Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urtor555

koniec biedy w Polsce nadchodzi

Polecane posty

Gość Sympatyk
Jeżeli pomyliłam się MARTO co do ciebie ,to sorki, tak wynikało z twoich postów. Zaszufladkowałaś nas pierwsza jako oszustów ew. naiwnych. Ja wiem kto jest w tym programie i nie sądzę, żeby można ich było nazwać naiwnymi... To raczej ŚWIADOMI ludzie ,którzy chcą zrobić coś dobrego. Ale z pewnością są też przypadkowi ludzie, którzy nie do końca pojmują ideę. Jeżeli nawet tylko 2.587.200 ludzi, jak prawdopodobnie ty wyliczyłaś na innym forum dostanie ten milion ,to bardzo duzo jak dla mnie i oni mogą wiele zdziałać. Ja to sobie troche inaczej wyobrazam ale to nie miejsce. Ja poprostu wraz z moimi przyjaciółmi wchodząc do tego programu, świadomie zgadzam się ZRZUCIC na jakąś osobę, potem inni na mnie i na nich. itd. Nie każdy musi się zgadzać i wtedy się poprostu nie zapisuje. Ty masz prawo do swojego zdania, ja do swojego i niech tak zostanie. Daleka jestem od partyzanckiej reklamy na forach, więc nie mnie ją zarzucajcie. Czasem właże i prubuje tłumaczyć MOJE motywy. Nie moge odpowiadac za motywy innych. Czy to byłby koniec biedy czy nie, nie wiem, ale jest szansa na złagodzenie przejścia przez upadek systemu, choć nie ma gwarancji ,ze banki nie zdechną, że internet nie zostanie zablokowany np. Nie wiem jak się świat potoczy ale wiem ,ze początek tych zmian widzimy TERAZ. Dzieje się to na naszych oczach. Marto, żeby komuś pomagac trzeba na to mieć KASĘ i taką mozliwość daje Apolandia- tyle ! A ZUS jest oszustem, w majestacie prawa okrada cię z baaaardzo grubych pieniędzy. Jak wytłumaczysz fakt ,ze kazda osoba , która ma więcej firm np. 3 musi zapłacić 3 x składkę zdrowotną po 300 zl. Znaczy co, będzie ta osoba leżeć w szpitalu na 3 łózkach i dostanie potrójne dawki leków??? Czym to jest jak nie czystym ,bezczelnym złodziejstwem. Szkoda ,ze to tak łatwo łyknęłyście a w Apolandii szukacie oszustów. A co do walenia się systemu, to proponuje w pigułce posłuchac Pana Brzozowca, świetnie wyjaśnia, co ,jak i dlaczego. Potem mozemy polemizować czy swiat jest dobry czy zły :http://www.youtube.com/watch?v=cxBagZTYe68&feature=relmfu A co do cytatów : W świecie gdzie 1% ludzi posiada 40% bogactwa planety, w świecie gdzie 34 tysięcy dzieci umiera każdego dnia z biedy i uleczalnych chorób i gdzie 50% światowej populacji żyje za mniej niż 2 dolary dziennie nasuwa się jedna myśl coś tu jest nie tak. To teraz zapytam, gdzie jest ONZ- organizacja bądż co bądz zwana charytatywną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
2.587.200 ludzi zostanie milionerami? że co? skąd to wziąłeś? podaj adres :D chętnie poczytam. a ilu musiałoby się na nich złożyć? na tych wyśnionych milionerów? Możesz podać liczbę? Jak już mówisz coś, to mów 100% a nie tylko fragmencik, który jest wygodny Wciąż unikasz tematu płacenia ze swojej strony darowizn, gdy czekamy na darowizny od swoich darczyńców, a ci na swoich, a ci też na swoich itd. aż dochodzimy do poziomów, gdzie nie ma zarejestrowanych ludzi. Co wtedy? Masz płacić miesięczny abonament za korzystanie z serwisu apolandia, a nie dostałeś żadnych środków na to. I nigdy się nie doczekasz haha Po co ciągle gadasz o ZUS? czy ktoś tu pisze, że jest za ZUSem? jakiś przeciwnik pisał, że podoba im się aktualna sytuacja w kraju? Co ma to do oszukańczej apolandii? To tylko kolejne bagienko, w które można tym razem dobrowolnie wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Sorki, myślałam ,ze to twoje wyliczenia na innym forum :"Załóżmy że na system skusi się 528milionów ludzi. Wpłacą te 4900zł w ciągu 8 lat. 528.000.000 * 4.900zł = 2.587.200.000.000zł, czyli 2.587.200 osób jest milionerami ". Problem w tym ,ze JUZ tkwimy w takim bagienku,że głowa boli, choć jeszcze tego nie wiecie. Dla mnie Apolandia moze byc dla najniższych ogniw WYBAWIENIEM OD BAGIENKA, bo one nie mają praktycznie żadnych możliwości. Co z tą szansą zrobimy, to inna sprawa. Nie unikam tematu, ponieważ nic nie muszę wpłacać dopóki nie otrzymam darowizn. świadczy to o twojej niewiedzy. Zadnego akonto.Rozumiesz ? Ja tego nie widze tak ,ze wszyscy będa w szybkim tempie organizować swoje