Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie uzdolniona kulinarnie

jak robicie ruskie pierogi???

Polecane posty

Gość nie uzdolniona kulinarnie

chciała bym zrobić jutro na obiad ruskie pierogi bo mąż i dzieci mają na nie ochotę jednak ja nigdy ich nie lepiłam. Zawsze kupowałam mrożone jednak teraz chciała bym się nauczyć lepić. jak robicie ciasto i farsz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdbfvkjfdsvbj
ciasto robie na oko : maka, ciepla woda, zoltko i lyzka oleju aha i sol. farsz rowniez na oko : gotuje ziemniaki i ugniezc lub przez preske. dodaje bialy ser, cebulke podsmazona, sol, pieprz i gotowe tutaj masz przepis, podobny do mojego sposobu :) http://www.wielkiezarcie.com/recipe66253.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowa 228902
ja do farszu daje jeszcze troszkę sera żółtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro nikt nie pisze to ja Ci nap jak ja robie - wkońcu każdy sie kiedyś uczył:p Ja robie tak: Ciasto: pól litra mąki 1 jajko zimna woda Wbijasz jajko do mąki i mieszasz, potem po troszeczku wlewasz zimną wode i wyrabiasz - tyle wody zeby sie całą mąka zlepiła w całość ( tylko po troche wlewasz). Wyrabiasz i dodajesz jeszcze tej wody żeby ciasto zmiękło. Jak już masz wyrobione ciasto (jednolita konsystencja, gładka i miękka) rozwałkowujesz i wycinasz albo szklanką kólka albo nożem kwadraty. Farsz: ugotowane i ostudzone ziemniaki ser biały omasta czyli podsmażona np słonina z cebulą Ziemniaki miele w maszynce żeby była gładka masa, dodaje ser i omaste i mieszam wszystko. Przyprawiam sola i pieprzem. Proporcji za bardzo Ci nie napisze bo ja robie na oko:) Jezeli chce ich więcej to robie z większej ilości mąki i wtedy już 2 jajka dodaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdbfvkjfdsvbj widze że mamy podobny tyle ze ja dodaje całe jajko razem z białkiem i zimna wode:) aha i ciasta nie doprawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja do ciasta
nie daję żółtka, a zamiast wody daję cieple mleko-ciasto jest wtedy bardziej białe, a nie szare,a i mąka tortowa, reszta tak jak wyżej co do farszu to najwazniejsza jest wlasnie ta cebula, ktora daje smak,ja zawsze daje jej baaardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ser musi byc poltlusty
Ja jak robilam pierwszy raz to myslalam ze nie ma znaczenia jaki ser i dodalam chudy i ziemniaki wogole sie nie polaczyly z tym serem.Teraz jak robie to kupuje czasem taki mielony w wiaderku,ziemniaki tluke tluczkiem bo nie mam maszynki i do jeszcze cieplych dodaje ser i podsmazona cebulke,przyprawy i wszystko wyrabiam znowu tluczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja żółtko dodaje i tam ciasto nie jest szare:) A o mleku też słyszałam! Chyba nastepnym razem własnie z mlekiem zrobie - spróbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja do ciasta
grzenia...a ciasto nie wychodzi Ci z tym bialkiem za twarde? moje jest mieciutkie i bardzo delikatne i daje sie bardzo cienko rozwalkowac dajesz skwarki do ruskich? w moich stronach na takie pierogi jak Twoje mowi sie bieszczadzkie, a nie ruskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruffkavmala
wszystkie macie swoje sprawdzone sposoby i na pewno wszystkie pierożki są pyszne. Ale - podajmy autorce proporcje - na 1 kg ziemniaków (przed obraniem i ugotowaniem) daję 0,5 kg tłustego twarogu do tego - sól, pieprz i zeszklona cebulka, dużo.Zn. taka wielkości sporego jabłka. Dalej jak dziewczyny pisały. Z czasem nabierzesz wprawy. To pyszne i tanie jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może byc chudy - ja zawsze robie z chudym tylko dodaje wtedy właśnie tą omaste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ser musi byc poltlusty
robie tez pierogi z ciasta na kopytka i zamiast gotowac smaze w glebokim oleju sa pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i mi też się zdarzyło
Ja tez dodaje ciepła wodę ,ciasto jest wtedy mięciutkie i łatwiej się kleją pierogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja do ciasta - nie:) zawsze mam miękkie bo tą woda rozmiękczam:) tzn jak mam twarde to dodaje po troche wody - wyrabiam - i tak aż mam miękkie i nieraz musze sie pilnować bo jak sie zamyśle przy rozwałkowywaniu to za cienko rozwałkuje:D Dodaje skwarki do farszu i na ugotowane już:) No u nas nazywamy takie ruskimi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze robie duuuza porcje (maz przepada za ruskimi) i zamrazam, a pozniej odsmazam a przepis - jak wyzej - na oko;) a z tego powodu, ze ciasta jest duzo i ciezko go dobrze zagniesc, od pewnego czasu uzywam robota z koncowkami do ciasta a jesli chodzi o walkowanie, to na ciasto nakladam folie spozywcza i wtedy walkuje - nic sie nie przylepia do walka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ser musi byc poltlusty
grzenia mi smakuja bardziej z poltlustym bo ja lubie jak jest wiecej sera niz ziemniakow.Najlepsze pierogi robi moja babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak dajecie tylko żółtko to też tylko jedno? Nastepnym razem zrobie z samym żółtkiem i mlekiem:) A co:) Lubie experymentować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie uzdolniona kulinarnie
a jak robicie te skwarki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zawsze słonine podwędzaną (ale zwykła też może być) kraje w drobną kosteczke, podsmażam lekko i dosypuję cebulkę tez drobno pokrajaną i podsmażam az uzyska (cebula) złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdbfvkjfdsvbj
ja daje jedno zoltko na 300-400g maki. tak na oko robie. bialka nie daje bo wtedy ciasto wychodzi mi twardsze. z zoltkiem zawsze mieciutkie. moja siostra nie daje jaja tylko sam olej. kazdy ma swoj sposob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ser musi byc poltlusty
boczek kroisz w kostke i podsmazasz z cebulka pokrojona tez w kostke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdbfvkjfdsvbj
aha i ostatnio zamist bialego sera wyprobowalam z seskiem philadelfia i wyszlo pyszniutkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz lubi je jesc z rozpuszczonym maslem (oddzielnie w rondelku) - bez skwarek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie uzdolniona kulinarnie
a jak długo wyrabiacie ciasto?? ile wychodzi wam pierogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i mi też się zdarzyło
Moje dzieci lubia takie pierogi z kwaśną smietana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto musisz wyrabiac, az nie bedzie sie klic do rak - im dluzej tym lepij. dlatego ja uzywam robota - nieporownywalnie szybciej a ciasto jest rewelacyjne a jesli chodzi o sztuki to trudno okreslic bo zalezy jakiej wielkosci sie robi - ja wycinam takie ze szklanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie uzdolniona kulinarnie
właśnie o takie ze szklanki mi chodzi . Ile mniej więcej wam wychodzi z 40będzie (orientacyjnie) ? Niestety robota nie mam więc muszę jechać ręcznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsiowa babka
Ale mi narobiłyście apetytu na pierogi normalnie dostałam ślinotoku:) Jutro chyba zrobie ,ale ze szpinakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrabiając najepiej sprawdza sie czy już - odrywając kawałek i rozgniatasz cienko i sprawdzasz czy sie klei ciasto do siebie( tak jak bys lepiła juz gotowego pieroga) Jak sie ładnie skleja to gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×