Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marija2222

czy to ciąża

Polecane posty

witam was! Mój problem polega na tym że bardzo chciała bym mieć dzidziusia... Ostatnia moja miesiaczka była okolo 19 marca i wygladała calkiem normalnie:) natomiast teraz zamiast normalnego krwawienia pojawiły sie plamienia jakies brązowawe czasami z domieszką krwi...Temperatura mojego ciała wynosi około 37 wczoraj wynosiła 37,4 strasznie bolą mnie piersi i mam powiekszone brodawki . miałyscie moze podobne zdarzenia w ciazy?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninnu
test zrób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninnu
nie miałam żadnych krwawień /plamień w ciąży ale każdy jest inny i jeśli podejrzewasz że może to ciąża (a skoro nie ma okresu tylko plamienie to możliwe) to najprościej zrobić test. w jakim sensie normalne? bo nie wiem o co ci chodzi? że plamienie w ciązy normalne czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprostu chodzi mi o to czy takie plamienia zamiast okresu sie zdarza w czasie ciazy jezeli kobieta nie jest pewna ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetete19901990
Podobno mogą wystąpić plamienia i dziewczyny mylą je z normalną @ a to ciąża. Zrób test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninnu
plamienia/ krwawienia moga wystąpić w ciąży ale większość z nich nie jest normą. dlatego zrób test a potem jeśli to ciąża umów się do gina. co do krwawień/ plamień mogą mieć różne przyczyny: "I trymestr Krwawienie pojawia się najczęściej w pierwszych miesiącach ciąży. Przyczyny mogą być różne: * Zagnieżdżenie się jaja płodowego. W drugiej połowie cyklu, w którym nastąpiło poczęcie, jajo płodowe zagnieżdża się w ścianie macicy. Wywołuje to czasem dość obfite krwawienie, które kobieta bierze nieraz za początek normalnej miesiączki. Nie ma ono wpływu na dalszy rozwój ciąży. * Choroba szyjki macicy. Przyczyną może być np. polip (niewielki wypukły fragment przerośniętej błony śluzowej) lub nadżerka. Krwawienie z tego powodu jest zwykle niewielkie i nie komplikuje dalszego przebiegu ciąży. * Termin miesiączki. Czasami pojawia się krwawienie w dniach, w których wypadałaby miesiączka, gdyby kobieta nie była w ciąży. Jest zwykle niewielkie i nie wpływa na dalszy przebieg ciąży. * Niedobory hormonalne. Najczęściej dotyczą progesteronu. Jeżeli lekarz podejrzewa, że to one są przyczyną krwawienia, zleca badanie poziomu progesteronu we krwi. Jeśli wynik potwierdza wstępną diagnozę, podaje leki „na podtrzymanie ciąży. W Polsce są to najczęściej Duphaston i Luteina zawierające pochodne progesteronu. Stosuje się je zwykle do 16. tygodnia ciąży. Nie stwierdzono, by miały one niekorzystny wpływ na dalszy rozwój dziecka niezależnie od jego płci. * Ciąża pozamaciczna. Mówimy o niej, gdy zarodek zagnieździ się poza jamą macicy, np. w jajowodach. Krwawieniu towarzyszą ostre, kłujące bóle podbrzusza (zazwyczaj z jednej strony), czasami także zasłabnięcia lub omdlenia. Ponieważ ciąża pozamaciczna zagraża zdrowiu, a nawet życiu kobiety, z takimi objawami trzeba się jak najszybciej zgłosić do lekarza. * Zaśniad groniasty. Mianem tym określa się przerost tkanek, z których wykształca się łożysko, uniemożliwiający rozwój zarodka. Diagnozę można postawić na podstawie badania USG. W tym przypadku konieczne jest wyłyżeczkowanie jamy macicy, leczenie szpitalne i dalsza opieka lekarska przez co najmniej rok. Na szczęście to powikłanie zdarza się bardzo rzadko. * Poronienie. Poronieniem nazywa się zakończenie ciąży przed 22. tygodniem. Można je podejrzewać, gdy krwawienie jest obfite (jak miesiączka lub bardziej), długotrwałe (powyżej trzech dni) i towarzyszą mu bolesne skurcze brzucha, uczucie ucisku w podbrzuszu, ogólnie złe samopoczucie. Przy podejrzeniu poronienia trzeba się jak najszybciej zgłosić do szpitala. Lekarz oceni sytuację i albo zrobi wszystko, by potrzymać ciążę (zaleci leżenie, leki rozkurczowe i hormonalne), albo - jeżeli krwawienie nie ustaje i nie ma szans na powstrzymanie poronienia - wykona zabieg wyłyżeczkowania macicy (w znieczuleniu). "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetete19901990