szóstki ale jedna osoba będzie miala 3 osoby, inna 2 a jeszcze inna 6. Nie bedzie to raczej szło równo ale bardzo różnie, więc dla różnych struktur w różnym czasie b edzie zakończenie programu. Jeden moze wyjśc z milionem za 3 miesiące a inny moze zyskac powiedzmy 30 000 a jeszcze inny dwa. Jezeli nawet strace te 30 zl, to nie mam z tym problemu podobnie jak z totolotkiem. Jak wydajesz na kupony i nie wygrasz to nie leziesz do totolotka ,zeby ci zwrócił twoją kasę. Apolandia gwarantuje ze swojej kieszeni wpłaci ci tę kase jako darowiznę od siebie ,co jest dla mnie kuriozalne ale jest taki zapis. Ja z moimi przyjaciółmi CHCĘ się zrzucić na kogoś, bo dla mnie i dla nich 30 zł to 2 paczki fajek albo papier toaletowy a ten ktos, jak otrzyma od swojej grupy ok 6000 to jest to kwota ,z która moze coś zrobić konkretnego i ona się podwaja za każdym razem. Moze spłacic długi, moze załozyc małą działalnośc, moze kupić dziecku skrzypce lub oplacić naukę jezyka ,zeby było mu łatwiej w zyciu a może poprostu pozwoli przezyć i odbić się od dna . Nie moja brocha. Państwo rżnie nas na taką kasę ,że nawet strata tych 30 zl to poprostu śmiech na sali. Ale jak wspominałam wyżej, program nie jest obowiązkowy i nikt was nie zmusza do zapisania się, więc u diabła z czym macie taki problem? A może macie lepszy pomysł jak się zorganizować i współdziałać,żeby jak najwięcej ludzi było w stanie przetrwać finansowo, zamiast z powodów ekonomicznych strzelać sobie w łeb, jak to ma miejsce JUZ w Grecji i Włoszech??? Chętnie wysłucham, bo krytykować i wymądzrzać się kazdy dureń potrafi ale wymiślić coś mądrego już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
"Chętnie wysłucham, bo krytykować i wymądzrzać się kazdy dureń potrafi ale wymiślić coś mądrego już nie bardzo." tylko że ten pomysł Apolandii to nic ani odkrywczego ani mądrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
"Państwo rżnie nas na taką kasę ,że nawet strata tych 30 zl to poprostu śmiech na sali. Ale jak wspominałam wyżej, program nie jest obowiązkowy i nikt was nie zmusza do zapisania się, więc u diabła z czym macie taki problem?" Ja mam problem z tym że ktoś bezczelnie kłamie pisząc "koniec biedy w Polsce nadchodzi " :-) "Ja z moimi przyjaciółmi CHCĘ się zrzucić na kogoś, bo dla mnie i dla nich 30 zł to 2 paczki fajek albo papier toaletowy " No to ty i twoi przyjaciele skoro macie tak dobrą kondycję finansową, złóżcie się i za nas .. dla wielu ludzi 30 zł to majątek za który mogą przeżyc tydzień . I ci ludzie w swojej naiwności i desperacji dadzą się wciągnąc w taką nibylandię i stracą te swoje 30 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
"..........i nikt was nie zmusza do zapisania się, więc u diabła z czym macie taki problem?" Skoro nikt nas nie zmusza i nikt ciebie nie zmusza a każdy ma prawo do własnego zdania to po co przekonujesz innych , głosisz tu ewangelie i piszesz kilometrowe posty ? z czym TY masz problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
"Problem w tym ,ze JUZ tkwimy w takim bagienku,że głowa boli, choć jeszcze tego nie wiecie." Ty masz ludzi za kretynów a siebie uważasz za głosiciela jakiejś prawdy objawionej ? My nie wiemy N|C ale TY wiesz bo jesteś wtajemniczona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Szkoda mi czasu na dalsza, jałową dyskusję, przypominam, że nikt nie MUSI wejść do tego programu , to nie ZUS. Jedni się zapiszą, inni będą się doszukiwać oszustwa,nie widząc tego ,ze w którą stronę się nie odwrócisz ,to jesteś rżnięty w rogi ale nie w tym programie, jedni się obiją od dna a innym najwyżej zwieracze puszczą .Koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
kolejny raz ten sam cytat "..........i nikt was nie zmusza do zapisania się, więc u diabła z czym macie taki problem?" Od tego jest forum by ludzie mogli zabrac głos na każdy temat na jaki mają ochote. Widzę że ty masz z tym problem skoro się ich pytasz w czym mają problem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
"Szkoda mi czasu na dalsza, jałową dyskusję, przypominam, że nikt nie MUSI wejść do tego programu , to nie ZUS" Cóż za piękna samokrytyka. Tak. Twoje wywody to pseudonauka o dzisiejszym świecie i ekonomii , kilka demagogicznych chwytów na które nikt się tutaj nie nabierze. fajnie że już stąd idziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
