Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kubaaaaa

czym zagescic ciasto na placek rabarbarowy ? kruszy sie mi przy walkowaniu.help

Polecane posty

Gość Kubaaaaa

w ciescie jest : 8 zoltek , 400 gram maki, 100 gram smietany,szczypta soli, 3 lyzki cukru pudru, 2 lyzki proszku do pieczenia,200 g masla. cos mi nie wyszlo... , dziekuje za rady.te dobre oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
następnym razem daj mniej żółtek i śmietany jak się kruszy możesz dodać mąki, ale pamiętaj, że to sprawia, że ciasto robi się coraz mniej kruche, a coraz bardziej twarde możesz też spróbować zrobić je bez wałkowania - wyklej nim blachę po prostu palcami, a wierzch zrób z ciasta tartego na tarce (najpierw włóż do lodowki) albo z kawałeczków odrywanych palcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
moim zdaniem ten przepis jest trochę nie taki, jak trzeba wsadź ciasto na godzinę do lodówki, może pomoże jak robię ciasto kruche, to mam takie proporcje: 500 g mąki, 250 g masła, 125 g cukru, 2 żółtka, wanilia i z tego wychodzi ciasto, które da się łatwo wałkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
wsadź do lodówki, powinno pomóc jak nie pomoże, to wyklej formę palcami, jak pisałam wyżej a następnym razem szukaj przepisu sprawdzonego, z jakimiś oceanami czy komentarzami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
jak nie lubie robic ciast... .podkusil mnie ten rabarbar do tego... . co teraz robic ? jak blaszke wylepie palcami tym ciastem , to po upieczeniu raczej spod odpadnie jesli teraz sie tak kruszy ... co mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
czy nie odpadnie Twoim zdaniem ? to nadzienie jest troche wodniste... , wsiaknie w spod, bedzie sie kruszyl i wyjdzie packa ? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
nie odpadnie, nie odpadnie, wylepiaj spokojnie daj na dno papier do pieczenia ja zwykle wylepiam palcami, bo nie lubię wałkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
nadzienie możesz trochę zagęścić odparowując je na ogniu, albo dodając mąki, mp. ziemniaczanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
tak myslisz ? zebys widziala to ciasto... , myslalem ,ze moze po zrobieniu tego przekonam sie do ich robienia, a to tylko mnie utwierdzilo w tym ze nigdy wiecej. co mnie podkusilo zeby 2 zrobic ? papier ? juz posypalem bulka i maslem wysmarowalem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
blog niezly, a to ma byc placek- wiesz warstwa ciasta, nadzienie, i przykryte ciastem :) ,nie takie ciasto jak tam :) kiedys taki jadlem w anglii ,zajebisty byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
jest taki trick, żeby boki nie spływały trzeba wylepić formę ciastem, na to dać papier, i na to wsypać suchą fasolę pięć minut przed końcem pieczenia trzeba wyjąć papier z fasolą i podpiec na ładny kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
http://allrecipes.com/recipe/fresh-rhubarb-pie/ pewnie taki placek ;) jak się nie ma doświadczenia w pieczeniu, to dobry przepis to podstawa szukaj takich przepisów, które mają dużo dobrych ocen i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
zrobilem jeszcze jeden blad z tym ciastem, bo na poczatku bylo lepkie i nie dawalo sie rozwalkowac - tzn rozbutelkować , bo nie mam walka jako ,ze nie pieke za wiele ciast,wiec tą butelke po winie wysmarowalem oliwa lekko , i szafke tez , no i jakos zaczelo sie kruszyc... .fu ck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
to ten :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
następnym razem posypuj butelkę mąką, jak przy zwykłym wałkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
a moze wyrzuce to ciasto ? i zrobie od poczatku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
jak nie wyjdzie, to wywalisz a może jednak wyjdzie fantastycznie? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
tak myslisz ? a to nie jest tak ,ze ciasto jak sie kruszy teraz , to po upieczeniu bedzie jeszcze bardziej kruche ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
wlasnie dlatego nie pieke ciast, to wygniatanie.... .wszystko inne byle nie ciasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
ja bym je teraz zlepiła w kulkę, owinęła folią i wsadziła do lodówki na godzinę a za godzinę spróbowałabym rozwałkować, ale już tylko podsypując mąką jak się nie uda, wylepiłabym blachę palcami największą robotę z wyrabianiem ciasta masz już za sobą, szkoda to marnować ;) jeżeli teraz się kruszy, to nie znaczy wcale, że po upieczeniu będzie do d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
a tak przy okazji - wałkowanie ciasta butelką to jest wyższa szkoła jazdy, już niewiele trudniejszych czynności napotkasz przy robieniu ciast ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
haha, wylepilem blache ciastem, a zrobie jeszcze taki placek jak z Twojego linku :), tam sie nie lepi ciasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
a nie, lepi .shit, juz sie ucieszylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
jeszcze trochę i zostaniesz wojewódzkim mistrzem w pieczeniu placka z rabarbarem ;) ale mam teraz ochotę na taki placek ;( a najlepiej jeszcze z warstwą kremu pod rabarbarem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
wlasnie sprobowalem tego co sie piecze w piekarniku , i nie jest zbyt dobre to ciasto-tzn nieslodkie... fuck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
bez kremu jest najlepszy.hmm w ich przepisie na ciasto nie maja cukru... , moze za 1000 plackow bede mistrzem ;) . zastanawia mnie jedno.ich rabarbar jest czerwony, moj zielony... .jak bys zrobila to ciasto na taki placek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubaaaaa
bo juz widze, ze zrobie wg ich przepisu, to w piekarniku bedzie twarde, a ma byc takie mieciutkie ... .shit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudy na pudy______
posyp wierzch cukrem pudrem, gdy ciasto wystygnie po pieczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×