Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urtor555

koniec biedy w Polsce nadchodzi

Polecane posty

Gość urtor555

Chciałbym polecić Waszej uwadze innowacyjny program społeczny jaki pojawił sie już ponad rok temu w polskim internecie: http://bhc.apolandia.com Jest to być może pierwsza tego typu inicjatywa na świecie.Zapisać może sie każdy kto ukończył 21 lat ale program jest dedykowany szczególnie emerytom,rencistom,samotnym rodzicom,epileptykom bez prawa do renty.Kiedy Apolandia stanie sie popularna znacznie zredukuje problem biedy w Polsce,być może do minimum. Docelowo każdy uczestnik ma szansę zyskać milion zł w postaci otrzymanych darowizn.Może to potrwać kilka lat i zależeć będzie od ilości uczestników i tempa rozwoju programu.W każdym razie nawet tysiąc czy dwa tysiące miesięcznie uzyskane w ten sposób będzie wybawieniem dla wielu rodzin. Z ostatnich informacji wynika że UOKiK nie dopatrzył sie w programie BHC żadnej piramidy ani oszustwa,na stronie programu jest zamieszczona kopia pisma złożonego osobiście przez właścicielkę serwisu w UOKiK,jest to prośba o wydanie zaświadczenia potwierdzającego legalność i przejrzystość programu.Podobno w przyszłym tygodniu urząd ten stosowny dokument wyda.Różni dziwni ludzie nieprzychylni programowi przez ostatni rok pisali w tej sprawie do UOKiK,policji i innych organów,żaden z nich nie doszukał sie tu niczego podejrzanego. Zachęcam do dyskusji na ten temat,czy uważacie że takich inicjatyw powinno być więcej?W końcu prawie każdy ma teraz dostęp do internetu,może więc czas zacząć wykorzystywać go właśnie do prowadzonych w ten sposób działań prospołecznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urtor555
Informuję również że sugerowanie że jest to jakaś piramida albo oszustwo będzie skutkować pozwem:)Taką informację znajdziecie w zakładce "przepisy prawa" na stronie programu BHC. To dlatego że banda błaznów,najczęściej pochodząca z kręgów MLM próbuje zdyskredytować Apolandię w internecie dodając na różnych forach negatywne komentarze.Twórcom Apolandii skończyła sie cierpliwość bo zamiast rozwijać swój program i pomagać ludziom muszą sie użerać z tymi MLM-ymi błaznami a to marnowanie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepsza recepta na koniec biedy
Niech głodni zjedzą bezrobotnych i problem biedy zniknie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasd341234243
"W przestrzeni Internetu istnieją różne formy legalnego zdobywania pieniędzy, lecz nie dla wszystkich potrzebujących są dostępne, często wymagają odpowiednich umiejętności, wiedzy na temat inwestowania i potrzebnych do tego środków." Komentarz : Otóż nikt kto wgryzł się w jakąś branżę i ew. zdobył pracą środki nie będzie się dzielić z innymi kurą znoszącą złote jaja. Czemu ktoś kto poświęcał lata na budowanie swojego kapitału społeczno - ekonomicznego, ma teraz zacząć go rozdawać, tym, którzy pomysłu i chęci nie mieli. Nie ma nic za darmo. Nie można zjeść obiadu i za niego nie zapłacić. Gdyby było to możliwe - ktoś dawno by na to wpadł i wszyscy żyli byśmy długo i szczęśliwie. By rozdawać ludziom kasę za darmo - tym samym ich demoralizując i ucząc nieporadności - trzeba być szalonym. Nie sądzę, żebyście byli szaleni, wiec pewnie chodzi o coś innego. O co to doskonale zapewne wiecie. :D Nic nie powstaje bez celu i przyczyny. Szczególnie w kapitalizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka,.