"nie widząc tego ,ze w którą stronę się nie odwrócisz ,to jesteś rżnięty w rogi" wszyscy to widzimy że nas rżną .. i nie mamy ochoty by kolejni nas rżnęli na nasze własne życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
To może mi wyjaśnij W JAKI SPOSÓB W TEJ FIRMIE RŻNĄ- KONKRETNIE ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
najpierw biedaczko ustosunkuj się do tego "Ja mam problem z tym że ktoś bezczelnie kłamie pisząc "koniec biedy w Polsce nadchodzi " "No to ty i twoi przyjaciele skoro macie tak dobrą kondycję finansową, złóżcie się i za nas .. dla wielu ludzi 30 zł to majątek za który mogą przeżyc tydzień . I ci ludzie w swojej naiwności i desperacji dadzą się wciągnąc w taką nibylandię i stracą te swoje 30 zł . " "Skoro nikt nas nie zmusza i nikt ciebie nie zmusza a każdy ma prawo do własnego zdania to po co przekonujesz innych , głosisz tu ewangelie i piszesz kilometrowe posty ? z czym TY masz problem ? " Co do rżnięcia ... jakoś inni na tym topiku nie mają z tym problemu i wiedzą o co chodzi a ty udajesz głupią ... no cóż ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odezwał się Sympatyk Nibylandii... ten, co pisze konkrety buahaha! Jak rżną? już zostało to wyjaśnione w tym topiku, wasz idiotyczny system rżnie 99,5% uczestników systemu, bo tylu zawsze będzie na dole bez swoich darczyńców. Proste? a i te 0,5% też się mocno przejedzie. Ludzie omamieni wizją milionów przez takich manipulantów jak Ty, nie podejmą np. innych działań w życiu, które mogłoby poprawić ich byt. Bo tutaj im obiecają za 30zł, milion złotych oddać. Będziecie mieli na sumieniu niejednego zdesperowanego człowieka, który i tak ma ciężko i szkoda jego czasu i nawet tych 30zł na oszustów. Mamienie uczciwych ludzi złotymi górami jest wręcz okrutne z tych czasach. Liczby pokazują, że nie jesteście w stanie spełnić swoich czczych obietnic. Lepiej już idź stąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
Jakiekolwiek wyciąganie od ludzi pieniędzy z obietnicą że staną się zamożni a ich bieda stanie się historią zawsze pachnie mi brzydko ... no tak już mam i jak widac nie tylko ja bo jestes jedyną osobą pochlebnie wypowiadającą się na ten temat - prawdopodobnie jesteś przedstawicielem owej grupy darczyńców i nicka tylko sobie zrobiłaś Sympatyk dla podkreślenia obiektywizmu . Byc może moje postrzeganie tego typu przedsięwzięc jest błędne. Ale nauczony doswiadczeniem życiowym mam takie a nie inne poglądy w kwestiach tego typu "akcji" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Wała, nie pójdę boś sie tak przyp...., że udowodnie ci jeszcze żeś kiełbik ! "tylko że ten pomysł Apolandii to nic ani odkrywczego ani mądrego"- co masz mądrzejszego do zaproponowania ???, chętnie posłucham :-) Ja mam problem z tym że ktoś bezczelnie kłamie pisząc "koniec biedy w Polsce nadchodzi " - to nie moje słowa i za nie nie odpowiadam, choć w nie wierzę :-) "No to ty i twoi przyjaciele skoro macie tak dobrą kondycję finansową, złóżcie się i za nas .. dla wielu ludzi 30 zł to majątek za który mogą przeżyc tydzień . I ci ludzie w swojej naiwności i desperacji dadzą się wciągnąc w taką nibylandię i stracą te swoje 30 zł . --" Owszem,po to jest Apolandia ,problem w tym, że ty jesteś kiełbik i nie chcesz się zapisac ...no nie ?, więc się nie zrzucimy na ciebie i niech ci w tej głupiej zawiści zwieracze puszczą. Widze,,że nie wiesz zbyt wiele o programie. Jezeli ktoś boi się straty swoich 30 zl, ma opcję BIERNY i wtedy ZAPISUJE się BEZPŁATNIE i dopiero jak mu firma zorganizuje kilku darczyńców, dostaje MONITA, że może wpłacić komuś darowiznę i zarejestrowac się. MA 200 % gwarancji ,że odzyska to co wpłacił a nwet pewność, że będzie to wielokrotność tych pieniążków, czy to q...a jasne dla ciebie, czy jeszcze raz wyjaśnić ????? Piszę tu ponieważ coś w co wierzę jest atakowane i szkalowane i mam prawo bronić swoich poglądów, a że mam jaja ,to robię to - jasne???? Wiem, obrona przed oszczerstwami jest BEZCZELNOSCIĄ ze strony sympatyków. Mozna nam srac na łeb a my będziemy