Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MamaMałpki

Mleko z mlekomatu a twaróg ?

Polecane posty

Może ktoś robił z mleka z mlekomatu ser twarogowy czy masło czy śmietane ? Da się wogóle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można pysznosci
W mlekomatach jest mleko ŚWIEŻE prosto od krowy! Robię z takiego i twaróg i śmietankę zbieram i nawet masło robiłam, ale teraz mi sie nie chce. Mam właśnie w lodówce litr mleka z mlekomatu od fajnych krówek, o których tu jest napisane: http://podpolana.pl/mlekomaty-instrukcja JAk macie mlekomat w poblizu to korzystajcie takie mleko jest naprawdę pyszne :-) W mlekomacie wg prawa wolno sprzedawać tylko mleko prosto z gospodarstwa rolnego i tylko może to robić rolnik-producent tego mleko. Jakby co to ja jestem całe życie mieszczuch w wojewódzkim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo a to ci niespodzianka, byłam pewna, że jest inaczej (mea culpa :-) ) mleko prosto od krowy z maszyny i w dodatku nie UHT no to Wam zazdroszczE, bo ja się muszę nieźle nabiegać za takim swojskim mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszek do prania A takie pytanie jeszcze mozesz mi powiedziec jak robilas te pysznosci ? Bo w internecie jest 1000 tys roznych przepisow i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmh
MamaMałpki ja Ci napiszę jak robię twaróg. Trzeba mieć trochę wyczucia, parę razy zrobisz i będziesz wiedziała o co chodzi. Nastawiasz mleko na zsiadłe i jak się zsiądzie to delikatnie podgrzewasz aż odzieli się serwatka. Jadnak jak przegrzejesz to twaróg wyjdzie wiórowaty, solisz i odcedzasz przez gazę lub pieluchę (taką z większymi oczkami). Można też zagotować świeże mleko (około 1/4 ilości zsiadłego) i wlać gotujące do zsiadłego i wymieszać, powinno też się oddzielić, choć ja tej metody nie lubię a poleca ją moja mama. Jak odcedzę kładę ser zawinięty w tą pieluchę na zlewie (tych żeberkach) na to kładę deskę do krojenia i duży garnek z wodą i to sobie powoli odcieka. W zależności czy konsystencja ma być bardziej sucha, czy mazista dobiera się czas odciskania. Mam nadzieję, że coś zrozumiałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , dzieki ;) a to jak ta serwatka sie oddzieli to widac hah ? czy jakos trzeba sie przyjzec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmh
zaczyna pływać więcej "wody" a białe elementy są w postaci skrzepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×