Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakie efektyy

głupie pytanie....., o bazylie :D

Polecane posty

Gość jakie efektyy

no bo kupiłam w doniczce 1 raz i co mam obcinac listki ? tak ciach rach :D one odrosną ? czy mam sie jakos cackać ? :D powiedzcie niedouczonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podskubywac listki
podlewac,i nie powinna stac w pełnym sloncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udedecsz
raczej nie odrosna....uzywasz listkow do potraw , i jak zostana same lodygi to doniczke wywalasz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sikoreczka z pudełeczka
ja kupilam kiedys bazylie w carefourze i mi zdechła. troszke jej zuzylal ale nie rosla i zwiędla, zielona wilgotna, zwiędła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na samym czubku
jak zaczynją pojawic sie new listeczki-uszczyp to...roslinka sie rozkrzewi bedzie dorodniejsza ja nawet potem w grunk przesadzam i chwile produkuje listki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie efektyy
ale jak uszczyp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajkja
Ja tam wolęsuszona bazylię,bardziej aromatyczna. Ta świeża to dobra na dekorację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świeża jest bezkonkurencyjna :) ale nie jakieś g... z marketu, które nie dość, że nie ma aromatu, to za chwilę wam uschnie, tylko normalna, wychodowana sobie w doniczce/ogródku roślinka. te marketowe zawsze usychają, bo są pędzone jakimiś podejrzanymi środkami i trzymane w szklarniowych warunkach przy soecjalnym świetle, a te folijki, w które są owinięte są po to, żeby nie było widać, że ich gałązki chylą się ku upadkowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak obrywac
listki z ziół, np.bazyli, oregano czy lubczyka?jakos od góry zrywac czy zrywac te rosnace od dołu?i czy tylko listi sa jadakne czy takze łodyzki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubczyk rośnie w rozecie, czyli liści się nie skubie, tylko urywa całe zewnętrzne gałązki bazylie rośnie z łodygi, więc się rozkrzewia, można urywać poszczególne liście, można tez urwać górną część rośliny, z węzłów poniżej wyrosną nowe łodyżki (oczywiście mówimy tu o roślinach trzymanych w odpowiednich dla nich warunkach) oregano można urywać jak bazylię, rozkrzewi się jadalne jest wszystko, i liście i łodygi ale liście są miękkie, można je jeść bezpośrednio, a łodygi twarde i łykowate, więc można je dać np. do gotowania, ale potem wyciągnąć i nie jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×