rybie oczy robic...hehe, niedoczekanie :-) Ty masz ludzi za kretynów a siebie uważasz za głosiciela jakiejś prawdy objawionej ? My nie wiemy N|C ale TY wiesz bo jesteś wtajemniczona - Twoje wywody to pseudonauka o dzisiejszym świecie i ekonomii , kilka demagogicznych chwytów na które nikt się tutaj nie nabierze. Moje 3 ostatnie lata śleczenia po kilka godzin dziennie i po nocach i odkrywanie różnych dziwnych rzeczy daje mi takie prawo i masz rację, skoro twierdzisz że moje wywody o świecie to pseudonauka ,to MAM CIE ZA KRETYNA :-) wszyscy to widzimy że nas rżną .. - super, pytanie kiełbiku CO Z TYM ROBISZ oprócz " widzenia "???? i nie mamy ochoty by kolejni nas rżnęli na nasze własne życzenie- jeszcze raz - W JAKI SPOSÓB???? O widze ,ze dopisałes pytanka , na które własnie odpowiedziałam, masz , cieszysz się ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
22:47 [zgłoś do usunięcia] Sympatyk ->>>>> moje refleksje są ostre i bezpośrednie ale nie nazywam ciebie w żadnym poście debilem, kretynem ,kiełbikiem itp. ... Ty mnie tak . Więc widac wyraźnie z kim mam do czynienia , z osobą która pod naporem argumentów innych osób nie potrafi ich uszanowac tylko obraża. No cóż nie mam więcej pytań do ciebie :classic_cool: tylko na koniec małe podsumowanie. ps."co masz mądrzejszego do zaproponowania ???, chętnie posłucham" jak już to „chętnie poczytam kiełbiku :D ja mam do zaproponowania rzecz bardzo mądrą : nie mamic ludzi pięknymi ideami o końcu biedy bo to niemoralne "to nie moje słowa i za nie nie odpowiadam, choć w nie wierzę" wierzysz w utopię ... zaryzykuję twój styl i powiem: objaw kretynizmu ??? A skoro w te słowa wierzysz to chyba potrafisz je uzasadnic? Kiedy ma być ten koniec biedy i jaki będzie mechanizm który do tego doprowadzi? Rozumiem że system zrzutek po 30 zł zapewni nam świetlaną przyszłośc i dobrobyt mam prawo w to nie wierzyc. "Owszem,po to jest Apolandia ,problem w tym, że ty jesteś kiełbik i nie chcesz się zapisac ...no nie ?, więc się nie zrzucimy na ciebie i niech ci w tej głupiej zawiści zwieracze puszczą." skąd ty u mnie zawiśc zauważyłaś :D no chyba to jakaś projekcja twojej podswiadomości bo ja nie mam czego wam zazdrościc a na pewno nie waszej chciwości ... I dlatego że nie chcę się zapisac do czego mam święte prawo to jestem kiełbik ..hahahha "MA 200 % gwarancji ,że odzyska to co wpłacił a nwet pewność, że będzie to wielokrotność tych pieniążków, czy to q...a jasne dla ciebie, czy jeszcze raz wyjaśnić ?????" bardziej do mnie przemawiają analizy innych osób na tym topiku a sposób w jaki się do mnie zwracasz na pewno nie zareklamuje pozytywnie tej twojej nibylandii bo jesteś po prostu ( i tu znów zniże sie do twojego poziomku ) arogancką kwoką :D "Piszę tu ponieważ coś w co wierzę jest atakowane i szkalowane i mam prawo bronić swoich poglądów, a że mam jaja ,to robię to - jasne????" jesteś kobietą zdaje się więc nie masz jaj to raz . A dwa : skoro tak .. to po kiego grzybka piszesz do ludzi "z czym wy macie problem ?" przecież oni też mają prawo się wypowiadac. Sama nie wiesz zatem czego chcesz. "super, pytanie kiełbiku CO Z TYM ROBISZ oprócz " widzenia "????" na pewno nie wpłacę komuś kasy za piękne obietnice :-) i mam prawo nie wierzyc w powodzenie tego programu "jeszcze raz - W JAKI SPOSÓB????" Jest to tutaj wyjaśnione na tym topiku przez co najmniej 2 osoby . Do mnie ich opinie przemawiają bardziej niż twoje wywody i mam do tego prawo. xxxxxxxxxxxxxx A teraz możesz mnie dalej obrażac , nazywac kiełbikiem, kretynem itp. Najwyraźniej ludzie o odmiennych pogladach ci nie pasują i nie wstyd ci tak brzydko reklamowac ten wspaniały społeczny projekt. Mi ten poziom nie odpowiada więc wyłaczam się z dyskusji . Dodam jeszcze tylko że całkiem możliwe iż pomysłodawcy programu szczerze wierzą w jego powodzenie i uważają że jest to panaceum na kryzys. :D :D pozostawiam ci pole do wpisania ostatniego słowa w tej "polemice " życzę zdrowia i spokoju sumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