To już nie musimy pracować, skoro wszystko dostaniemy :-) Ile kosztuje rejestracja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spryciarz)))))))))))))))))))))
To jakiś bełkot, nie chciało mi się czytać. Wypatrzyłem jednak , że rejestracja kosztuje 35 złotych. I o to właśnie chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważajcie bo mogą was pozwac
do sądu , przynajmniej tak grożą mi się bardzo ten fragment podoba : "Kiedy Apolandia stanie sie popularna znacznie zredukuje problem biedy w Polsce,być może do minimum. " czekam na ten moment z niecierpliwością wtedy politycy przestaną nam byc potrzebni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
przeczytałam na tej stronie opis działania tego systemu i widzę, że jest to na tej samej zasadzie, co sławne - wpłać 5 zł i zarób 15 tysięcy. Jeśli nie, to proszę wyprowadzić mnie z błędu:P. No więc wszyscy uczestnicy wpłacają darowizny i jeśli uczestnik dostanie w systemie darowizny od 216 innych uczestników, to zostanie milionerem! :) Tylko że jeśli wszyscy z biorących udział w takim systemie mieliby zostać milionerami, np. 500 osób to żeby każdy dostał milion, to każdy musiałby ten milion włożyć... mnożycie może jakoś te pieniądze?:D Bo jeśli nie, to ilość zysku każdego uczestnika musi się równać ilości jego wkładu. Czysta matematyka. Cały pic polega na przekonaniu naiwnych, że nowi uczestnicy będą w nieskończoność się pojawiać i wrzucać kasę. Co jest zwyczajnie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsalflsdOli
Ciekawe, ciekawe - przeanalizujmy to na liczbach- załóżmy że w tym systemie weźmie udział cała populacja świata :D, czemu nie? tubylcy z biednych wiosek w Afryce, dzieci z Chińskich fabryk też niech się zabawią - 6 miliardów ludzi. na stronie czytamy: "Teoretycznie uczestnictwo w Programie BHC trwa do czasu zorganizowania pełnej 216 osobowej grupy darczyńców" (dla każdego uczestnika) "i otrzymania docelowo od każdego z nich - zgodnie z Planem Darowizn - po 4900zł." absurdem się wydaje sam fakt, że ktoś miałby tyle wpłacić na jakiś system, ale mniejsza z tym.;) Każdy z 6 miliardów (6000000000) ludzi wpłaca te 4900zł, milionerami zostaje uwaga: 29 milionów 400 tysięcy ludzi (29400000), czyli 0,0049 populacji. Daleko do liczyby 1, czyli żeby wszyscy dostali po milionie, prawda? ;) Bo też 4900zł, to właśnie taki niewielki ułamek miliona, a niestety ilość ludzi na świecie, tak więc uczestników biorących udział w takim systemie jest zwyczajnie ograniczona. No chyba, że zamierzacie potem kosmitów jakiś zachęcić do wzięcia udziału :D. Ktoś tam może i zarobi milion (mniej niż 1%), niestety te 99% ludzi biorących udział straci całą wpłaconą kasę ;) nie da się inaczej niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
Na tych zasadach to mniej niż 0,5% (pół procenta) biorących udział będzie milionerami. Właśnie co 216 osoba, wg tego co piszą na tej stronie. Jakby było, że co 100 osób, to byłby 1%. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę ;). 99,5% odejdzie ze stratą prawie 5tysięcy. :) Super, zapraszam do rejestracji! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
oczywiście nie twierdzę, że to nielegalne, możliwe, że jak najbardziej legalne, tylko założenia trochę dla takich mniej rozgarniętych matematycznie;). Jednak obecny poziom znajomości liczenia i logicznego myślenia w społeczeństwie Polskim jest ponoć dość niski, więc jest jakaś szansa, że dużo osób się złapie na taką inicjatywę (na sławne 5zł się pewnie dużo złapało, a tam to ewentualny zysk procentowo podobnie wygląda) i myślę, że trochę kasy wpłynie, może wcale nie tak mało. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaDddd26
Firma reklamująca się jako "program-społecznościowy" pobiera opłatę 10% od tych wszystkich darowizn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Polsce jest tyle głupich
