Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Motivanda

Ćwiczenia dla szczupłej

Polecane posty

Jak ćwiczyć, aby tylko ujędrnić ciało, bez chudnięcia? Chodzi głównie o posladki, brzuch, plecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilekjj
Siłowo, z dużą ilością białka w diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cwiczenia
Masz dostep do jakiegos sprzetu, czy raczej nie? Napisz czym dysponujesz to pomyslimy. www.osilowni.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Nie wiem tylko, co to znaczy siłowo? Ma to związek z ilością powtórzeń i siłą obciążenia? Nie dysponuję konkretnym sprzętem, mam skakankę, hulahop, buty do biegania itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieche
to czym dysponujesz właśnie jest dobre do chudnięcia więc to odstawiamy. Możesz wykorzystać do ćwiczeń siłowych coś co masz w domu na pewno. Ja zaczynałam od dwóch butelek 1,5 l na ćwiczenie rąk, pleców, nóg ,klatki piersiowej. możesz na tej stronie pozaglądać w zakładki i zobaczyc jak się ćwiczy z hantlami i tak samo robić z butelkami http://www.kulturystyka.pl/atlas/ Siłowo na brzuch ćwiczysz brzuszki, proste skośne, nożyce, podnoszenie nóg do góry, podnoszenie tułowia do góry, na ręce poza ćwiczeniami z butelkami można robić pompki, męskie damskie, na futrynie, na ścianie. Dobre nie tylko na ręce ale tez na klatkę piersiową i na plecy. przysiady, jak już trochę poćwiczyć możesz próbować robić z butelkami a potem z czymś cięższym, ja próbowałam z wypchanym plecakiem ale musiałam się trzymać krzesła żeby nie polecieć do tyłu. jak masz schody to wchodzenie po schodach po 2 stopnie, tak samo mogą byc wykroki w przód i w tył. http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp ćwiczenie 9 i 10 martwy ciąg jest dobry. Jest chyba 4 rodzaje tego ćwiczenia ale trzeba najpierw poćwiczyć na sucho zanim się weźmie obciążenie i dobrze opanować technikę. Na wyżej podanej stronie jest ćwiczenie 16. ja osobiście preferuję martwy ciąg na ugiętych nogach. To ćwiczenie potrafi ćwiczyć wiele partii na raz uda pośladki, plecy, brzuch, ręce. Acha i moim pierwszym obciążeniem przy tym były dwie butelki 5 l. można też wykorzystać kawałek gumy, albo starą rajstopę cokolwiek co się rozciąga. Związać sobie tym nogi i próbować robić wymachy, w przód, w tył, w bok. Możesz też ćwiczyć rozciąganie. Oczywiście tez nie musze chyba pisać że każde ćwiczenia zaczynasz od rozgrzewki. Co do ilości powtórzeń to jak zaczynasz to zacznij od 10 powtórzeń i spróbuj 3 serie, jak nie dasz rady to może być jedna na początek, a jak nie dasz rady 10 to zrób ile możesz. Potem będzie coraz łatwiej. Możesz zwiększać obciążenie jak juz będzie ci lekko machać na tym co masz, to próbuj zwiększyć obciążenie. Warto później zainwestować w sprzęt chociażby w jakieś hantle regulowane najlepiej, bo nimi można ćwiczyć prawie wszystko. Ale jak nie chcesz to zawsze butelki można zasypać piaskiem i będą cięższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×