i jeszcze ostatnie słowo "Moje 3 ostatnie lata śleczenia po kilka godzin dziennie i po nocach i odkrywanie różnych dziwnych rzeczy daje mi takie prawo i masz rację, skoro twierdzisz że moje wywody o świecie to pseudonauka ,to MAM CIE ZA KRETYNA" nie jesteś żadnym autorytetem ekonomicznym to raz a dwa : żadnych pogłębionych analiz tu nie przedstawiłaś tylko stek frazesów i banałów oraz rzeczy oczywistych żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na imię jej niekonsekwencja
słowa Sympatyka: "Czy to byłby koniec biedy czy nie, nie wiem," zaś veto napisał:" Ja mam problem z tym że ktoś bezczelnie kłamie pisząc "koniec biedy w Polsce nadchodzi " - Sympatyk na to: "to nie moje słowa i za nie nie odpowiadam, choć w nie wierzę " NO TO W JEDNYM POŚCIE PISZESZ ŻE nie wiesz a w innym piszesz ŻE W TO WIERZYSZ . Jak można wierzyc w coś że się zrealizuje i zarazem nie wiedziec czy to się zrealizuje ? To ma byc LOGIKA ? Zdecyduj się :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arogancka kwoka ;-)
WIERZĘ to nie znaczy WIEM ,nie zagwarantuję, że program potoczy się zgodnie z założeniami, więc WIEDZIEĆ nie mogę a kłamczuszką z natury nie jestem. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie jestem też prorokiem ale optymistką jak najbardziej. Na takie "inteligente inaczej" zarzuty nie będę już odpowiadać, szkoda czasu. Veto, poniosło mnie po twoich kilku pod rząd, upierdliwych wpisach .Pojechałam z epitetami, sorki, to nie w moim stylu,ale bardzo się postarałeś... :-) Teraz na spokojnie doczytałam to : Byc może moje postrzeganie tego typu przedsięwzięc jest błędne. Ale nauczony doswiadczeniem życiowym mam takie a nie inne poglądy w kwestiach tego typu "akcji" . Jestem w stanie zrozumieć, że skoro kiedyś się sparzyłeś ,a tak wynika z tego zdania ,mozesz podchodzisz nieufnie, bo ten program się "kojarzy", ale tylko kojarzy. Ja żyję dość długo na tym swiecie i nigdy nikt mnie nie oszukał, generalnie ufam ludziom i oni mi odpłacają tym samym, więc i podejście do życia mam pewnie bardziej optymistyczne. Pomysłodawczyni tego projektu podała w necie swoje dane z imienia i nazwiska. Nie maila, nie adres na Kajmanach. Czy sądzisz ,ze ktoś ,kto ma zamiar oszukać ludzi podaje swoje dane, kiedy ma rodzine ? W tym programie sa i prawnicy i ekonomiści z tego co wiem. Też wierzą w utopię ? Raczej nie. Projekt Apolandii na dziś jest taki ,jaki jest.Kiedy stworzy się większa społeczność , będziemy rozwiązywać wspólnie pojawiające się problemy , bo to nie sztywne ramy i można wtedy sytem elastycznie dopasowywać do nowych okoliczności. Z brakiem ludzi mozemy sie w tym systemie zmierzyc za 10, 15, 20 lat (?) Wówczas świat moze funkcjonowac na innych zasadach , moze wywalczymy "dochód gwarantowany" i ludzie stana się wolni , nie będa zmuszeni do wyścigu szczurów i walki o byt i takie programy przestaną być potrzebne, a moze nas już nie będzie(?) Kiedy powstanie fundacja , będziemy jako społeczność równiez szukac sponsorów i innych opcji zdobywania pieniędzy dla tych, którzy będa w naprawdę trudnej sytuacji. Ludzie sa niesamowicie twórczy ,kiedy się organizują w takie większe społeczności. Kiedy zapisze się większa ilość ludzi powstanie forum pomocowe , które będzie czymś w rodzaju panelu kontaktowego, gdzie będziesz mogł mieć dostęp do 3 serwisów społecznościowych, zupełnie różnych ale kompatybilnych ze sobą, korzystanie z ich zasobów, nr.ID, dostęp do swojego profilu,mapy swojej grupy, serwisu ogłoszeniowego ,w którym będziemy mogli szukać pracy, pracownika, opiekunki do dziecka , kontrachentów,reklamy,pomocy, rynków zbytu, lokali czy klientów, mieszkań a nawet drugich połówek ;-), KOMUNIKOWAC SIĘ !!! i w sposób zorganizowany i kontrolowany generować dla siebie i innych pieniądze poprzez ich "dawanie", do czego jako uczestnicy oficjalnie mamy prawo. Generalnie chodzi o współdziałanie , takie ludzkie naszej społecznosci na każdym poziomie. Tworzymy społeczność, która oficjalnie umawia się na takie działania i nikomu nic do tego, gdyż wszystko robimy otwarcie i zgodnie z prawem! Możliwości mamy nieograniczone i raczej nie ma tu sztywnych ram, możemy w zasadzie wszystko. Każda osoba kończąca program może zasilić np. pierwsza darowizną 100 czy 500 osób naraz tymi 30 zl.i wtedy wszelkie wyliczenia biorą w łeb. To nie jest bezduszna, zimna kalkulacja i suche cyferki, to jest idea,która