ludzi, którzy uwierzą w ten szwindel, że założyciele obłowią się niezłą kaską :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urtorurtor
Tu nie chodzi o te 10% (na razie jest obiecywane, że to na cele fundacji, której jeszcze nie ma) tylko o opłatę rejestracyjną - 35 zł, które idzie na konto tej firmy i ta kasa nie uczestniczy w działaniu tego systemu darowizn. Tak więc jeśli powiedzmy milion osób weźmie w tej farsie udział, to właścicielka firmy jest 35 milionów do przodu :). Na początku trzeba wpłacić tą opłatę rekrutacyjną 35zł + pierwszą darowiznę 30 zł. Przy czym powstał zapis w regulaminie, że masz gwarantowany zwrot 30zł darowizny w razie niepowodzenia. Tak, czy inaczej mają gwarantowane 35zł na każdym łosiu i oto się rozchodzi ;). Każdy cwaniaczek myśli, że na pewno będzie w tej grupie, która będzie mieć pod sobą innych na niższych stopniach i zarobi choćby te 60zł. Każdy tak myśli, a mało kto tak będzie mieć. Mi tam ich nie szkoda, te 35zł straty (lub więcej, jeśli będą chcieli kontynuować udział) niech potraktują jako podatek od głupoty ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALE JAJA , ALE CZAD
Firma apolandia od 15 maja zmienia nazwę na NIBYLANDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Ktoś chyba tu czegoś nie rozumie. Jakich 5 000? Skąd taka strata? Przecież wszystko ponad 30 zl pochodzi z darowizn i wpłacamy pieniążki, które dostajemy z darowizn. Z portfela w rzeczywistosci znika tylko 30 zl. Jak to jest dużo to omijajcie ten program szerokim łukiem, pakujcie po 1000 na ZUS, żeby zobaczyć środkowy palec na zakończenie- wyjdzie taniej....ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
4900zł jeśli liczyć sumę wszystkich darowizn, jakie masz wpłacić, rozumiesz? Oczywiście wg strony możesz wpłacić kolejne darowizny(które mają być abonamentem miesięcznym, a jak sama nazwa wskazuje -powinieneś go zapłacić co miesiąc za korzystanie z serwisu apolandii), więc niby mozesz zapłacić, jeśli już przeleją Ci z niższych kręgów, czyli twoi darczyńcy, jednak twoi darczyńcy też czekają na swoich, a Ci na swoich itd, aż dochodzimy do kręgu, gdzie ludzie się jeszcze nie zarejestrowali i nie ma kto im przelać... Dziecko z podstawówki by to zrozumiało. Prosta matematyka dowodzi jak bezsensowny jest ten system. Nie zapiszę się nie dlatego, że mi szkoda tych 35 zł rejestracji i 30 na darowiznę, ale szkoda mi przyczyniać się do wzbogacania się firmy żerującej na naiwności ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
po za tym udostępniasz tej firmie swoje dane, łączeni z PESELEM! dla mnie to czysta głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Masz rację, nie zapisuj się, to nie dla ciebie. Ludzie wyrachowani powinni ten program omijać z daleka :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Ja też nie wiem, ale wiem, że jest wielu ludzi, którym trzeba DAC pieniądze, poprostu DAC W PREZENCIE, bo oni nijak sobie nie są w stanie poradzić już, a za trochę może być tragicznie, bo system się wali. Powiedz im ,zeby ogarneli JPB czy Bannersbrokers to karpia zrobią :-( To system dla MARTYKRAKÓW, Apolandia dla innego gatunku ludzi. Jest bardzo potrzebna i mam nadzieję,ze uda się ten projekt rozwinąć.Nie jestem zachwycona partyzancką reklamą na forach, to jak widać kończy się jedynie dziwnymi zarzutami i często awanturami. Nie myslę tez o milionie, ale wierzę, że kazdej z tych osób uda sie zaprosić sobie choć dwóch ,trzech darczynców i na 3 poziomie kilka osób pozwoli jej się wyprostowac finansowo i poprostu PRZETRWAC.Zanim braknie chętnych, to jestem pewna,ze będziemy żyć już w innym świecie, oby nie jako Orwellowscy niewolnicy. Nie mam tez problemu z podarowaniem komuś kwoty 30 zl. chocbym miala ją stracić, bo inny, nawet obcy człowiek, to poprostu INNA WERSJA MNIE. A wyliczanka, ile tez zarobi firma jest dla mnie śmieszna. Akurat ta osoba za swój pomysł i organizację ma prawo do gratyfikacji . Bardziej jednak ją interesuje pomoc innym , bo to inny poziom człowieczeństwa i "zrozumienia" niż u zaprogramowanej Marty. Polecam ci Marto linki i artykuły ze stronki, moze pojmiesz, jakiego bąka puściłaś. A tak na marginesie to nie ZUS i nie ma przymusu. Tym optymistycznym akcentem zakończę. 1000 dla ZUSU i przyczynianie się do zakupu złotych klamek do ich palaców, 80 samochodów i oderwanych od realiów premi dla Pań Zoś i Baś pod przymusem i w majestacie prawa wychodzi taniej, polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka nieznajoma
