Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość TakaJA__23

zdrowe i niedrogie jedzenie (NIE CHCE SCHUDNĄĆ)

Polecane posty

Gość TakaJA__23

Hej mam problem Chciałabym się zdrowiej odzywiac a jednoczesnie nie chce stracic na wadze (z natury jestem b. szczupla) Studiuje i niewiele zarabiam, kupuje w Tesco, Biedronce, rzadko na targach bo nie mam zadnego w poblizu Jak przegladalam porady nt zdrowego zywienia to zwykle byly one dla ludzi z nadwaga A co z tymi szczuplymi? Jem biale pieczywo nie moge sie przekonac do razowego Lubie nabial ale niestety wybieram slodkie jogurty zamiast naturalnych. Czesto tez siegam po slodycze bo brakuje mi energii. Z mies najczesciej jadam kurczaka i indyka, nie przepadam za rybami. Lubie warzywa , ale nie surowe tylko gotowane i smazone Nie zawsze mam czas na dlugie gotowanie wiec zdarza mi sie zjesc gotowe dania Jem malo owocow , nie przepadam za nimi Wyjatkiem sa banany bo moge sie nimi najesc Staram sie dodawac do potraw ziola , pietruszke Co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :):(;)
zdrowo i nedrogo , raczej to nie idzie w parze niedrogo to wiadomo szajc a zdrowo trzeba troche kasy wydac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merry1253
no fakt zgadzam sie z przedmowczynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO ja obszywalam koszulki
Te porady moga stosowac zarowno osoby grube jak i z normalna waga. Ale niestety malo jest zdrowych i niedrogich produktow. Mozesz sama piec chleba czy miesa robic ale kosztem czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili-wanili31
jak chcesz zdrowo to przede wszystkim zrezygnuj z niezdrowych rzeczy, czyli białego pieczywa, słodyczy i nabiału, mięso też w nadmiarze szkodzi, raz na tydzień wystarczy. Powinnaś jeść dużo warzyw i owoców, one nie są wcale drogie, szczególnie teraz kiedy sezon. Dużo surówek, czyli na surowo warzywa - takie są najzdrowsze, owoce również, polecam koktajle z owoców zrobione w miksrze(takim stojącym) - pycha!! Na pewno się wtedy przekonasz do owoców, ja tez kiedys mało owoców jadłam, teraz to moja codzienność szczególnie właśnie w postaci szejków, np. z banana, jabłka i zielonej pietruszki, do tego daj trochę wody i gotowe proste w wykonaniu, pyszne i zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie dziewuszysko
jesz biale pieczywo, słodycze,gotowe dania pijesz slodkie jogurty nie jesz owocow (banany ?!)ani ryb to chyba od razu widac jak na dloni, co zle robisz? co to znaczy nie mam czasu na długie gotowanie?wygoospodaruj 2-3 razy w tygodniu ten czas i podszykuj sobie półprodukty, albo zupę na 2 dni, albo pozamrażaj porcje. kasza /ryż gotuje się bez dozoru 15-20 minut - w tym czasie siedzisz przy kuchennym stole i czytasz rozdział ze skryptu albo robisz notatki.logistyka i ergonomia;) jogurt naturalny + swieże/mrozone owoce jest zdrowszy niz słodzony. a napoje duzo słodzisz? zastanow sie czy nie jestes uzalezniona od weglowodanow prostych - to moze byc objaw grzybicy jelit - te grzyby baaardzo lubią takie jedzenie jakie ty preferujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie dziewuszysko
do obszywajacej koszulki - nie tylko czasu ale i pieniedzy, bo akurat własny chleb i upieczone mięso jest o wiele zdrowsze ale cenowo nie ma wielkiej roznicy.wiem z autopsji . ALE ZDROWSZE ;) czasem niestety trudno połaczyć"tanio" i "zdrowo", chociaż zupy mozna robić z mrozonek . ja akurat mam swoje warzywa działkowe pomrozone ale np.jakies mieszanki z lidla dla jednej osoby wystarczajka na 2 - 4 porcje , zalezy jakie. jesli autorka nie ma czasu obrac i ugotowac ze swiezych...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merry1253
piszemy i piszemy a autorka pewnie juz zapomniala ze zalozyla topik za chwile zalozy nowy pod innym nikiem i tytulem jak wiele i\nnych osob , niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaJA__23
Dziękuje za porady, szczegolnie za pomysl z shakami owocowymi mysle ze w tej formie by mi smakowaly :) A jesli chodzi o gotowanie to staram sie wlasnie narobic dan na 2-3 dni np leczo ale kilka razy w miesiacu zdarzaja mi sie chwile lenistwa i wtedy jem gotowe niestety. Hmmm moze rzeczywiscie jestem uzalezniona od cukru - herbate slodze zawsze 2 lyzeczki :) Mam szybka przemiane materii wiec czesto jestem glodna i wtedy wlasnie podjadam Jesli chodzi o owoce to nie jem tylko bananow - czasami : kiwi/ awokado/ jablka Do cytrusow nie moge sie przekonac. Boje sie, ze jak wyeliminuje biale pieczywo i ogranicze nabial to schudne a tego nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec jedz wiecej nie przetworzonych produktow, doadaj do menu orzechy pestki slonecznika dyni, wiecej brazowego ryzu , c zy kasz , i na pewno nie schudniesz oliwe z oliwek mozarelle, itp ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trocheodchudzona333
bardzo zdrowe i bardzo tanie sa: otręby (pszenne i żytnie), zarodki pszenne (to bomba witaminowa a kosztują ok 2-3zł), sezam, pestki dyni, soczewica (świetnie się nadaje do zup - kremów), ciecierzyca. Tanie a bardzo zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alekxy
i wstretne. jadlem myslalme ze zygne nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×