ma na celu pomóc ludziom nieradzacym sobie DZIŚ ,przebrnąć przez okres kryzysu,(upadku systemu ,jak nazwiemy to po imieniu, bo on musi nastąpić). Jeszcze jedna ważna dla mnie kwestia osobista. Jestem ostatnią osobą, której mozna zarzucić chciwość. Wspomniałam gdzieś ,ze od 3 lat zdobywałam wiedzę, która pozwoliła mi poukładac puzle i dziś jestem wolnym od wszelkich programów Matrixa człowiekiem. Mam wszystkiego za dużo i chętnie bym się większości pozbyła i stopniowo to czynię. Zostaliśmy uwarunkowani, żeby kupować wciąż rzeczy, których nie potrzebujemy, by zrobić wrażenie na ludziach ,których nawet nie lubimy.... ;-) Jesteśmy niewolnikami gadżetów a powoli znika czyste powietrze i woda nadająca się do picia, ale również pszczółki, bez których ludzie pociągną może 5 lat (Eistain). Czy sądzisz,że ktoś , kto przewartościował swoje życie i się ocknął z matrixa, może być CHCIWY? Nie żyjemy wiecznie a NIC stąd nie zabierzemy ! Jeżeli uważasz ,ze konfabuluję, to możemy podyskutować mailowo i sprawdzisz mnie, tu nie miejsce. Wena mnie naszła a uznałam, że nasza dyskusja rzeczywiście przerodziła się w farsę i łapanie za słówka, czym pewnie nie przyczyniłam się do dobrego wizerunku Apolandii, więc jak potrafiłam, wyjasniłam co mi w duszy gra. Nie jest moją wolą zaszkodzic tej firmie a niestety, przy takich dyskusjach, często emocje biora górę i efekty sa odwrotne od zamierzonych. Nie ja wrzuciłam pierwszego posta a jedynie włączyłam się przypadkiem pod koniec dyskusji. Nie jestem zwolenniczką takiej nieudolnej pseudoreklamy po forach. Po otrzymaniu opinii od UOKiU z tego co mi wiadomo, pomysłodawczyni będzie się starała o nagłośnienie medialne i reklamę na poziomie. Do tej pory prosze sympatyków i uczestników o NIEREKLAMOWANIE firmy gdzie popadnie !!! Mam nadzieję,że tym elaboratem wniosłam trochę innego spojrzenia , niż suche cyferki i bezduszna kalkulacja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli WIERZYSZ, że ten program zlikwiduje problem biedy, a jednocześnie NIE WIESZ w jaki sposób, to czy nie jesteś skrajnie naiwna? Wierzysz na słowo? Nie umiesz tego ogarnąć rozumem i przeanalizować? Bo jakbyś mogła, to oprócz 'WIERZĘ' byłoby też 'WIEM'. "Pomysłodawczyni tego projektu podała w necie swoje dane z imienia i nazwiska. Nie maila, nie adres na Kajmanach. Czy sądzisz ,ze ktoś ,kto ma zamiar oszukać ludzi podaje swoje dane, kiedy ma rodzine ?" - a jednak jesteś naiwna. Tak, to jak najbardziej możliwe podać swoje dane i chcieć oszukać ludzi, o tym możesz poczytać w internecie. Byli już tacy oszuści.To, że założycielka podała swoje dane niczemu nie dowodzi. Poczytaj sobie trochę, a sama się przekonasz. "Z brakiem ludzi mozemy sie w tym systemie zmierzyc za 10, 15, 20 lat (?)" - podaj wyliczenia potwierdzające te absurdalne twierdzenie. Moim zdaniem to zwykłe kłamstwo. W jakim tempie przewidujesz zapisywanie się chętnych? Jaki procent ludzi po 21 roku życia spośród wszystkich mieszkających na świecie będzie chciało się zarejestrować? Rzuć przykładową propozycję, a uświadomię Ci jak naiwne i błędne masz pojęcie o tym, co sama piszesz. Trzy portale społecznościowe? - A Ty w ogóle wiesz jaki to koszt stworzenia tego i utrzymania? Kto to będzie opłacał? Konkretnie - skąd twoim zdaniem pojawią się pieniądze rzędu kilkuset tysięcy utworzenia trzech dużych portali i utrzymania ich? Serwer dedykowany - utrzymujący ruch tylu użytkowników, programiści, administratorzy i inni - ich pensje, sprzęt, który musi być dobrej jakości. Skąd pieniądze na to? Facebook przykładowo i Nasza-Klasa opierają się w tej chwili głównie na płatnych opcjach w grach społecznościowych. Skąd pieniądze na trzy portale społecznościowe będzie mieć Apolandia? Duże portale społecznościowe to duże firmy posiadające wielu pracowników, drogi sprzęt to obsługujący. To kilkaset tysięcy złotych miesięcznie. Ta fundacja, która kiedyś tam ma powstać i te portale społecznościowe ktoś naprawdę w to wierzy? Udowodnij, że nie mam racji. Ile konkretnie ludzi musi być w programie żeby fundacja Apolandia ruszyła? Jest gdzieś konkretny zapis? Tylu użytkowników mamy i zakładamy fundację? Czy to jakieś zapewnienia typu - jak będą dostateczne wpływy