Hmmm już miałam gasić komputer bo późno, ale ten wątek mnie zaciekawił. Moim zdaniem Apolandia przypomina jednak PIRAMIDĘ. Wiadomo fajnie by było wpłacić 30 zł a mieć pod sobą paru darczyńców , którzy mi wpłacą więcej niż te 30 zł, ale zaraz, zaraz... Każdy , kto weźmie w tym udział chce być w mojej sytuacji, a żeby system funkcjonował część z nich musiałaby być na straconej pozycji!! Post o Apolandii jest na forum po to ,żeby pozyskać więcej osób-> darczyńców Wolę więc iść jutro do pracy i zarobić swoje niewielkie bo niewielkie ,ale pewne pieniądze a jeśli coś oszczędzę dodatkowo to wpłacę np na organizację, która pomaga chorym dzieciom. Wtedy będę darczyńcą dla naprawdę potrzebujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narkotyk666
Życie społeczne ludzi to rozyebana drabina ze szczeblami zgniłymi i spróchniałymi oraz piramida nieuczciwości, a na jej szczycie siedzi ptaszek Sha-Jung wypuszczony na wolność z klatki przez mistrza kung-fu zwanego Shun DI! Drink a wine bum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Wszystko jest piramidą, nie tylko przypomina : premier, ministerstwa, urzedy wojewódzkie, te niższe, hordy urzedasów i na końcu MY, ruchane ostatnie ogniwo, które UTRZYMUJE całą tą hydrę. Weż kazda firmę tak przeanalizuj. A jutro idz do pracy, jak ją masz. A jak ją stracisz jak wielu, to co? Bierzesz pod uwagę,ze i ty możesz kiedyś potrzebować pomocy? Organizacje charytatywne to też różna bajka, czasem dzieciom się trafi 1, 2 % a reszte pochłaniają"koszty" takich organizacji ale masz złudzenie ,ze pomogłaś dzieciom.... Często to co się wydaje jedyne i słuszne jest tylko iluzją. Miłej nocki ,przemyśl :-) Narkotyk, może skosztuj ajahuaski albo ibugainki, rozjaśni ci się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka nieznajoma
Oczywiście biorę pod uwagę, że stracę pracę, więc jestem na bieżąco w ogłoszeniach , wysyłam CV itp Jestem w o tyle lepszej sytuacji ,że mam mieszkanie , które zawsze mogą wynająć/ sprzedać przeprowadzając się do rodziców. Jestem z natury oszczędna więc boję się wpłacać 30 zł, jeśli jest ryzyko ,że je stracę. Acha i nie mam pewności ,że ono trafi do osoby naprawdę potrzebującej a jest wiele organizacji charytatywnych , którym można zaufać chcąc pomóc najbiedniejszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzeciwniczkaApolandii
Sympatyku - a co z faktem, że zawsze to 0,5% ludzi w tym systemie dostanie te darowizny? O tym już zapominamy? O przepraszam - 0,5% uczestników MA SZANSĘ otrzymać darowizny. Bo w drugim etapie wpłaty mają być jak się już dostanie od swoich, a tamci czekają na swoich itd. Czytałeś założenia programu? Napisz więc, czy to się nie zgadza? Nie ma tak, że możesz czekać na wpłatę od swoich darczyńców, którzy czekają na wpłaty od swoich itd, aż dochodzimy do najniższych kręgów, gdzie nie ma jeszcze ludzi? Łatwo wyliczyć, że proporcje zawsze są te same. Kto Ci broni pomagać i wpłacać potrzebującym? Znajdź dobrą fundację, osobą w swojej okolicy, której trzeba pomóc i jej przekaż te pieniądze. Masz wtedy pewność, że trafią w dobre ręce. A tutaj? Skąd wiesz czyim jesteś darczyńcą? Wszyscy mogą się przecież zapisać. Pomagaj innym, ale z głową - jest tyle możliwości. Apolandia to system dla idiotów i zasłanianie się charytatywnością, czyni ją jeszcze gorszą. Nagle ludzie, którzy do niej należą są wspaniali i są filantropami, a przeciwnicy są źli? Dobrze sam wiesz, że to idiotyzm i zwykły bełkot bez wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
