Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnanasowaGalaretka

Dziwny mech na korzeniach kwiatka

Polecane posty

Gość AnanasowaGalaretka

Na korzeniach mojego storczyka "wyrósł" dziwny mech... Takie białawe coś :( Storczyk jest ok, kwitnie, ale niepokoi mnie to. Podlewam go do spodeczka raz w tygodniu, w ogóle nie leję wody na korzenie. A może to naturalne dla storczyków? A może coś trzeba zmienić w pielęgnacji, żeby to zniknęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie plesn
niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale na korzeniach napowietrznych, czy tych w doniczce? i jaki kolor mają korzenie robisz podstawowy błąd w podlewaniu storczyki podlewa się przez tzw zamaczanie trzeba obserwować korzenie, kiedy z zielonych zmienią barwę na srebrzystoszare(wtedy jest pora na podlewanie) wstawiasz doniczkę do większej miseczki/wiaderka co tam masz i zalewasz ją do 2/3 wysokości a nawet i dalej (tak, żeby nie zalać stożka wzrostu) i moczysz około 30 minut, po tym czasie korzenie się opiją i znowu przybiorą zielony kolor wtedy odsączasz doniczkę i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnanasowaGalaretka
Jeśli to pleśń, to co z tym zrobić? Czy to zniszczy kwiatka? Jest jakiś preparat żeby się tego pozbyć? Pojawiło się to na korzeniach napowietrznych. Ulotna chwila-dzięki za instrukcję jak podlewać. Od następnego razu będę tak dostarczać wodę storczykowi. Mam nadzieję, że nie zrobiłam mu krzywdy tym podlewaniem dotychczasowym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldonka1
Ja bym radziła zastosować jakąś odżywkę do storczyków np. Pokon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domowniczka1
Dobry jest ten Pokon, zastanawiam sie nad kupnem odzywki do storczyków...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×