonów i antybiotyków. Mięso zupełnie bez smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego akurat kurczak? Jest jeszcze indyk, wołowina, ryby jeżeli już nie chcesz wieprzowiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
kurczaki nie sa chude ;) chudym miesem jest tylko piers kurczaka lu indyka. co do hormonow i antybiotykow, to tez jest wyjscie: kupujmy kurczaki ze zdrowej hodowli. a do tematu - zeby posilek byl niskokaloryczny ale jednoczesnie zdrowy, musi zawierac bardzo duzo warzyw i sluszna ilosc chudego miesa (najlepiej ryby lub owoce morze, nawet tlusta ryba moze byc bo to bardzo zdrowy tluszcz) lub kurza lub indycza piers. chuda wolowina okazjonalnie tez moze byc. troche oliwy i jesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam przepisy z tego bloga: http://dietetyczniesiostro.blogspot.com/ W sobotę na imprezę zrobiłam to: http://dietetyczniesiostro.blogspot.com/2011/11/selerowy-zawrot-gowy.html a do tego sos czosnkowo-koperkowy i myślałam,że sama będę to jadła a po 10 minutach wszystkie porcje zniknęły :) Zdrowy posiłek nie musi zawierać mięsa, można spożywać ryby czy też białko pochodzenia roślinnego np. soczewicę, fasolę, soję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
ryby to przeciez tez mieso ;) tyle ze zdrowsze od ptasiego i ssaczego miesa. a przepisy dietetycznej siostry :) bomba i w deche :) popatrzta sobie ludziki jak mozna zdrowo podjesc, a smacznie! juz sie czykuje do 'dorsza po czesku' :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielka333333
Możesz sobie zrobić np roladkę z piersi z kurczaka ze szpinakiem i zjeść to z gotowanym ziemniakiem i surówką. Fakt w roladzie, to też kurczak jest głównym składnikiem, ale trochę inny smak dodaje mu szpinak. Fajne urozmaicenie to jest. Ja jako tako szpinaku nie lubię, ale w takiej roladce smakuje to pysznie. Trzeba go tylko dobrze doprawić czosnkiem:) A czasem dla odmiany jem jakąś gotową sałatkę, na szybko kupioną w pobliskich delikatesach, lub krokieta, jednak wiadomo nie za często, ale póki co dieta taka mi dobrze służy i od czasu do czasu zjedzenie czegoś normalnego nie zakłóca spadku wagi. Na samym gotowanym na parze mięsie z kurczaka, nie wytrzymałam długo.. Na kurczaka z warzywami też już patrzeć nie mogę... O brokułach nie wspominam... W necie jest dużo fajnych przepisów na obiady dietetyczne, więc jak poszukasz coś jeszcze na pewno fajnego znajdziesz. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
na parze jest bez smaku. lepiej upiec z duza iloscia zdrowych, ziolowych przypraw i oliwa :) filety kurze, rybne, warzywa prawie wszystkie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×