Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewka oczna

Pytanie o soczewki

Polecane posty

Gość soczewka oczna

Witajcie :) Od 10 lat noszę okulary, u okulisty ostatni raz byłam 6 lat temu. Stwierdzona wada to krótkowzroczność: LO( -5), PO (-4,5). Chciałabym zacząć nosić soczewki, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Na allegro widziałam, że trzeba podać jakąś krzywiznę czy coś takiego, ale ja nie mam pojęcia co to jest :D Czy przed rozpoczęciem noszenia soczewek konieczna jest wizyta u okulisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauuulina
nie musisz iść do okulisty, polecam salon Twoje Soczewki, na miejscu masz badanie wzroku u lekarza oraz czy nadajesz się do noszenia soczewek. zapłacisz za badanie a potem nałoży ci soczewki, wszystko wyjaśnią, założą kartę klienta, będziesz otrzymywać zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewka oczna
w moim mieście nie ma tego salonu niestety :( czy w Visin Express również wykonują takie badania?Jaki jest ich koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauuulina
w vision express dawno dawno temu kupowałam okulary, ale soczewki również mają na tych samych zasadach. nie ma co rozmyslać, powiesz im tylko ze chcesz soczewki i lekarz na miejscu bedzie wiedział co zrobic :) koszt zabiegu to 30 zł i od razu dobiorą soczewki oraz bedziesz mogła smialo przy lekarzu wykonywac próby samodzielnego nakładania i zdejmowania ich oraz przetrzymywania w nasączonym pojemniku z płynem do soczewek na noc, nie mozesz ich zostawiac niezamoczonych, bo się skleją i zepsują. nie polecam kupowania soczewek na allegro, bo nawet nie wiesz czy mozesz je nosić, badanie jest konieczne. IDŹ DO VISION :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewka oczna
Na allegro kupowac nie zamierzałam,sprawdzałam tylko orientacyjnie ceny i wlasnie zobaczylam te krzywizny itd :/ Dziękuję ślicznie za odpowiedź 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew1122
6 lat bez wizyty u okulisty, to bardzo długo, więc przydałoby się pójść. kup sobie soczewki ze standardową krzywizną 8,6. ja mam niby 8,9(niezbyt łatwo takie kupić), a i tak nie leżą lepiej niż 8,6. czy pójdziesz do lekarza czy nie, to i tak zanim znajdziesz najbardziej optymalne dla ciebie soczewki, to wypróbujesz co najmniej kilka firm i rodzai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauuulina
Twoje soczewki oraz Vision Express mają Acuvue, to jest najbezpieczniejsza marka oraz niedrogo. ja za komplet soczewek na dwa miesiące zapłaciłam 40 zł przez jakieś zniżki z powodu karty klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew1122
akurat kupowanie soczewek u optyka sie nie opłaca wcale- chyba, że ktoś lubi płacić 3 albo 4 x więcej. a dopasować soczewki można w każdym salonie optycznym, który współpracuje z lekarzem- nie tylko w wielkich sieciówkach typu VE. w małych miastach z jednym salonem optycznym tez zwykle jest w sklepie lekarz przynajmniej raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew1122
a dlaczego niby Acuvue, to jest najbezpieczniejsza marka? bo ty używasz? dla mnie np, to jedne z gorszych i najbardziej niewygodnych soczewek jakie miałam. nigdy nie wiadomo jak oko zareaguje. poza tytm mają żywotność tylko 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauuulina
no to widać dla ciebie acuvue są niewygodne ;) jezu nie frygaj się tak i nie komplikuj... niech sobie dziewczyna wypróbuje... zapłaci za badanie , pokażą jej wszystko i wytłumaczą , mi bardzo pasują i nie wyobrazam sobie innej firmy. poza tym ciężko dla niektórych ogarnąć w praktyce nakładanie soczewek i nie każdy moze je nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blizniaczka taka jedna
jesli pierwszy raz bedziesz nosic soczewki to radze wybrac sie jednak do dobrego okulisty. Najlepiej do takiego gdzie soczewki pierwsze(probne) bedziesz miec za darmo. Musisz wziasc pod uwage fakt,ze nie wszyscy moga soczewki nosic. Najpierw okulista dobierze Ci soczewki,pozniej nauczy je zakladac i sciagac. Ja nosze soczewki od kilku miesiecy i jestem zadowolana. Na pierwszy raz nie polecam kupowac soczewek przez internet,bo mozna nie trafic i wyrzucic pieniadze w bloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wew1122
ja tam nie polecam lekarzy z VE- z moich i kilku kolezanek dośw.: badanie po łebkach, brak cierpliwości w uczeniu zakładania. moja kolezanka np musiała się i tak w domu uczyć tak ja lekarka potraktowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irenka1980
VE - masakra.. również odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×