z dotacji 10%? Bo tak zdaje się jest - jest taki ogólny, enigmatyczny zapis i zakładanie fundacji można przekładać w nieskończoność... Powiedz, gdzie idą 10% dochodów tych niewielu użytkowników w tej chwili i gdzie będą iść do czasu powstania fundacji? Jeśli fundacja nie powstanie przez kolejny rok, a użytkownicy się zapisują i wpłacają te 30zł, co daje sporą kasę tych użytkowników w górnych kręgach. Gdzie ci użytkownicy wpłacają te 10%, gdy fundacja jeszcze nie istnieje? "Każda osoba kończąca program może zasilić np. pierwsza darowizną 100 czy 500 osób naraz tymi 30 zl.i wtedy wszelkie wyliczenia biorą w łeb." - nieprawda - to będzie tylko kropla w morzu - jeśli podajesz jakieś liczby, to chyba możesz przedstawić konkretne wyliczenie? Udowodnij robiąc prostą symulacją liczbową - sprawdź sama. 30zł musi wpłacić 33333 ludzi, żeby jeden człowiek zyskał milion, zgadza się? Jeżeli optymistycznie przyjmniemy, że każdy człowiek wpłaci 300 osobom 30zł, to żeby uzbierać milion zł musi się zrzucić 111 majętnych osób. 111 osób po 9000zł, żeby 1 osoba miała milion. Miałaś matematykę w szkole? To przecież proste wyliczenia. Co więcej wcale nie jedna osoba dostanie tutaj milion, ale 33.333 osób 30 zł Zgadza się? :) Czy to za trudne dla Ciebie do pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze jedno: Żaden uczciwy program nie boi się wyliczeń swoich przeciwników. Uczciwy podkreślam Bo w matematyce nie da się kłamać. 2+2 zawsze będzie 4. Tutaj w wątku jest unikanie uznania niewygodnych liczb, nazywanie wyliczeń bezdusznymi, zimnymi, suchymi liczbami. "Liczby nie kłamią" - a kto się boi prawdy? Dlaczego ani założycielka, ani sympatycy programu nie przedstawią wszystkich faktów - wyliczeń, a jedynie wygodną część? Niech to też da wam do myślenia. Dla mnie nie świadczy to o uczciwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
Miałem już tu nie wchodzic ... twoich odpowiedzi szanowna koleżanko sympatyczko a w rzeczywistości zapewne przedstawicielko nibylandii nie czytam albowiem napisałem że twój poziom rozmowy to nie moj poziom więc szkoda mi na ciebie czasu ale widzę że coś tam naskrobałaś :-) bo jakże by mogło byc inaczej Nigdy nikogo nie nazwałem oszustem , zdaje się że to inni w swoich postach użyli takich słów Nie jestem też pozbawiony autorefleksji : " Byc może moje postrzeganie tego typu przedsięwzięc jest błędne. " Oraz dopuszczam taką możliwośc że autorzy programu sami wierzą w to co robią : "Dodam jeszcze tylko że całkiem możliwe iż pomysłodawcy programu szczerze wierzą w jego powodzenie i uważają że jest to panaceum na kryzys. " Nie rozstrzygam więc JEDNOZNACZNIE z kim mamy do czynienia. JEdno czego jestem pewien to jest to że koniec biedy w Polsce jeszcze długo nie nadejdzie i roztaczanie takich wizji oraz obiecywanie milionów to obiecanki na które byc może znajdą się naiwni. Ja nie muszę wierzyc w ten program. I mam do tego święte prawo tak jak mam święte prawo wyrażac swoją opinię na forum czy to się podoba sympatykom tego programu czy nie. I z tego co wiem to chyba jeszcze nie ma ostatecznej opinii UOIK o tym przedsięwzięciu ? Słowa autora tematu : "Podobno w przyszłym tygodniu urząd ten stosowny dokument wyda ". A więc dopóki nie wydał wszelkie przypuszczenia i dywagacje są chyba uprawnione tym bardziej że przeglądałem internet w kontekście tego programu i aż roi się od negatywnych komentarzy . Ciekawy jest też ten artykuł http://www.networkmagazyn.pl /apolandia_piramida_czy_biznesowa_filantropia Ja nie mam narzędzi by zweryfikowac zarówno to co obiecuje apolandia jak i to co mówi autor powyższego artykułu , ale jednego jestem pewien - jak na dzień dzisiejszy dla mnie osobiście ta psrawa jest niejednoznaczna a decyzji urzędowej jeszcze nie ma. dziękuje za uwagę , to wszystko na ten temat z mojej strony wyłączam się z tej dyskusji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
ps. zdaje się że ten szlachetny program to jeden wielki eksperyment :-) tym bardziej ludzie mają prawo byc sceptyczni . Ale podobno jakieś jego klony powstają - ciekawe czy ci co stwarzają podobne programy to też filantropi ? pa🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