" Powiedz im ,zeby ogarneli JPB czy Bannersbrokers to karpia zrobią To system dla MARTYKRAKÓW, Apolandia dla innego gatunku ludzi." "nardziej jednak ją interesuje pomoc innym , bo to inny poziom człowieczeństwa i "zrozumienia" niż u zaprogramowanej Marty." warto zapamiętać, jak łatwo sympatykom Apolandii przychodzi oczernianie swoich przeciwników, tylko na postawie faktu, że są przeciwnikami tego systemu i podają konkretne ku temu powody. Nie wiem, czy w życiu brałeś udział w tylu akcjach dla potrzebujących, co ja: dla powodzian, dla hospicjum, dla dzieci z wadami rozwojowymi... ale aż mi przykro, że ktoś tak łatwo mnie szufladkuje i określa jako człowieka zimnego i dla którego liczy się tylko zysk. Widać taki styl sympatyków Apolandii. Ja jestem jak najbardziej antysympatykiem Apolandii. Szczerze i po prostu. Bo widzę, że to zwykłe żerowanie na naiwnych, a pomocy dla potrzebujących z tego tyle co kot napłakał, zresztą to i tak obiecanki-cacanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"koniec biedy w Polsce nadchodzi" KIEDY ? JAK ZAMIERZACIE TEGO DOKONAC? czekam z niepokojem na konkrety a nie socjotechniczne "bla bla bla "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy jest argument: ZUS jest zły, system się wali, więc nasz program jest dobry. HAHAHA ;))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Jeżeli pomyliłam się MARTO co do ciebie ,to sorki, tak wynikało z twoich postów. Zaszufladkowałaś nas pierwsza jako oszustów ew. naiwnych. Ja wiem kto jest w tym programie i nie sądzę, żeby można ich było nazwać naiwnymi... To raczej ŚWIADOMI ludzie ,którzy chcą zrobić coś dobrego. Ale z pewnością są też przypadkowi ludzie, którzy nie do końca pojmują ideę. Jeżeli nawet tylko 2.587.200 ludzi, jak prawdopodobnie ty wyliczyłaś na innym forum dostanie ten milion ,to bardzo duzo jak dla mnie i oni mogą wiele zdziałać. Ja to sobie troche inaczej wyobrazam ale to nie miejsce. Ja poprostu wraz z moimi przyjaciółmi wchodząc do tego programu, świadomie zgadzam się ZRZUCIC na jakąś osobę, potem inni na mnie i na nich. itd. Nie każdy musi się zgadzać i wtedy się poprostu nie zapisuje. Ty masz prawo do swojego zdania, ja do swojego i niech tak zostanie. Daleka jestem od partyzanckiej reklamy na forach, więc nie mnie ją zarzucajcie. Czasem właże i prubuje tłumaczyć MOJE motywy. Nie moge odpowiadac za motywy innych. Czy to byłby koniec biedy czy nie, nie wiem, ale jest szansa na złagodzenie przejścia przez upadek systemu, choć nie ma gwarancji ,ze banki nie zdechną, że internet nie zostanie zablokowany np. Nie wiem jak się świat potoczy ale wiem ,ze początek tych zmian widzimy TERAZ. Dzieje się to na naszych oczach. Marto, żeby komuś pomagac trzeba na to mieć KASĘ i taką mozliwość daje Apolandia- tyle ! A ZUS jest oszustem, w majestacie prawa okrada cię z baaaardzo grubych pieniędzy. Jak wytłumaczysz fakt ,ze kazda osoba , która ma więcej firm np. 3 musi zapłacić 3 x składkę zdrowotną po 300 zl. Znaczy co, będzie ta osoba leżeć w szpitalu na 3 łózkach i dostanie potrójne dawki leków??? Czym to jest jak nie czystym ,bezczelnym złodziejstwem. Szkoda ,ze to tak łatwo łyknęłyście a w Apolandii szukacie oszustów. A co do walenia się systemu, to proponuje w pigułce posłuchac Pana Brzozowca, świetnie wyjaśnia, co ,jak i dlaczego. Potem mozemy polemizować czy swiat jest dobry czy zły :http://www.youtube.com/watch?v=cxBagZTYe68&feature=relmfu A co do cytatów : W świecie gdzie 1% ludzi posiada 40% bogactwa planety, w świecie gdzie 34 tysięcy dzieci umiera każdego dnia z biedy i uleczalnych chorób i gdzie 50% światowej populacji żyje za mniej niż 2 dolary dziennie nasuwa się jedna myśl coś tu jest nie tak. To teraz zapytam, gdzie jest ONZ- organizacja bądż co bądz zwana charytatywną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×