Autorko jak zrobisz to zdaj relację, ja bede trzymala kciuki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetete19901990
To ja tu poczekam :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetete19901990
Jeśli nie wyjdzie, to nie trać nadziei, bo czasem może być za wcześnie na test. Ale Twoje objawy są sugerujące ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko o jezu!!:D:D:D:D:D:D:D 2 na oby dwóch!!! tylko ze na jednym jest blada natosmiast na tym drugim juz znacznie bardziej widoczna....;D:D:D co za dzien nie ma to jak robienie testu na forum;D... tylko kurcze te plamienia mnie martwia to opewnie jest fałszywa miesiaczka slyszałam o czyms takim ... trzeba sie zapisac do doktorka;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetete19901990
O KURWA ! Jak się cieszę !!! Naprawdę :) :) :) Gratuluję Ci z całego serca. Czyli co... termin styczniowy pewnie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha nie mam zielonego pojecia;D:D:D::D nei znam sie na tym to moja pierwsza ciaza w sumie niegdy nie myslalam ze w ogóle nastąpi to juz:) ale sie ciesze!!:D:D:D normalnie nie wierze:P:P nie wiem co teraz robic dzoewnic do faceta czy przyjaciólki haha;D nie wiem powiem osobiscie;D mam nadzieje ze ta ala miesiaczka sie skonczy bede sie czuła pewniej;D:D normalnie kocham wszystkich dzisiaj;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetete19901990
Czytałam, że zdarzają się takie plamienia i nie są groźne. Zacznij brać kwas foliowy, umów się na wizytę do lekarza i dbaj o siebie. Nie mów im przez telefon bo będzie masakra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też Maria :)
Gratuluję! Powodzenia, oby wszystko było dobrze! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przez telefon nie ma co;D:D bo zawału jeszcze dostanie:D bo on wszystko bardzo przezywa;D a poza tym lepiej w 4 oczy;P kurcze nie wierze noo;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tetete19901990
Niesamowite :) :) :) Dostałaś najpiękniejszy prezent :D Jeśli można zapytać-ile masz latek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Gratulacje:) Ja też ostatni zobaczyłam magiczne II kreski:)Uczucie nie do opisania:) Mój ma dzisiaj urodziny i jeszcze nic nie wie:)Mam uszykowane malutkie skarpeteczki i pozytywny test:)Myślę,że to będzie najlepszy prezent:) Jeszcze raz gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninnu
no proszę -widzisz zamiast pytać na forum trzeba było od razu robić test. :) umów się do lekarza jak najszybciej bo trzeba koniecznie sprawdzić skąd te plamienia i krew. na podgląd dziecka jest jeszcze zbyt wcześnie ale tych plamień nie można bagatelizować. Powodzenia życzę i spokojnej ciązy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki- jak czytam to jak opisujesz swoją radość to aż buzia sama się cieszy:-D gratuluję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ja nie wiem!!!
10:20 jeszcze pisała a 10:26 już test robiła.Nie wydaje wam się to za szybko?Mieszkam koło apteki mam po 2 stronie ulicy ale 6 minut to krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×