i jeszcze jako kropka nad przysłowiowym " i " :classic_cool: "- a jednak jesteś naiwna. Tak, to jak najbardziej możliwe podać swoje dane i chcieć oszukać ludzi, o tym możesz poczytać w internecie. Byli już tacy oszuści.To, że założycielka podała swoje dane niczemu nie dowodzi. Poczytaj sobie trochę, a sama się przekonasz." dystansuję się od tak jednoznaczych stwierdzeń. Poczekałbym z takimi osądami na decyzje UOIK. proponuję wszystkim zakończyc dyskusje bo do nieczego dobrego nie prowdzi :-) cześc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie zrozumiałeś/aś mojej wypowiedzi: /cytat "- a jednak jesteś naiwna. Tak, to jak najbardziej możliwe podać swoje dane i chcieć oszukać ludzi, o tym możesz poczytać w internecie. Byli już tacy oszuści.To, że założycielka podała swoje dane niczemu nie dowodzi. Poczytaj sobie trochę, a sama się przekonasz." dystansuję się od tak jednoznaczych stwierdzeń. Poczekałbym z takimi osądami na decyzje UOIK. /cytat to FAKT, nie przypuszczenia. Pisałam, że są znane przypadki, gdy tak było. (np. Bezpieczna Kasa Oszczędnościowa Lecha Grobelnego - oszust nie ukrywał, jak się nazywa, co miało potwierdzić dobre intencje) W poście nie twierdzę, że to świadczy o tym, że z Apolandią jest tak samo, tylko, że argument, iż założycielka podała swoje dane, nie świadczy z automatu o uczciwości i legalności. A tak przecież napisał Sympatyk. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
no to jeszcze odpowiem , cięzko się okleic od tematu :D :D "W poście nie twierdzę, że to świadczy o tym, że z Apolandią jest tak samo, tylko, że argument, iż założycielka podała swoje dane, nie świadczy z automatu o uczciwości i legalności. A tak przecież napisał Sympatyk." w jednym poście dośc jednoznacznie piszesz : " Będziecie mieli na sumieniu niejednego zdesperowanego człowieka, który i tak ma ciężko i szkoda jego czasu i nawet tych 30zł na oszustów. " a więc pada słowo : " na oszustów " Co do mnie: autorka programu apolandii może w rzeczywistości jest uczciwą osobą i chce ludziom pomóc , tego nie wykluczam ale nie mam też narzędzi by to sprawdzic . Byc moża ona wierzy w tą utopię którą głosi. Jedni jej uwierzą a inni nie. Ciekawe - skoro to taki świetny program to czemu nie przebił się dotychczas do mediów i nie wypowiada się o nim żaden znany ekonomista ... ciekawe też że opinia jednego z ekspertów zamieszczona na stronie apolandii została przez tego eksperta podobno wycofana. Nie ma decyzji UOIK . tego się trzymajmy i dziwne że autor tego tematu pisze że będzie ona prawdopodobnie pozytywna . Skąd to wie? Ma znajomości w tym urzędzie ? pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sympatyk
Rzeczywiście , trudno odkleić się od tematu :-) Dzięki Veto za ten post, doceniam to ,ze nie atakujesz na oślep ale udało się nam wejś w merytoryczną dyskusję. To daje nadzieję, że jednak ten mur nieufności może uda się przełamać. Pamiętam SKY LIFY, TYTANY i pustkę jaką po sobie pozostawiły. Nie mniej jednak sporo ludzi kupiło z tego czy to samochody czy mieszkania. To była typowa piramida i wpłaty były ok. 3000 zl. w górę bez żadnych gwarancji. . Tu są inne rozwiązania. Te wyliczanki są BEZ SENSU, bo dotyczą określonej puli ludzi. Potem będzie inny system i zapisywania się i uczestnictwa. Nie znam szczegółów i o nie nie pytam, ponieważ wiem ,ze pomysłodawczyni chce wystąpić o patent. Nie chce w związku z tym ujawniać wszystkiego,zeby własnie nie powstawały inne bezduszne biznesy na jej pomyśle. Dziwisz się? Tylko dlatego na dzień dzisiejszy nikt tu nie jest w stanie nic mądrego wyliczyć. Ja też nie. Wiem tylko, że nad tym pracowały mądre głowy, z pewnością mądrzejsze ode mnie i od ciebie i znalazły rozwiązania, które nie skrzywdza nikogo. Teraz idę pobawić się roślinkami w ogródku (moja nowa pasja) a do reszty ustosunkuję się wieczorkiem. Miłego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
jak widac nie nazwałem autorki apolandii oszustką albowiem unikam tak kategorycznych stwierdzeń :-) zanim nie wypowie się ktoś bardziej kompetentny - patrz UOIK . proponuję rozejśc się w pokoju :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veto..
* UOKIK oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×