Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

czy kwas foliowy łykałyście przed ciążą ?? Czy ktoś zaczął go brać dużo później?

Polecane posty

Gość gość
W zwykłym jedzeniu niestety kwas foliowy ginie dlatego lekarze zalecają dodatkowe przyjmowanie Folika, żeby zabezpieczyć dziecko przed wrodzonymi wadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bralam duzo wczesniej tylko ze ciaza planowana,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja łykam już ponad rok, bo wciąż odkładamy decyzje o pójściu na całość, ale na wszelki wypadek biorę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam długo przed ciąża chyba nawet rok i biorę cały czas.Obecnie jestem w 14 tyg ciąży, na początku 400, pożniej potwierdzona ciąza i dodatkowo witaminy z kwasem a od 12 tyg z 400 na 500 + witaminy z kwasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nathalie

u nas ciąża była planowana, z uwagi na to, że przez całe praktycznie moje życie byłam anemiczną, ginekolog zalecił mi suplementacje dużo wcześniej, bo z tak niskim kwasem foliowym zajście w ciąże było ryzykowne. Brałam wtedy mama dha premium+ bo ze wszystkich dostępnych supli na rynku on właściwie ma największą ilość tego kwasu w sobie, poza tym ma też dużo witaminy d i kwasy dha no i był za fajnie przystępną cenę. Przyznam szczerze, że fajnie mi podniósł wyniki, nie miałam żadnych problemów w trakcie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria

ja zaczęłam łykać kwas foliowy jeszcze przed ciążą jakieś 3 mc, w postaci suplementu mama dha premium+, gdzie oprócz właśnie kwasu foliowego był też magnez, jod i wita d3 i kwasy dha. Łykałam to równiez całą ciążę jak i przez okres karmienia piersią. Miałam bardzo dobre wyniki, nie łapały mnie nocne kurcze, nie wypadały włosy podczas ciąży jak i po, nastrój miałam wyrównany. Ja byłam bardzo zadowolona z tego preparatu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Ja w 1 ciąży kwas brałam przed zajściem, 2ga ciąża to wpadka kwas brałam jak dowiedziałam się o ciąży i córka ma rozszczep kręgosłupa stwierdzonych podczas tomografii. Dzięki Bogu na to na najniższym odcinku czyli chodzi, biega, nikt by nie powiedział że to ma. Genetyk mówiła że mamy dużo szczęścia np im wyżej rozszczep tym gorzej. 

Nie wiem czy brak kwasu to spowodował. Teraz jestem w 3 ciąży kwas brałam pół roku przed zajściem i z dzieckiem wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×